Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Yüz Lazer Epilasyon

Yüz Lazer Epilasyon

Tüm Yüz Lazer Epilasyon; Erkek ve kadınların en sık tercih etmiş olduğu epilasyon bölgelerinden olan Tüm Yüz Lazer Epilasyon yüzdeki estetik ve hijyenik problemlere yol açan tüylerin lazer epilasyon teknolojileri ile yok edildiği ya da azaltıldığı güvenli epilasyon tedavisi olup, cihaz seçimi, test atımı ve kişisel seans planlamasının oluşturulmasından önce merak edilen Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Riskli Midir? İşlem Süresi ve Seans Sayısı Nedir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Genellikle hormonal etkenlerden kaynaklı kendini gösteren yüz bölgesindeki tüylenme problemleri kadınları en çok rahatsız eden estetik şikayetler arasında yer almaktadır. Yüzdeki tüy köklerinin kalınlaşması sonrasında daha kalın ve sert karakterli kıl olarak görülen bu tüylenme problemi vücudun diğer bölgelerinde karşılaşılan istenmeyen tüy şikayetlerinden daha farklıdır.

Yüz diğer vücut bölgelerine göre açık bölgede ve estetik bir alan olduğu için kadınların bu bölgede yaşamış olduğu kıllanma sorunu estetik, kozmetik ve hijyenik sorunları beraberinde getirirken, psikolojik sorunlara da zemin hazırlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra yüz hattında oluşan tüyler rutin kullanılan epilasyon yöntemlerine de farklı yanıtlar vermektedir.

Ağda, cımbız, jilet, tüy dökücü kremler ve ip gibi yöntemler ile alınan yüz bölgesinde kıllar zamanla tetiklenerek daha kalın ve sert yapılı bir hal almaktadır. Bulunduğu bölgelerde de yayılım göstererek daha büyük bir kıllanma problemine yol açmaktadır. Bu nedenle yüzde görülen kıllanma sorunlarında en ideal tedavi yönteminin Tüm Yüz Lazer Epilasyon yöntemi olduğunu ifade edebiliriz.

Tüm Yüz Lazer Epilasyon

Dalga boyu prensibi ile çalışarak cilt altındaki kıl köklerinin uzama fonksiyonlarını ve yapılarını tahrip eden lazer epilasyon teknolojileri ile yüz bölgesindeki kıl ve tüy probleminize kalıcı çözüm bulabilirsiniz. Cilt tipi, kıl yoğunluğu, kıl karakteri, yüzdeki kıllanma bölgesi gibi pek çok parametre değerlendirilerek tercih edilecek lazer epilasyon teknolojisi ile daha pürüzsüz ve kusursuz bir cilde sahip olmak için ücretsiz muayene ve ön kontrol olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

Cilt tipinize ve cilt karakterinize uygun doğru lazer epilasyon cihazının seçilmesine olanak sunmak için randevu talep edebilirsiniz. Ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak, tüm yüze lazer epilasyon seans detaylarına ilişkin bilgi edinmek ve Tüm Yüz Lazer Epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Tüm Vücut Lazer Epilasyon
Kadın ve erkeklere göre kişisel olarak planlanan Tüm Vücut Lazer Epilasyon vücut bölgelerinde istenmeyen tüylerin yok edilmesini amaçlayan güvenli ve etkin bir epilasyon tedavisi bütünüdür.

Tüm Yüz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Tüm Yüz Lazer Epilasyon işlemi de diğer vücut bölgelerinde olduğu gibi aynı uygulama prensibine sahiptir. İşlemden en az 2 ila 3 hafta önce yüz bölgesindeki tüylerin cımbız, ağda ve ip gibi köklerinden koparılmaması gerekmektedir. Bir jilet ya da makas yardımı ile 3 gün öncesinden kısaltılarak seansa gelinmesi istenmektedir.

İşlemden önce yüz bölgesi makyaj ve kirden arındırılabilmesi için ıslak bir bez yardımı ile temizlenmektedir. Daha sonrasında kullanılacak lazer epilasyon cihazına ve sistem başlığına göre yüz bölgesine lokal anestezik krem sürülerek işlemin daha konforlu gerçekleşmesi için ciltte hissizlik sağlanmaktadır.

Yeterli uyuşukluk elde edildikten sonra yüz bölgesi olduğu için kişiye koruyucu gözlük takılmaktadır. Gözlerin korunmasının ardından lazer epilasyon cihazında cilt tipine, yüz bölgesindeki kıl yoğunluğuna ve kıl karakterine uygun doz ayarlamaları yapılmaktadır. Cihazın sistem başlığı kullanılarak cilde kontrollü ve düzenli atışlar gönderilmektedir. Tüm bölgenin düzenli taranmasının ardından işlem 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Tüm Yüz Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm Yüz Lazer Epilasyon diğer vücut bölgelerine oranla kritik bir bölgedir. Yukarıda da ifade edildiği gibi yüzdeki tüylenme problemi genellikle hormonal etkilerden kaynaklı olduğu için buna zemin hazırlayan hastalığın ortadan kaldırılması ya da teşhis edilerek tedaviye başlanması gerekmektedir. Aksi halde yüz bölgesi hormonal duyarlılığı fazla olan bir bölge olduğu için işlemden beklenilen başarı sağlanamamaktadır. Ayrıca kıl uzama evresi yani döngüsünün fazla olduğu yüz bölgesinde kullanılacak lazer epilasyon cihazının da titizlikle tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle Diode Lazer Epilasyon ile yüz bölgesinde cilt tipine bakılmaksızın başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Tüm Yüz Lazer Epilasyon Seans Süresi Sayısı ve Seans Aralıkları

Tüm Yüz Lazer Epilasyon tedavisi ortalama olarak 10 seans sonrasında başarılı sonuçlar vermektedir. Hormonal nedenli kıllanma problemleri olduğu için bu bölgedeki seans süresi diğer vücut bölgelerine göre daha uzundur. Seans süresi ise 10 ila 30 dakika arasında olup; seans aralıkları ise 1 aydır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Tüm Yüz Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Bayanlar İçin
  Tüm Vücut Bayan
  Tüm Bacak Bayan
  Alt Bacak Bayan
  Üst Bacak Bayan
  Tüm Kol Bayan
  Yarım Kol Bayan
  Kol Altı Bayan
  Genital Bölge Bayan
  Bikini Bayan
  Göbek Bayan
  Sırt Bayan
  Göğüs Arası Bayan
  Göğüs Ucu Bayan
  Yüz Bayan
  Bıyık Bayan
  Çene Bayan

  Erkekler İçin
  Sakal Üstü Erkek
  Kulak Erkek
  Boyun Erkek
  Ense Erkek
  Kaş Erkek
  Tüm Sakal Erkek
  Tüm Kol Erkek
  Yarım Kol Erkek
  Göğüs Erkek
  Sırt Erkek

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet