Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Oksijen Terapisi

Oksijen Terapisi

Oksijen Terapisi; Bir cilt bakım ve onarım işlemi olan Oksijen Terapisi, cilt ve cilt altı dokularının aktif madde ve basınçlı oksijen ile destekleyerek onaran kalıcı etkilere sahip bir terapi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Oksijen Terapi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kimler Oksijen Terapi Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Cilt bakımı ve cilt tedavilerinde en etkili yöntemler arasında yer alan Oksijen Terapisi yaşlanma, güneş, kozmetik ürünler, beslenme alışkanlıkları ve daha pek çok faktörden kaynaklanan cilt problemlerinde etkili, kalıcı ve çok yönlü başarılar vermektedir. Pek çok cilt bakımı uygulamasına kıyasla ortaya çıkarmış olduğu maksimum etkiler ile adından söz ettiren oksijenli cilt bakım terapisi, cilde basınçlı oksijen uygulanması esasına dayanan bir tedavidir.

Yaşlılık ve güneş lekeleri, ton eşitsizlikleri, sivilce ve akne izi, siyah nokta, geniş gözenek problemi, cilt kırışıklıkları, cilt sarkması, elastikiyet kaybı, cilt kuruluğu ve mat görünüm gibi birçok cilt sorununu hedef alan terapi, cilt yüzeyine sürülen özel ürün ve solüsyonların basınçlı oksijen ile cilt altına iletilmesini sağlayarak cildi desteklemekte, onarmakta ve yenileyerek yapılandırmaktadır. Bunun sonucunda da canlı, pürüzsüz ve parlak bir görünüm oluşturmaktadır.

Oksijen Terapisi

Cilt ve cilt altı dokularının aktif madde ve basınçlı oksijen ile destekleyerek onaran kalıcı etkili cilt bakım uygulaması öncesinde yaş, cilt problemi, tedavi bölgesi gibi parametrelerin değerlendirilmesi ve cilt analizi yapılarak cildin ihtiyaç duyduğu aktif ürün ve solüsyonların hazırlanması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Cildin oksijen seviyesini arttıran ve ürün iletimini hızlandıran bu oksijenli cilt bakım terapisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek ve görüşlerinizi bildirmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Oksijen Terapisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Oksijen Terapisi Nasıl Uygulanır?

Oksijen Terapisi, cilt bakımı esnasında cilt ve cilt katmanlarının desteklenmesi, tedavi edilmesi ve iyileştirilmesi amacı ile yüksek basınçlı oksjien kullanılarak ürün ve formülasyon iletimini hızlandıran bir işlemdir. Cildin oksijen seviyesini arttıran bu uygulama cildin cilt tipine uygun temizleyiciler ile arındırılması ile başlamaktadır.

Cilt temizleme ve arındırma işlemi sonrasında cildin ihtiyaç duymuş olduğu hylalüronik asit, vitamin, mineral, peptit ve antioksidan içerikli formülasyonlar cilt yüzeyine sürülmektedir. Daha sonrasında sistem başlığı ile cilde basınçlı oksijen verilmektedir. Bu basınç ile hem oksijenin hem de ürünlerin cilt katmanının en altına kadar iletilmesi sağlanmaktadır.

Oksijen Terapisi Seans Sayıları ve Seans Aralıkları

Cildin ihtiyaç duymuş olduğu aktif ürünlerin basınçlı oksijen ile cildin iç katmanlarına kadar iletilmesini sağlayan Oksijen Terapisi seans süresi, seans sayıları ve seans aralıkları cilt problemine, yaşa ve uygulama bölgesine göre değişiklik göstermektedir. Farklı cilt tiplerinde, farklı cilt sorunlarında ve farklı başarılı sonuçlara sahip olan bu tedavinin cildin durumuna göre planlanmış seanslarının oluşturulması için ön kontrol önerilmektedir.

Kimler Oksijen Terapisi Yaptırabilir?

Cildin çok yönlü etkisi ile tüm ihtiyaçlarını karşılayarak arındıran, rahatlatan ve onararak yenileyen bu tedavi akne ve sivilce, yağlı cilt, geniş gözenek problemi, cilt lekesi, kırışıklık, kuruluk ve elastikiyet kaybı bulunan tüm cilt tipinde her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilir özelliktedir.

Oksijen Terapisi Sonrası Görülen Etkiler

Yüz, boyun, el ve vücudun pek çok bölgesinde uygulanabilen Oksijen Terapisi, uygulamadan sonra belirgin etkilere sahip bir cilt bakım işlemidir. Onarıcı ve yeniden yapılandırıcı etkiye sahip bu işlem sonrasında cildin dermis katmanına kadar ürün ve oksijen iletimi sağlandığı için sivilce ve akne izi, güneş lekesi, elastikiyet kaybı, cilt kuruluğu ve pigmentasyon sorunu gibi cilt problemlerinde azalmalar ortaya çıkmaktadır.

Yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan mimik çizgileri ve cilt kırışıklıklarını cilt altı dokularındaki hasarı onararak ve sağlıklı doku hücrelerini aktive ederek azaltan bu tedaviden sonra kırışıklıklar açılmakta ve lifting etkisi elde edilmektedir. Bununla birlikte cildin oksijen seviyesini arttırarak içten dışa doğru yeniden canlandıran bu tedavinin ilk seansından itibaren daha parlak, dolgun ve taze bir görünüme kavuşulmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Oksijen Terapisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet