Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Kaş Lazer Epilasyon

Kaş Lazer Epilasyon

Kaş Lazer Epilasyon Nedir?

Kaş lazer epilasyon günümüzde sıkça tercih edilen lazer epilasyon yöntemlerinin arasında yer almaktadır. Bu işlemler ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi kaş arası lazer epilasyon, ikincisi ise kaş üstü lazer epilasyondur. Bunlardan bahsetmek gerekirse; Kaş arası lazer epilasyon, kaş bölgesindeki istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltmak veya ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan bir lazer epilasyon yöntemidir. Bu işlem, kaşların arasındaki bölgedeki tüyleri etkili bir şekilde hedef alarak, yok etmeyi hedeflemektedir. Böylece kaş arasında istenmeyen tüylerden etkili bir şekilde kurtulmuş olunur.

 

Kaş üstü lazer epilasyon ise, kaşların üzerindeki bölgedeki istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltmayı veya ortadan kaldırmayı hedefleyen bir lazer epilasyon yöntemidir. Bu işlem sayesinde, lazer ışığı kökleri ısıtarak büyüme yeteneklerini kaybetmelerini sağlar. Böylece Kaş üstü lazer epilasyon, kaşların daha düzenli bir şekilde şekillendirilmesine, kontrolsüz tüy çıkışının engellenmesine ve daha estetik bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

Kaş Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Kaş lazer epilasyon işlemi de kaş arası lazer epilasyon uygulaması da  konforlu ve güvenilir bir işlemlerdir. Bahsi geçen bu işlemler sürecinde kişinin kıl kökleri detaylı bir şekilde incelenir. Yapılan bu incelemeler sonucunda da kıl yoğunluğu ve kıl tipi hakkında detaylı bilgiye sahip olunur. Böylelikle kişinin kaş ortası yada kaş üstü bölgesi için ayrı ayrıca seans süreleri belirlenir. Bu belirlenen süreler dahilinde kişi, uygulamadan 3 gün önce kaş ortasına lazer epilasyon yaptıracaksa veya kaş üstüne lazer epilasyon yaptıracaksa, bu bölgeleri jiletle temizlemesi gerekir. Böylece lazer epilasyon cihazları kıl köklerini daha net algılar. Kıllar jiletle alındıktan sonra uygulama yapılabilir. Uygulama sırasında yapılan lazer atışları tekli atışlar halindedir. Bu sayede kaş arası lazer epilasyon ve kaş üstü lazer epilasyon da atışlar cilt altında iletilerek, kıl tarama işlemi düzenli bir şekilde tamamlanmış olur.

Kaş Arası Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diğer epilasyon işlemlerinde olduğu gibi kaş bölgesindeki epilasyon işlemleri öncesinde de dikkat etmeniz gereken noktalar vardır.  Bu noktalar kaşlara lazer epilasyon işlemlerinden daha kalıcı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.  Bahsi geçen bu dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır;

  • Eğer kullanmış olduğunuz herhangi bir ilaç varsa, bunu mutlaka uzmanlarımıza bildirmeniz gerekmektedir.  Bunun nedeni bazı ilaçların lazer epilasyon konusunda kontrendikasyonlar oluşturuyor olabilmesidir.
  • Diğer bölgelerde olduğu gibi kaş lazer işlemi öncesinden solaryum ve güneşlenme gibi aktivitelerden uzak durmanız gerekir. Böylelikle kaş bölgesinde meydana gelebilecek kararmaların önüne geçmiş olursunuz.
  • Kesinlikle kaş bölgesine lazer işlemi uygulanmadan önce kesinlikle Lazer epilasyon seansına gelmeden en az 1 ay öncesinde kaş üzerindeki kılların cımbız, ağda ve ip gibi kılı kökünden koparan epilasyon yöntemleri ile alınmamalı. Bunun yerine jiletle bölgenin kıllardan arındırılması gerekir. Bu sayede daha iyi sonuçlar edilebilir.

Kaş Ortası Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş üstü lazer epilasyon, kaş ortası lazer epilasyon ve kaş lazer epilasyon işleminden sonra dikkat edilmesi  gereken birçok nokta mevcuttur. Bahsi geçen bu noktalar istediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlar. Bu sebeple aşağıda bahsi geçen şu noktalara dikkat etmeniz gerekir;

 

  • İşlem öncesi olduğu gibi işlemden sonrada güneş ve solaryumdan uzak durmanız gerekmektedir. Böylece kaş bölgesindeki hassasiyeti en aza indirmiş olursunuz.
  • kaş üstü ve kaş ortası lazer epilasyondan sonra sıcak su, jakuzi veya aşırı sıcak banyolardan kaçınmanız gerekmektedir. Bu durum kaş üstünün ve kaş ortasının tahriş olmasını engeller. 
  • Kaş ortası ve kaş üstü lazer epilasyon işleminden sonra içeriğinde alkol veya cildi tahriş edebilecek ürünleri kullanmamanız gerekir. Böylelikle oluşabilecek tahrişin önüne geçmiş olursunuz.
  • Lazer sonrasında tüy dökülmesi ve hafif bir kaşıntı çok normaldir. Bu sebeple meydana gelen kaşıntıya karşı cildi kaşımaktan kaçının, çünkü bu olası  enfeksiyon riskini artırabilir.

Kaş Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Bu konuda net bir şey söylemek için kaş  lazer epilasyon işleminden önce detaylı bir cilt ve kıl tipi analizi yapılması gerekmektedir. Çünkü herkesin cilt tipi kıl kök ve yoğunluğu farklıdır. Bu sebeple kesin bir seans sayısı yapılan analizlerden sonra belirlenir. Ayıca kaş orta lazer epilasyon ve kaş üstü lazer epilasyon mu yapılacağına karar verilmesi gerekir. Çünkü yapılan bölgenin genişliği de, seans sayısını ve seans aralığını değiştirmektedir. Ancak genel olarak 8 ila 10 seans sayısına ihtiyaç duyulan Kaş Üstü Lazer Epilasyon seans aralığı ise 4 ila 6 haftadır. Eğer ihtiyacınız olan kaş lazer epilasyon seans sayısını ve seans aralığını  merak ediyorsanız, uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Lazer Epilasyon Fiyatları

Dudak üstü bölgesi lazer epilasyon fiyatları, yapılan cilt analizleri sonucunda kıl yapısına ve cihaz türüne göre belirlenmektedir. Böylelikle cihaz türüne ve seans sürelerine/ aralığına göre fiyatlar belirlenmektedir. Siz de kaş üstü lazer epilasyon ve kaş epilasyon  fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Kaş Lazer Epilasyon İşleminde Neden Esmerlife Polikliniği?

Ankara Lazer Epilasyon merkezi”, “Ankara lazer epilasyon tavsiyesi” gibi aramalar yaptığınızda da göreceğiniz üzere Ankara, lazer epilasyon kliniği açısından birçok kurum alternatifi barındırmaktadır.

Ankara Lazer Epilasyon Klinikleri arasında tercihte bulunurken hem üstün hijyen kurallarına uygun, hem kaliteli hizmet sağlayan yerleri tercih etmeniz gerekir. Bunun için güvenlik ve kalite açısından aklınızdaki oluşan tüm soru işaretlerini en minimuma indirecek, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış lazer epilasyon polikliniklere verebilirsiniz. Bu polikliniklerde bulunması zorunlu olan doktor kontrolününün getirdiği güvenilirlik, FDA onaylı olmak zorunda olan cihazların kalitesi, kliniklerin hijyen standartlarını karşılaması ve polikliniklerin yerine getirilmesi gereken şartların sağladığı faydalar, aklınıza takılan pekçok olumsuz soru işaretini geride bırakmaktadır.

 

Esmerlife Polikliniği olarak yılların vermiş olduğu tecrübe ve deneyim ile birlikte sahip olduğumuz, FDA onaylı yüksek teknolojili cihazlar ve uzman personelimizle ziyaretçilerimizi %100 memnun etme çabamız bizim ayrıcalıklarımız arasındadır. 

 

Güvenilir ve sağlıklı bir kaş lazer epilasyon süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Kaşlara lazer epilasyon yapılır mı? sorusu oldukça merak edilen bir sorudur. Bu noktada kaşlara lazer epilasyon yapılabilir diyebiliriz. Kaş lazer epilasyonu sayesinde kaş bölgesinde meydana gelen kıllardan kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Kaş ortası lazer epilasyon işlemi diğer epilasyon işlemleri gibi, zararsız ve hijyenik bir işlemdir. Bu nedenle endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü kaş arası lazer epilasyon işleminde de kaş lazer epilasyon işlemlerinde de kişiye zarar verici bir duruma rastlanmamıştır.

Evet, kaş ortası lazer epilasyonu erkekler için güvenlidir. Ancak, işlemi gerçekleştirecek uzmanın deneyimli olması önemlidir.

Randevu Al

Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

    (0)Seçilen Hizmet