Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu; Dolgu Tedavisi işlemlerinden olan Çene Dolgusu çene konturunun dolgu enjeksiyonuyla yeniden şekillendirilmesi ve yüz formunun yeniden düzenlenmesi amacıyla uygulanan medikal estetik işlem olup, yüz analizi ve enjeksiyon uygulaması öncesinde merak edilen Çene Dolgu Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kimler İçin Uygundur? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Çene Dolgusu, çene ve çene ucu konturunun dolgu enjeksiyonu ile yeniden şekillendirilmesi ve yüz formunun yeniden düzenlenmesi amacı ile uygulanan bir medikal estetik uygulamadır. Çenenin önde, geride, uzun ya da kısa olduğu durumlarda yüz konturunu ve kavisini herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duymadan çok kısa sürede oluşturan bu işlem, çene ucu silikliği ve asimetri sorunlarını da giderek yüzde altın oranın yakalanmasını sağlamaktadır.

Çene yapısı bozukluklarını kesi ya da dikiş izi olmadan düzeltebilen çene ucu dolgu işlemleri çenede bulunan orantısal problemleri ortadan kaldırırken yüz hattına uygun bir çene yapısının oluşmasına ve bununla birlikte belirginleşen çene ile yüz yapısında uyum bozuklukları da ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Çene Dolgusu

Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan yüz yapısında uyum problemine neden olan çene ve çene ucundaki orantısızlığı yalnızca enjeksiyon işlemi ile ortadan kaldıran dolgu uygulaması öncesinde, yüz formuna uygun çene konturunun oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanılacak dolgu miktarının ve enjeksiyon bölgelerinin belirlendiği ön kontrol muayenesi için aşağıda bulunan iletişim formundan randevu talebinde bulunabilir, Çene Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu
BENZER TEDAVİLER
Dudak Dolgusu
Dudak Dolgusu ince yapılı dudaklara yeniden hacim kazandırmak veya dudak konturunun yeniden şekillenmesini sağlamak amacı ile yapılan enjeksiyon uygulamasıdır.

Çene ve Çene Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene Dolgusu uygulamasında en önemli basamak yüz analizi işlemidir. Bu analiz esnasında yüz formuna uyumlu çene yapısının oluşturulabilmesi için; saç çizgisi ve burun kökü, burun kökü ile burun ucu, burun ucu ile çene ucu arasındaki oran değerlendirilerek çene bölgesindeki enjeksiyon alanları belirlenmektedir. Böylece yüz konturlarına uygun çene genişliğine ve uzunluğuna karar verilerek uygun doz ile enjeksiyon işlemine geçilmektedir.

İnce uçlu iğneler aracılığı ile dolgu maddesinin enjekte edilmesi şeklinde uygulanan dolgu tedavisi öncesinde iğne giriş yerlerinde hissedilen acı hissini en aza indirmek amacı ile lokal anestezik kremler sürülmektedir. Bölgenin uyuşmasının ardından 15 ila 30 dakika içerisinde dolgu maddesi cilt altına enjekte edilmekte ve işlem tamamlanmaktadır.

Çene Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

Ameliyatsız çene estetiği olarak da adlandırılan Çene Dolgusu, optimum sonuçlar sağlaması nedeni ile oldukça başarılı ve etkin bir işlemdir. Uygulama sonrasında çene konturundaki probleme göre belirgin derecede büyüme, belirginleşme, sivrileşme ve çene konturunun yeniden şekillendiğini gibi işleme ait sonuçları gözlemlemek mümkündür. Bununla birlikte çene çizgisinin belirgin hale gelmesi ile yüz konturu yeniden şekillenerek; çene sarkması ve gıdı problemi gibi cilt sorunlarını da ortadan kaldırarak daha yüz formunu yeniden düzenlemektedir.

Çene Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Çene çizgisi problemi nedeni ile alın – burun – çene orantısı bozuk olan kişiler ile birlikte; çene küçüklüğü, çenenin geride olması ve çene asimetrisi gibi problemleri bulunan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir. Ayrıca yaşlanma ile ortaya çıkan çene çizgisi ve gıdı problemlerinde de tercih edilebilmektedir.

Çene Dolgusu Etki Süresi ve Kalıcılığı

Çene Dolgusu estetiğinde kullanılan dolgu maddeleri iki farklı gruba ayrılmaktadır. Kemik dokusunun eksikliğinde kullanılan dolgu maddeleri ile yumuşak doku tedavilerinde kullanılan dolgu maddeleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle çene ucu dolgusu uygulamasından sonra görülen etkinlik süresi de değişiklik göstermektedir. Kemik doku eksikliğinde kullanılan dolgu maddelerinin etkinlik süresi 18 ila 24 arasında değişirken, yumuşak doku dolguları 12 ay kalıcılık süresine sahiptir. Bu nedenle işlemin tekrarlanabilir özelliğinden yararlanarak etkinlik süresinin artırılması ve elde edilen yüz formunun yeniden kazanılması için yinelenmesi önerilmektedir.

Çene Dolgusu Yan Etkileri

Çene estetiği içerisinde kullanılan hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle işlem oldukça güvenli ve konforludur. Ancak uygulama sonrasında enjeksiyon bölgelerinde hafif şişlik veya kızarıklık görülebilmektedir. Bu durum işlemden sonra görülmesi beklenen olası yan etkiler olmakla birlikte herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden ortadan kaybolmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Çene Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet