Cilt Tonu Eşitleme

Cilt Tonu Eşitleme

  Cilt Tonu Eşitleme; Çeşitli teknolojik sistemlerin ve uygulamaların kullanıldığı Cilt Tonu Eşitleme ciltteki pigmentasyon problemlerinin giderilmesi ve eşit cilt tonunun oluşturulması amacı ile uygulanan medikal estetik işlemler olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cilt Tonu Nasıl Eşitlenir? Hangi Yöntemler Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çevresel faktörler, günlük alışkanlıklar ve genetik etkenler ile birlikte cilt dokusunda ve cildin alt katmanlarında değişiklikler görülmektedir. Cilt yağlanması, cilt kuruluğu, cilt kırışıklığı, elastikiyet kaybı ve cilt tonu eşitsizlikleri gibi problemler şeklinde kendini gösteren bu değişiklikler komplike bir problem olmakla birlikte hem kadınlarda hem de erkeklerde kozmetik, estetik ve psikolojik sorunlara zemin hazırlamaktadır.

  Güneşin zararlı etkileri, çevre kirlilikleri, hormonal değişiklikler, gebelik, ciltteki akne ve sivilce problemlerinin iyileşme sonrasında bıraktığı izler ve ton eşitsizlikleri kişilerin bireysel olarak uyguladıkları işlemler ile önlenebilir boyutta olmamaktadır. Profesyonel ve medikal Cilt Tonu Eşitleme tedavileri ile kozmetik, estetik ve psikolojik problemlere neden olan ciltteki renk farklılıkları ve kırmızılıklar hafifletilerek daha eşit bir cilt dokusu ortaya çıkarılabilmektedir.

  Cilt Tonu Eşitleme

  Güneş ve yaşlanma ile kendini gösteren yaşlılık lekelerinde de etkin olarak tercih edilen cilt tonu düzenleme uygulamaları öncesinde cilt analizi yaptırarak cilt kalitesinin değerlendirilmesine ve cildin ihtiyacı olan tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Ciltteki renk düzensizliklerine neden olan faktörler değerlendirilerek cilt tonu farklılıklarının optimum seviyede hafifletilmesi hedeflenen Cilt Tonu Eşitleme tedavilerimiz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da Cilt Tonu Eşitleme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Beyazlatma
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Beyazlatma
  Cilt bakım ve tedavi uygulamaları içerisinde yer alan Cilt Beyazlatma kararma, leke ve pigmentasyon sorunu olarak görülen ton eşitsizliklerinin giderilmesi için çeşitli teknolojik sistemlerden ve uygulamalardan yararlanılan tedavi prosedürleridir.

  Cilt Tonu Eşitleme Nasıl Yapılır?

  Cilt Tonu Eşitleme tedavilerinde uygulama öncesinde dikkat edilen en önemli parametre ciltteki ton farklılıkları ve bu renk eşitsizliğinin temelinde bulunan ana faktörlerdir. Yaş, cinsiyet, cilt kalitesi gibi önemli kriterler değerlendirildikten sonra cilt analizi sonucunda elde edilen veriler incelenmektedir. Cilt ve cilt altı dokusunun kalitesi, cilt tonu farklılıklarına neden olan lekelerin boyutları, derinlikleri, tipleri ve lekelerin yaşı incelenmektedir. Tüm bu analizler sonrasında kişiye uygun Cilt Tonu Eşitleme tedavisi belirlenerek uygulamaya geçilmektedir.

  Lazerle Cilt Tonu Eşitleme

  Hormonal etkenlerden kaynaklanan ve genellikle ergenlik sürecinde kendini gösteren sivilce ve akne problemleri cilt yüzeyinde derin izler ve ton farklılıkları bırakarak iyileşmektedir. Bununla birlikte cilt yüzeyindeki kılcal damar çatlamaları da kırmızımsı lekelere sebebiyet vermektedir. Bu tip pigmentasyon problemlerinde tercih edilecek en etkili tedavi yöntemi Lazerle Cilt Tedavisi işlemleridir.

  Lazer cihazlarının özel sistem başlıkları kullanılarak gerçekleştirilen bu tedavi, cildin kendi kendini onarma yani rejenerasyon sürecini aktive ederek doku eşitliğini sağlamayı hedeflemektedir. Cilt tonunun sahip olduğu rengi yeniden kazandırmayı ve korumayı sağlayan lazer teknolojisi ile üstün başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Kimyasal Peeling ile Cilt Tonu Eşitleme

  Çok sayıda farklı ürün konsantrasyonlarından yararlanılan Kimyasal Peeling işlemi, etkili bir soyma işlemidir. Cildin leke, iz, yara ve pigmentasyon problemi olan en üst katmanının soyularak daha sağlıklı cilt dokusunun ortaya çıkmasını sağlayan bu işlem ciltteki ton farklılıklarına, lekelerin derinliklerine ve boyutlarına göre uygulanmaktadır. Cilt sorununa göre farklı derinliklerde uygulanabilir özelliği sayesinde leke oluşumuna neden olan faktörlere uygun sürelerde uygulanarak optimum başarı elde edilmesine olanak sunmaktadır.

  Karbon Peeling ile Cilt Tonu Eşitleme

  Cilt Tonu Eşitleme tedavilerinde en yaygın olarak tercih edilen Karbon Peeling uygulaması aktif karbon kömürünün kullanıldığı bir prosedürdür. Cilt sağlığını destekleyen ve cilt tonu eşitsizliklerine neden olan hasarları rejenerasyon süreci ile gideren bu uygulama; aktif karbon kömürün cilt yüzeyine sürülmesi ve daha sonrasında lazer cihazı ile patlatılması şeklinde gerçekleştirilir.

  Kimyasal peeling tedavisinde olduğu gibi ciltte soyulma etkisi oluşturan bu tedavi ciltte iyileştirici etki oluşturarak cilt tonu eşitsizliğine neden olan hasarları onarmaktadır. Hızlı bir şekilde etkinliğini gösteren bu tedavi sonrasında leke ve pigmentasyon problemlerinde hafifleme görülürken aynı anda ciltte yenilenme etkisi oluşturmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Tonu Eşitleme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×