Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

DHİ Saç Ekim Yöntemi

DHİ Saç Ekim Yöntemi

DHİ Saç Ekim Yöntemi; En güvenilir ve en etkin saç tedavisi yöntemi olan saç ekimi işlemlerinde kullanılan DHİ Saç Ekim Yöntemi mikro motor aracılığı ile greftlerin toplandığı ve implant kalemi ile ekimin hızlı bir şekilde yapıldığı bir saç ekim metotu olup, saç analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen DHG Saç Ekimi Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Avantajları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Saç ekimi operasyonlarında işlem esnasında kullanılan farklı uygulama teknikleri bulunmaktadır. Bu uygulama teknikleri içerisinde yer alan DHİ Saç Ekim Yöntemi yani Direct Implant Tekniği, son dönemlerde en çok tercih edilen metotlardan bir tanesidir.

Dikiş, iz ve kesi gerektirmeyen, saç ekim operasyonlarında farklı ekim aşamalarına sahip olan bu DHİ tekniği, F-U-E Saç Ekimi tekniğinden farklı şekillerde aşamalara sahip olan ve traşsız saç ekimi operasyonuna olanak sunan bir tekniktir.

DHİ Saç Ekim Yöntemi

Başın arka kısımdaki dönor alandan transfer edilmek yani ekilmek üzere toplanan greftlerin dışarıda olduğu süreyi en aza indirerek ekilen saçların sağlıklı ve güçlü olmaları amacı ile uygulanmaktadır. Bu amaçla donör alandan alınan saç folikülleri ekim bölgesine implanter ile kanal açılmadan transfer edilmesi şeklinde iki aşamalı işlemin yalnızca tek bir teknikle yapılması esasına dayanmaktadır.

Mikro motor aracılığı ile greftlerin toplandığı ve implant kalemleri ile saç ekimi işleminin hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği DHİ tekniği öncesinde saç analizinin yapılması, donör alanın tespiti ve toplanacak greft sayısının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Saç ekim operasyonlarında kullanılan Direct Hair İmplant Tekniği ve diğer saç ekim yöntemleri hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da DHİ Saç Ekim Yöntemi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi
BENZER TEDAVİLER
IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi
IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi tekniği saç köklerinin canlılığının arttırılması amacı ile greftlerin ekim işlemine kadar özel bir solüsyonda bekletilmesi ve soğutulması prosedürüdür.

DHİ Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHİ Saç Ekim Yöntemi ekim operasyonunun tek tek yapıldığı bir metod olarak tanımlanabilir. Donör alandan sağlıklı saç köklerinin şerit halinde kesilmiş olduğu tekniklere kıyasla DHİ saç ekimi metodunda kesi ya da dikiş bulunmamaktadır. Çok ince iğneler aracılığı ile yani implant kalemleri ile saçların doğal çıkış açılarına uygun bir şekilde doğal kanallar oluşturularak ekim operasyonu yürütülmektedir. Böylece bu teknik ile daha sık aralıklar ve doğal saç yoğunluğu ile her bir greft istenilen sıklıkla yerleştirilebilmektedir.

İşlem esnasında saç ekimi yapılacak olan bölge lokal anestezi eşliği ile uyuşturulmaktadır. Böylece transfer işlemine ait herhangi bir acı hissi oluşmamaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından donör alandan toplanan saç folikülleri implanter kalem içerisine yerleştirilmektedir. Bu saç folikülleri ise en uygun açılar ile birer birer yerleştirilmektedir. Yani kanal açma ve kök yerleştirme işlemini ayna anda gerçekleştiren bu teknik ile tüm greftler hızlı bir şekilde yerleştirilerek işlem tamamlanmaktadır.

DHİ Saç Ekim Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Diğer saç ekim tekniklerine kıyasla daha hızlı iyileşme sürecine sahip, kesi ve dikiş gerektirmeyen işlem olan DHİ Saç Ekim Yöntemi sosyal ve profesyonel hayata kısa sürede dönüş yapılmasına olanak sunan bir metot olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak ekim işlemlerinde kullanılacak metotlar saç tellerinin yapısına, kalitesine, saç dökülme potansiyeline, donör alana, donör alanın yoğunluğuna ve ekilecek greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle DHİ tekniği öncesinde ön kontrol gerçekleştirilmesi önerilir.

DHİ Saç Ekim Tekniğinin Avantajları

DHİ Saç Ekim Yöntemi avantajları arasında ilk dikkat çeken unsur sağlamış olduğu saç yoğunluğudur. Bu yoğunluk sayesinde saç dökülmesi görülen bölgede daha gür saçların uzamasına olanak sunmaktadır. Bir diğer avantajı ise ekim işlemi esnasında kullanılan ince uçlu implanter kalem ya da iğne sayesinde herhangi bir kesi ya da dikiş olmamasıdır. Böylece iyileşme süreci sonrasında yara izi oluşma riskini de en aza indirmektedir. Yani doğal saç yoğunluğuna en yakın, yara izi riski az ve iyileşme hızı yüksek olan avantajlı bir saç ekim metodudur.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
DHİ Saç Ekim Yöntemi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet