Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Doğum Lekesi Tedavisi

Doğum Lekesi Tedavisi

Doğum Lekesi Tedavisi; Ameliyatsız Doğum Lekesi Tedavisi doğuştan itibaren görülen pigment veya damar kaynaklı cilt lekelerinin lazer teknolojisi ile tedavi edildiği prosedürleri ve uygulamaları içerisinde barındıran işlemler olup, cilt ve leke analizi, klinik değerlendirme ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Doğum Lekesi Tedavileri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Nedeni tam bilinmemekle birlikte doğuştan itibaren görülen doğum lekeleri, pigment hücreleri ve damar kaynaklı cilt lekeleri olarak sınıflandırılmaktadırlar. Yaşın ilerlemesi ile birlikte büyüyen ve genişleyen bu lekeler yüz, boyun, kol, bacak ve gövde gibi vücudun pek çok yerinde görülebilirken estetik ve psikolojik sorunlara yol açabilmektedir.

Genel bir sağlık sorunu oluşturmayan doğum lekelerinin pigment kaynaklı türleri yaşın ilerlemesi ile birlikte belirginliğini kaybederek küçülebilmektedir. Ancak damar kaynaklı doğum lekelerinde bu durum tam tersi olup, giderek koyulaşmakta ve sert bir doku halini alarak hem cilt hem de organlar üzerinde olumsuz etkilere yol açabilmektedir.

Doğum Lekesi Tedavisi

Bir cilt problemi olarak değerlendirilen doğum lekelerinin neden olduğu sosyal, psikolojik ve estetik problemlerin giderilmesi amacı ile lazer ile Doğum Lekesi Tedavisi yöntemini kullanmaktayız. Hem damar hem de pigment kaynaklı doğum lekelerinde en etkin tedavi yöntemi olan lazer ile cilt tedavisi yöntemi öncesinde doğum lekesinin tedavisine yönelik doğru tanı ve tekniğin belirlenebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Vücudun hemen hemen her bölgesinde doğumdan itibaren görülen cilt lekelerinin lazer ile tedavi edildiği yöntem hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Doğum Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi
Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi orta yaştan sonra görülen dirençli yaşlılık lekelerinin plazma enerjisi sublimleştirilerek iyileştirildiği cilt tedavisi yöntemidir.

Doğum Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Doğum Lekesi Tedavisi içerisinde kullanmakta olduğumuz lazer teknolojisi, doğum lekesine noktasal atışlar yapılması esasına dayanan bir işlemdir. Lekenin bulunduğu bölgedeki alt deri katmanındaki damar veya pigment hücrelerini hedef alan bu tedavi yenileme ve iyileştirme etkisi ile bölgenin hasar görmeden tedavi edilmesini sağlamaktadır.

Tedavi doğum lekesinin bulunduğu bölge, lekenin genişliği, lekenin derinliği, yaygınlığı ve cildin genel sağlığı gibi parametre göre belirlenen sistem ayarlamalarına göre özelleştirilmiş bir planda uygulanmaktadır. Lazer sisteminden bu parametrelere uygun akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçeneklerinin belirlenmesinin ardından uygulamaya geçilmektedir.

Lazer sistem başlığının leke üzerinde tutulması ve kontrollü atışlar yapılması şeklinde uygulanmaktadır. Cilt üzerine yapılan atışlar sonrasında doğum lekelerinde kontrollü hasarlar elde edilmektedir. Bu hasarlar işlemin etki mekanizmasının çalışması açısından oldukça önemlidir. Cildin kendi onarım sürecini harekete geçiren bu tarama atışlarının tamamlanması ile uygulama sonlandırılmaktadır.

Doğum Lekesi Tedavisi Etki Mekanizması

Lazer ile Doğum Lekesi Tedavisi esnasında cilt altına gönderilen ışınlar pigment hücreleri ve damarlar üzerinde kontrollü hasarlar oluşturmaktadır. Bu hasarlar cildin kendi kendini iyileştirme, tamir etme ve onarma hücrelerini aktifleştirmektedir. Cilt yenileme süreci olarak tanımlanan bu etki sonrasında doğum lekesinin renginde açılmalar görülmektedir.

Cilt altına gönderilen lazer enerjisi, doğum lekelerinde yoğun olarak bulunan melanin hücreleri tarafından emilmektedir. Sağlıklı renk hücrelerini etkilemeden yalnızca cilt dokusu renginin üzerindeki tonları hedef alan bu sistem ile yalnızca koyu renkli cilt lekesi hedef alınarak çevre dokulara zarar verilmemektedir.

Doğum Lekesi Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

Lazer teknolojisi ile gerçekleştirilen tüm cilt tedavilerinde olduğu gibi tedaviye ilişkin etkileri uygulamadan hemen sonra görmek mümkündür. Lazer ışınlarının doğum lekesine gönderildiği andan itibaren belirgin etkiler gösteren bu tedavi, dokuya neden olan yapıları tedavi ederek sağlıklı doku hücrelerini aktive etmektedir. Bunun sonucunda da kalıcı hasarlar oluşturmadan yenilenme, yapılandırma ve canlandırma etkisi ile doğum lekesinin rengini açarak cilt tonunu eşitlemektedir.

Doğum Lekesi Seans Sayıları ve Seans Aralıkları

Lazer ile gerçekleştirilen Doğum Lekesi Tedavisi seans şeklinde uygulanmaktadır. Her bir seans süresinde lekenin renk tonunu açarak ilerleyen bu yöntemin seans süresi, seans sayısı ve seans aralıkları lekenin tonuna, yaygınlığına, derinliğine ve lazer enerjisine vermiş olduğu yanıta göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tedavi planlaması için ön kontrol önerilmektedir.

Lazer ile Doğum Lekesi Tedavisi Yan Etkileri Var Mı?

Doğum Lekesi Tedavisi yöntemleri içerisinde etkinliği ve başarısı en yüksek olan yöntem lazerdir. Yalnızca leke üzerinde etki mekanizmasını çalıştıran bu tedavi çevre dokularda ve cilt altı dokularında kalıcı sorunlar ve hasarlar oluşturmamaktadır. Ancak lazer atışları esnasında cilt altında görülen ısı artışına bağlı olarak geçici etkiler görülebilmektedir. Kızarıklık, şişkinlik ve cilt hassasiyeti gibi olası etkiler işlemden sonra görülmesi beklenilen geçici etkilerdir. Bu etkiler birkaç gün içerisinde hafifleyerek kaybolmakta ve sosyal – profesyonel hayatı kısıtlamamaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Doğum Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet