Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Omuz Lazer Epilasyon

Omuz Lazer Epilasyon

Omuz Lazer Epilasyon; Erkek epilasyon uygulamalarında en sık tercih edilen Omuz Lazer Epilasyon omuzlardan kollara hatta sırta kadar uzanım gösteren istenmeyen tüylerin lazer teknolojisi ile yok edilmesini amaçlayan güvenli epilasyon tedavisi olup, cihaz seçimi, test atımı ve seans planlaması öncesinde merak edilen Omuz Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve İşlem Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Kıl kökleri derin yerleşimli olan omuz bölgesi, kişisel hijyen ve epilasyon işleminde kişilere oldukça zahmet vermektedir. Ağda, jilet, epilatör ve tüy dökücü kremlerinin uygulanması ve düzenli olarak tekrarlanması da oldukça uğraştırıcıdır. Bu nedenle omuz bölgesindeki istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılabilmesi için en etkili ve kalıcı yöntem lazer epilasyondur.

Tüm bunların yanı sıra bu bölgedeki tüylerin ince karakterli ve yapıları gereği diğer vücut bölgelerindeki kıllara göre farklı olduğu düşünüldüğünde klasik epilasyon yani tüy alma yöntemlerinin bu bölgede tetiklenmeye ve yıl yoğunluğunun daha fazla artmasına neden olacağının da altı çizilmelidir.

Omuz Lazer Epilasyon

Hem kadın lazer epilasyon hem de erkek lezar epilasyon bölgelerinde sıklıkla tercih edilen Omuz Lazer Epilasyon, omuz bölgesinden kollar ve sırta doğru uzanım gösteren istenmeyen tüy probleminde başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. İnce yapılı tüylerde etkin lazer epilasyon cihazı ile kontrollü ve doğru seanslar planlanarak daha pürüzsüz bir omuz hattına sahip olmak mümkündür.

Estetik ve hijyen problemlerine yol açan omuz üstü kıllarının kıl üreten hücreleri tahrip etme etkisi ile yok eden lazer epilasyon işlemi öncesine; cihaz seçimi, cilt rengi, kıl rengi, kıl karakteri ve cinsiyet gibi parametrelere uygun doğru tedavi planlamasının oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Lazer epilasyon bölgeleri arasında en zor karakterli kıl yapısına sahip olduğu ifade edilen omuz bölgesindeki tüylerde doğru lazer epilasyon cihazı seçimi ile üstün başarılı sonuçlar elde edebilmek için ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz. Randevu talebinde bulunmak ve Omuz Lazer Epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için de aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Omuz Lazer Epilasyonda Hangi Cihaz Seçilmelidir?

Kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen Omuz Lazer Epilasyon, yukarıda da ifade edildiği gibi diğer vücut bölgelerine kıyasla farklı detaylara ve parametrelere sahiptir. Omuzlardan sırta ve yanlardan kollara doğru uzanım gösteren omuz kılları derin kök yerleşimli ve ince yapılı tüylerdir. Yapısı gereği diğer kıl karakterlerinden farklılıkları bulunan bu omuz tüylerinde başarılı sonuç elde edilebilmesi için kullanılacak lazer epilasyon cihazı oldukça önemlidir.

Bu bölgedeki tüylerin yanlış lazer epilasyon cihazının ve dozunun seçilmesi halında tetikleneceği ve kıl yoğunluğunun artacağı gön önünde bulundurularak işlem yapılması gerekmektedir. Bu nedenle seans planlaması öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek test atışı yapmaktayız. Bu test atışı sonrasında da uygun doz ve cihaz seçimi yapılarak etkin bir tedavi planlaması oluşturmaktayız.

Kol ve omuz bölgesi gibi farklı kıl karakterine sahip bölgelerde ise genellikle Diode Lazer Epilasyon cihazı tercih edilmekte olup; dalga boyu diğer lazer epilasyon teknolojilerinden farklı olduğu için tetiklenmeye yol açmadan pürüzsüz bir cilt dokusu oluşturmaktadır.

Diode Lazer Epilasyon Özellikleri

Diode Lazer Epilasyon cihazı Omuz Lazer Epilasyon işleminde en etkili sonuçlar ortaya çıkaran teknolojidir. İstenmeyen tüy problemini azaltan, gideren ve hatta ortadan kaldıran bu sistemin dalga boyu diğer cihazlara oranla daha uzun olduğu için derin yerleşimli kıllarda etkinliğini gösterirken koyu cilt tiplerinde de seans sayısına göre başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. 810 dalga boyuna sahip olan bu sistem cilt dokunun derinliklerine kadar inebildiği gibi omuz bölgesindeki derin kıl köklerine ulaşarak köklerde istenilen tahribatı oluşturmaktadır. Böylece kıl kalınlığını arttırmadan ve yoğunluğu tetiklemeden tüylerin yapısını tahrip ederek uzama fonksiyonlarını bozmaktadır.

Omuz Lazer Epilasyon Seans Süresi Sayısı ve Seans Aralıkları

Lazer epilasyon işlemlerinin her birinin ortalama olarak 6 seans uygulanması önerilmektedir. Omuz bölgesindeki tüyler farklı yapılarda olduğu için kıl karakterine göre seans sayısında değişiklik görülebilmektedir. Bu nedenle 10 seansa kadar ihtiyaç duyulabilmektedir. Ortalama 10 ila 20 dakika içerisinde tamamlanan seansların aralıkları ise kılların uzama hızına göre ortalama 2 aydır.

Omuz Lazer Epilasyonda Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Omuzlar yaz aylarında direkt olarak güneşe maruz kalan bölgelerdir. Güneş lazer epilasyon tedavisinin etkinliği, cilt hassasiyetinin artması ve yanık oluşumunun tetiklenmesi gibi durumlara yol açtığı için omuz bölgesi lazer epilasyon işleminin kış aylarında tercih edilmesi; yaz aylarında yapılması halinde ise bölgenin güneş ışınlarından korunması önerilmektedir. Güneşli havalarda ise güneş koruyucu kremler sürülerek bölgenin UV ışınlarının zararlarından korunması istenmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Omuz Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet