Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon; Estetik, hijyenik ve hatta psikolojik sorunlara dahi yol açabilen göğüs ucundaki kılların tedavisinde kullanılan Göğüs Ucu Lazer Epilasyon areolada oluşan kıllanma probleminin lazer teknolojisi ile yok edilmesi hedeflenen güvenli epilasyon tedavisi olup, test atımı, cihaz seçimi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Göğüs Ucuna Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? İşlem Süresi ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Göğüs ucunun çevresindeki koyu renkli alan areoladır. Genetik olarak erkeklerde bu göğüs ucu çevresi olan areola hattında kıllanma ve tüylenme görülebilmektedir. Genetik olarak erkek tipi tüylenme bölümü olan göğüs ucu kılları kadınlarda da ortaya çıkabilmektedir. Hormonal kaynaklı bu kıllanma şikayeti kadınlar için oldukça büyük bir sorun haline dönüşmektedir.

Erkeklerde ergenlik sırasında ve ergenlikten sonra gelişen bu kıllar genellikle erkeklerde görülmekle birlikte kadınlarda da oluşurken, bu alandaki kılların koparılması, epilasyon yöntemleri ile alınmaya çalışılması oldukça zahmetli, acılı ve ağrılıdır. Tüm bunların yanı sıra göğüs ucu çevresi hassas bir yapıya sahip olduğu için bu bölgedeki tüylerin koparılması meme sağlığı açısından da oldukça riskli olup, meme enfeksiyonuna zemin hazırlayabilmektedir. Bu nedenle meme ucu çevresindeki kıllar için en güvenli ve en etkili epilasyon yönteminin lazer olduğunu söyleyebiliriz.

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon

Kılı üreten hücreleri tahrip ederek uzama fonksiyonlarını bozan lazer epilasyon teknolojileri ile gerçekleştirilen Göğüs Ucu Lazer Epilasyon tedavisi ile areola hattında sık ya da seyrek olarak görülen kıllardan kalıcı etki ile kurtulmak mümkündür. Yeni nesil lazer epilasyon teknolojilerinden yararlanılarak gerçekleştirilen bu epilasyon tedavisi öncesinde kıl yoğunluğunun ve kıl karakterlerinin incelenmesini sağlamak ve doğru seans planlamalarının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

Genellikle erkekler tarafından şikayet edilen ancak bazı durumlarda kadınlarda da kendini gösteren göğüs kılları ve bu kıllarda uygulanan lazer epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu istemek ya da Göğüs Ucu Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Göğüs Arası Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Göğüs Arası Lazer Epilasyon
Göğüs Arası Lazer Epilasyon kadın ve erkeklerde genetik veya hormonal kaynaklı gelişen istenmeyen tüylerin yok edilmesini veya azaltılmasını hedefleyen lazer epilasyon tedavisidir.

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Göğüs ucu kılları ergenliğe bağlı olarak gelişen hormonlar ya da hormon düzensizlikleri sonrasında kendini gösterdiği için Göğüs Ucu Lazer Epilasyon planlamasının hormon seviyelerinin optimum düzeye ulaştığı ya da gerekli tedavilerin görülmesi sonrasında yapılması gerekmektedir.

Hormonal tüm faktörlerin ortadan kaldırılmasının ardından lazer epilasyon tedavisi için ilk olarak meme ucu etrafındaki uzun kıllar bir makas yardımı ile kesilmektedir. Lazer epilasyon atışları esnasında duyulacak batma hissinin en aza indirilmesi için de lokal anestezik krem sürülerek beklenmektedir. Hassas bir bölge olduğu için lokal anestezik krem ile yeterli uyuşma elde edilmeden atış yapmak rahatsız edici bir etki oluşturabilmektedir.

Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte cilt tipi, kıl yoğunluğu, kılların derinlikleri ve kılların renklerine uygun cihaz seçimi, doz ayarlamaları ve sistem başlıkları seçilerek düzenli ve kontrollü atışlar yapılmaktadır. Areola çevresine yapılan tekli ve kontrollü atışlar sonrasında göğüs ucu epilasyon tedavisinin seansı sonlanmış olmaktadır.

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Lazer epilasyon tedavileri vücut bölgelerinde genellikle 6 ile 8 seansta optimum sonuç vermektedir. Ancak hormonal kaynaklı tüylenmelerde ve Göğüs Ucu Lazer Epilasyon işleminde seans sayısı artmaktadır. Göğüs ucundaki kıllanma problemi hormonal ise 10 seans gerekmektedir. Seans sıklığı ise kılların uzama hızına bağlı olup; iki aydır.

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

Lazer epilasyon teknolojileri yalnızca cilt katmanında etkilidir. Bu nedenle lazer ışınları ve lazer epilasyon tedavisinin etkinliği cilt altındaki dokulara ulaşmadan kıl köklerinde aktive olmaktadır. Cilt altında herhangi bir etkiye neden olmadığı için meme dokusunun katmanlarında, kanallarında ve iç organlarda risk oluşturmamaktadır.

Zararlı etkileri bulunmayan Göğüs Ucu Lazer Epilasyon tedavisi sonrasında göğüs ucu çevresinde yalnızca hassasiyet, kızarıklık ve kabarıklık gibi olası geçici yan etkiler oluşmaktadır. İşlemden sonra görülmesi beklenen bu etkiler ise nemlendirici ve buz kompresi ile birlikte 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Bayanlar İçin
  Tüm Vücut Bayan
  Tüm Bacak Bayan
  Alt Bacak Bayan
  Üst Bacak Bayan
  Tüm Kol Bayan
  Yarım Kol Bayan
  Kol Altı Bayan
  Genital Bölge Bayan
  Bikini Bayan
  Göbek Bayan
  Sırt Bayan
  Göğüs Arası Bayan
  Göğüs Ucu Bayan
  Yüz Bayan
  Bıyık Bayan
  Çene Bayan

  Erkekler İçin
  Sakal Üstü Erkek
  Kulak Erkek
  Boyun Erkek
  Ense Erkek
  Kaş Erkek
  Tüm Sakal Erkek
  Tüm Kol Erkek
  Yarım Kol Erkek
  Göğüs Erkek
  Sırt Erkek

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet