Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Ankara Soğuk Lipoliz Tedavisi

Soğuk Lipoliz Nedir?

Kadın ve erkekler tarafından oldukça tercih edilen yağ parçalama işlemlerinden olan soğuk lipoliz işlemi, estetik bir prosedürdür. Bu prosedür doğrultusunda yağ hücreleri dondurularak, yağ kaybının oluşması hedeflenmektedir. Oldukça başarılı sonuçlar sunan soğuk lipoliz işlemi, yağ depolarını hızlı bir şekilde eriterek, hedeflenen vücut şekline erişilmesini sağlar. Böylelikle kısa sürede kusursuz sonuçlar sunar.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Coolshaping olarak da bilinen soğuk lipoliz işlemi vücudun belli bölgelerinde yapılan ve kesin sonuç alınan bir işlemdir. Coolshaping işleminde ilk olarak uygulama yapılacak bölgeler belirlenir. Belirlenen bu bölgeler doğrultusunda, işlem uygulanacak yerlere cihazın soğukluk etkisini koruması için jel pedler yerleştirilir. Ardından bu pedlerin üzerine -8 ile -11 derece arasında değişen baskı uygulanır. Bu baskı sırasında soğuğun etkisiyle yağlar parçalanmaya başlar. Parçalanan yağlar sonucunda hedeflenen vücut şekline ulaşılabilir.

Kızılay, Ankara Soğuk Lipoliz Tedavisi

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini düşük sıcaklıklarda dondurarak istenmeyen yağların azaltılmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. 

Soğuk Lipoliz Uygulama Bölgeleri

Coolschaping işlemi, hassasiyetin üst düzeyde olduğu yerlerde bile rahat ve konforlu bir şekilde uygulanarak, kusursuz sonuçlar sunar. Oldukça kolay ve hızlı bu işlemin  uygulandığı bölgeler şunlardır;

Soğuk Lipoliz İşleminin Avantajları

Kişinin yağ yakımını istediği bölgede profesyonel sonuçlar sunan coolsculpting işleminin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bahsi geçen bu işlem sonucunda kolay bir süreç yaşayabilirsiniz. Belirtilen bu avantajlar şunlardır;

 

 • Cerrahi bir işlem gerektirmediğinden dolayı, minimal bir işlemdir. Bu yüzden kii hemen günlük hayatına dönebilir.
 • Cryo Lipoliz uygulamasında anestezi işlemi yapılmadığından olası anestezi riskleri yaşanmamış olur.
 • Cryo Lipoliz uygulandığında işlem sonucunda ölü yağ hücreleri vücut tarafından emilir ve yok edilir. Böylelikle sonuçlar uzun süre kalıcılık sağlar.
 • Bu yağ parçalama işlemi, Karın, bel, kalça, uyluklar, sırt, kol ve çene gibi birçok bölgeye yapılabildiğinden, farklı bölgelerde uygulanabilir.
 • Soğuk lipoliz genel manada kişinin isteklerine ve ihtiyaçlarına aynı zamanda da doktorun incelemelerine göre kişiselleştirilebilir. Böylece kişiye özel seanslarla kesin sonuçlar alınır.  
 • Coolshaping uygulaması genellikle hızlı bir iyileşme sürecine sahiptir. Bu nedenle de işlem sonrası ağrı ve hassasiyet en düşük seviyededir.

Cool Shaping Soğuk Lipoliz İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Her işlemde olduğu gibi Cryo Lipoliz işleminin de avantajları olduğu kadar yan etkileri de bulunmaktadır. Bu yan etkiler kişiden kişiye göre değişiklik göstermekte olup, aynı zamanda da nadir görülen ve sağlık açısından tehlikesiz yan etkilerdir. Bu sebeple endişelenmenize gerek yoktur. Bahsi geçen bu coolsculpting işleminin yan etkileri şunlardır;

 • Yağ parçalama işlemi sırasında soğuk nedeniyle hafif kızarıklar oluşabilir.
 • İşlem sonrasında hafif kaşıntılar meydana gelebilir ve bu kaşıntılar 1-2 gün içinde geçer.
 • İşlemden dolayı kaslarda sertleşmeler meydana gelebilir.
 • Soğuk lipoliz işleminden sonra ufak hassasiyetler meydana gelebilir. Bu hassasiyetler geçici olmakla beraber çok rahatsızlık oluşturmaz.

Eğer işlem sonrası yukarıda yazan yan etkilerde artış veya yan etkilerin uzun süre devam ettiğini gözlemledi iseniz mutlaka bir sağlık kuruluşuyla iletişime geçmelisiniz. 

Soğuk Lipoliz Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yapılan tüm işlemlerden önce ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar olduğu gibi, coolsculpting uygulamasından öncesi/ sonrasında dikkat edilmesi ve yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bunlar işlemin daha iyi sonuç vermesini sağlamaktadır. 

Öncelikli olarak işlem öncesinde kesinlikle çok aç veya çok tok olunmamalıdır. Çünkü işlem sırasında dolu veya boş olan mide de bir takım rahatsızlıklar veya ağrılar gözlemlenebilir.  Bunun yanı sıra  cryo lipoliz uygulaması öncesi mutlaka bol bol su içilmesi gerekir. coolshaping  işlemi öncesinde bol su içilmesi gerekir. Böylelikle vücuttaki dehidrasyon seviyesini artırılarak, yağ hücreleri daha iyi hedeflenir ve  işlemin daha iyi sonuç vermesi sağlanır. Son olarak, işlem öncesinde mutlaka makyaj vb. kimyasal ürünlerin kullanımından kaçınılmalı ve rahat edilecek kıyafetler tercih edilmelidir.

Soğuk lipoliz sonrası yapılması gerekenler ise; uygulama sonrasında mutlaka yeme düzenine ve yediğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü soğuk lipolizin yok etmiş olduğu yağ hücreleri, tekrardan oluşabilir. Bu duruma ancak yeme düzenine ve yenilen besinlere dikkat edilerek engel olunur. Aynı zamanda bol su içmek ve tuz tüketimini sınırlandırmakta yine dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. 

Soğuk lipoliz öncesi ve  soğuk lipoliz sonrası yapılması gerekenlere dikkat ederek, sürecinizin daha sağlıklı ilerlemesini ve olumlu sonuçlar almanızı sağlayabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Seans Süresi ve Aralıkları Nasıldır?

Soğuk lipoliz seansları ve aralıkları kişinin bölgesel yağlanma oranına göre değişiklik göstermektedir. Bunun için kesin bir seans süresi ve aralığı söylemek yanlıştır. Çünkü herkesin vücudunda bulunan yağ oranı ve kitle indeksi farklıdır. Ancak ortalama bir değer belirtmek gerekirse, seans sıklığı 6-8 hafta arasında değişiklik göstermektedir.  

Esmerlife polikliniğinde coolshaping uygulamaları kişiye özel uygulanmaktadır. Bu nedenle 

yağ parçalama işlemine başlamadan önce ilk olarak uzman doktorlarımız kişinin vücut ve kitle indeksini detaylı bir şekilde analiz eder. Yapılan bu detaylı analiz sonucunda kişiye özel soğuk lipoliz seans ve aralığı belirlenmektedir. Bu sayede kişi daha sağlıklı sonuçlar alarak, istediği görünüme sahip olabilir.

Soğuk Lipoliz İçin Uygun Bir Aday Mısınız?

 • Üst ve alt karın bölgesinde meydana gelen yağlanma sorunu canınızı mı sıkıyor?
 • Basen bölgesinde meydana gelen selülitler, özgüven problemleri yaşamanıza mı neden oluyor? 
 • Bel kısmında oluşan simit görünümünden ağrısız, acısız ve kolay bir şekilde kurtulmak mı istiyorsunuz?

Yukarıda sormuş olduğumuz 3 sorulardan 2’sine cevabınız “Evet” ise, Cryo Lipoliz işlemi için uygun bir aday olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu konuda daha detaylı bir bilgi sahip olmak ve soğuk lipoliz için uygun bi aday olup, olmadığınızı öğrenmek içi Uzman doktorlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece daha net bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ankara Soğuk Lipoliz Fiyatları

Ankara Soğuk lipoliz tedavisi fiyatları yapılan bölgeye ve uygulanan seans sayısı ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden dolayı soğuk lipoliz fiyatları hakkında net bir bilgi edinmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek detaylı soğuk lipoliz fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz İşleminde Neden Esmerlife Lazer Epilasyon Polikliniği?

Yağ parçalama işlemi, en acısız ve zahmetsiz zayıflama işlemlerinden birisidir. Oldukça kolay ve ağrısız olan bu işlem için mutlaka uzman doktorların olduğu yerler tercih edilmelidir. Çünkü bu tür yerler, detaylı vücut analizleri yaparak, size en uygun işlem sürecini belirler.

Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan Esmerlife kliniğini tercih ederek, sağlıklı bir bölgesel zayıflama süreci deneyimleyebilirsiniz. Süreç boyunca kliniğimizde, aklınıza takılan tüm soruları sorabileceğiniz uzman desteği verilmektedir. Böylece coolsculpting uygulaması boyunca aklında tek bir soru işareti kalmamış olunur.

Ankara Soğuk Lipoliz Uygulamasını En İyi Yapan Yer Neresidir?

Ankara soğuk lipoliz konusunda pek çok yer bulunmaktadır. Fakat Esmerlife kliniği olarak, uzman doktorlar ile kaliteli ve sağlıklı bir soğuk lipoliz deneyimi sunmaktayız. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış sağlık kurumlarından biri olarak vücudunuzu derinlemesine analiz ederek, vücut kitle indeksiniz belirlenmektedir. Belirlenen vücut kitle indeksine göre kişiye özel seans aralığı ve süreci planlanır. Yapılan bu analizler sonucunda, hastalar için kişiselleştirilmiş soğuk lipoliz süreci planlanmaktadır.,

Kullanmış olduğumuz coolshaping cihazı, son teknoloji ile tasarlanan ve sağlık bakanlık tarafından onaylı bir cihazdır. Esmer life kliniğinde kullanılan bu son teknolojiye sahip cihazlar sayesinde hem sağlıklı bir süreç geçirirken hemde pürüzsüz bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Siz de Ankara soğuk lipoliz konusunda profesyonel bir  süreci geçirmek istiyorsanız, Esmerlife kliniğini ziyaret ederek sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kızılay’da En İyi Soğuk Lipoliz İşlemi Yapan Yer Nerededir?

Kızılay soğuk lipoliz tedavisi alanında profesyonel hizmet sunan Esmerlife polikliniği’nde tüm soğuk lipoliz işlemleri titizlikle yürütülmektedir. Özellikle kliniğimizde yağ parçalama işlemi süreçleri, hijyen kuralları gözetilerek yapılmaktadır. Böylelikle kısa sürede istenilen görünüme kavuşulur.

Uygulamış olduğumuz kişiye özel coolshaping tedavi planı, değişen yağ oranlarına ve vücut kitle indeksine göre belirlemekteyiz. Böylelikle herkesin uygulama süreci ve seans aralığı farklılık göstermektedir. Kişiye özel planlanan coolsculpting uygulamaları, uzman doktorlarımız tarafından belirlenmektedir. Sizde sağlıklı bir cryo lipoliz süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzman ekibimiz ve geniş hizmet yelpazemizle sizin için en etkili çözümleri sunmaktan memnuniyet duyarız. Ankara bölgesel zayıflama merkezimiz ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için tıklayın, hayalinizdeki vücuda bir adım daha yaklaşın!

Sıkça Sorulan Sorular

Soğuk lipolizde incelme oranı santimsel olarak kişiden kişiye göre ve kişinin vücut kitle indeksine göre değişiklik göstermektedir. Bu sebepten dolayı kesin bir şey söylenmesi doğru değildir.

Kişi yediği besinlere ve beslenme rutinine dikkat ettiği takdirde etkileri kalıcılık sağlamaktadır. Fakat kişi beslenme turinine ve yediği besinlere dikkat etmediği takdirde tekrardan yağ hücreleri meydana gelmektedir.

İşlem sonrasında hiçbir şekilde sarkma meydana gelmez. Ancak sporla soğuk lipo işlemini desteklerseniz daha sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Soğuk lipo işleminde yağlara soğutularak, kristalize edilir. Kristalize olan yağlar vücuttan metabolizma yardımıyla parçalanarak, dışarı atılır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ankara Soğuk Lipoliz Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet