Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

Sakal Üstü Lazer Epilasyon; Erkek Lazer Epilasyon bölgeleri içerisinde yer alan Sakal Üstü Lazer Epilasyon salların şeklini ve formunu bozarak elmacık kemiğine uzanan kılların lazer teknolojisiyle yok edilmesini hedefleyen etkin ve güvenli epilasyon yöntemi olup, cihaz seçimi, test atımı ve seans planlaması öncesinde merak edilen Sakal Üzeri Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve İşlem Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Sakallar erkeksi ve çekici bir görünüme sahip olmanın yanı sıra daha estetik bir ifade de kazandırmaktadır. Ancak kalın köklü ve sert yapılı bu sakal kılları genetik ya da yanlış tıraş olma yöntemi kullanılması gibi durumlarda elmacık kemiklerine doğru uzayabilmektedir. Bu yayılım kirli ve dağınık bir görünüme yol açabilmektedir.

Sakal tıraşı sonrasında elmacık kemikleri üzerinde bulunan kılların jilet yardımı ile kesilmesi veya ağda, ip, cımbız gibi kıl alma yöntemleri ile temizlenmesi buradaki kılların daha fazla tetiklenmesine, gür sakal şekli ve formunun bozulmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle sakal üstü tüylerinde en etkili ve kalıcı yöntemin Sakal Üstü Lazer Epilasyon uygulaması olduğunu söyleyebiliriz.

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

Kalın ve sert karaktere sahip olan sakal üstü kıllarının köklerini lazer ışını ile tahrip ederek daha pürüzsüz bir cilde kavuşulmasına olanak sunan lazer epilasyon tedavimiz öncesinde kıl yoğunluğunun, kıl kökünün derinliğinin ve sakal formunun incelenerek özelleştirilmiş seans planlamasının hazırlanmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz muayene ve ön kontrol esnasında cilt tipi, kıl karakteri, kılın derinliği ve uygulama yapılacak alanın genişliği gibi parametreler göz önünde bulundurularak uygun cihaz ve doz belirlenmektedir. Daha sonrasında test atışı yapılarak cilt ve kılın lazer ışınına vermiş olduğu yanıt değerlendirilmektedir.

Yeni nesil lazer epilasyon teknolojileri ile sakalların yeniden şekillendirilmesine olanak sunan sakal üzeri lazer tedavisi hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Sakal Üstü Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Yanak Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Yanak Lazer Epilasyon
Yanak Lazer Epilasyon kadın ve erkeklerde şikayete yol açan yanak kıllarının lazer teknolojileri ile yok edilmesi hedeflenen bir epilasyon tedavisidir.

Sakal Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Sakal Üstü Lazer Epilasyon işleminden en az 1 ay önce elmacık kemiği üzerinde dağınık görünüme yol açan kılların ağda, ip ve cımbız gibi kılları kökünden koparan kıl alma yöntemlerinin kullanılmaması gerekmektedir. Lazer epilasyon seansına gelmeden en az 3 gün öncesinde de kılların bir jilet yardımı ile kısaltılarak işleme gelinmelidir.

Oldukça pratik ve hızlı işlem olanağına sahip olan erkek sakal üzeri lazer epilasyon tedavisi ön kontrol esnasında belirlenen lazer epilasyon cihazı üzerinde yapılan sistem ayarlamaları ve doz seçimi ile başlatılmaktadır. Gözlere koruyucu gözlük takılmasının ardından sakal formu yeniden düzenlenecek şekilde kontrollü tekli atışlar yapılmaktadır. Her iki elmacık kemiği düzenli olarak tarandıktan sonra lazer epilasyon seansı sonlanmış olmaktadır.

Sakal Üstü Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Sakal Üstü Lazer Epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları diğer vücut bölgelerine göre değişiklik göstermektedir. Sakal kıllarının farklı özelliklere sahip olması ve uzama yani anajen evrelerinin değişkenlik göstermesi nedeni ile yüz ve vücut lazer epilasyonlardan farklıdır. Genellikle 8 ila 10 seansa ihtiyaç duyularken koyu renkli ve kalın yapılı kıllarda ek seanslara ihtiyaç duyulmaktadır. Seans aralığı ise 4 haftadır.

Sakal Üstü Lazer Epilasyon Riskli Midir?

Düzenli seanslar ile sakal üstündeki kılların yok edilmesini sağlayan Sakal Üstü Lazer Epilasyon tedavisi, sağlık açısından herhangi bir sorun oluşturmayan oldukça güvenli bir uygulamadır. İşlem esnasında gözlerin lazer ışınının etkilerinden korunması için koruyucu gözlük takılması halinde cilt, cilt altı ve çevre dokular üzerinde herhangi bir hasar oluşturmadan yalnızca kıl köklerinde emilim gerçekleştirerek kökleri tahrip etmektedir. Ancak bu etki esnasında cilt altındaki kıl köklerinde oluşan emilim ile birlikte ortaya çıkan ısı artışı cilt yüzeyinde kızarıklık, şişlik, ödem ve hassasiyet gibi kendini gösterebilmektedir. Bu durum olası geçici yan etki olarak ifade edilmekte olup; ortalama 1 ya da 2 saat içerisinde azalarak kaybolmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Sakal Üstü Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Bayanlar İçin
  Tüm Vücut Bayan
  Tüm Bacak Bayan
  Alt Bacak Bayan
  Üst Bacak Bayan
  Tüm Kol Bayan
  Yarım Kol Bayan
  Kol Altı Bayan
  Genital Bölge Bayan
  Bikini Bayan
  Göbek Bayan
  Sırt Bayan
  Göğüs Arası Bayan
  Göğüs Ucu Bayan
  Yüz Bayan
  Bıyık Bayan
  Çene Bayan

  Erkekler İçin
  Sakal Üstü Erkek
  Kulak Erkek
  Boyun Erkek
  Ense Erkek
  Kaş Erkek
  Tüm Sakal Erkek
  Tüm Kol Erkek
  Yarım Kol Erkek
  Göğüs Erkek
  Sırt Erkek

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet