Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Dudak Nem Aşısı

Dudak Nem Aşısı

Dudak Nem Aşısı; Bir dolgu tedavisi olan Dudak Nem Aşısı dudakların kaybetmiş olduğu nemi ve hacmi yeniden kazandırmaya yönelik uygulanan hyalüronik asit destekli dolgu enjeksiyonu işlemi olup, yüz ve dudak analizi ile kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Dudak Nem Aşısı Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Genetik faktörlerin yanı sıra soğuk ve rüzgarlı havalar dudakların nem kaybetmesine neden olmaktadır. Yetersiz bakım ile beraber nem oranının azalması dudakların çatlamasına, sağlığını kaybetmesine ve hacim kaybı yaşamasına neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle mevsim geçişlerinde nem oranı azalmış dudaklara nemlendiriciler sürülerek desteklenmektedir.

Dudaklara nemlendirici sürülmesi nem oranı azalmış dudaklar için yeterli bir yöntem olmamaktadır. Kaybedilen nemin geri kazandırılabilmesi için cilt altı katmanlarından başlayan ve yüzeye kadar ulaşan derinlemesine bir hidrasyon etkisi yakalanması gerekmektedir. Bu nedenle dudakların nem dengesini yeniden oluşturabilmek için Dudak Nem Aşısı uygulanmaktadır.

Dudak Nem Aşısı

Hyalüronik asitin su tutma kapasitesinden yararlanılarak dudaklarda çatlaklara ve iyileşmeyen yaralara neden olan kuruluğu ortadan kaldıran nem aşısı işlemi öncesinde dudaklardaki hidrasyon seviyesinin belirlenmesi ve tasarlanacak etken maddelerin doğru değerlendirilebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Dudakların kaybetmiş olduğu nem desteğini sağlarken aynı anda hacim kazandıran ve dudak dokusunu onaran dudak aşısı hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz klinik muayene ve analiz için randevu talebinde bulunmak ya da Dudak Nem Aşısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Dudak Dolgusu
BENZER TEDAVİLER
Dudak Dolgusu
Dudak Dolgusu ince yapılı dudaklara yeniden hacim kazandırmak veya dudak konturunun yeniden şekillenmesini sağlamak amacı ile yapılan enjeksiyon uygulamasıdır.

Dudak Nem Aşısı Nedir?

Dudak Nem Aşısı, hyalüronik asit destekli bir enjeksiyon uygulamasıdır. Hyalüronik asitin su tutma özelliğinden yararlanılan bu enjeksiyon işleminde dudaklardaki doku problemlerine uygun vitamin, mineral ve aminoasit gibi etken maddelerden oluşturulan solüsyonlar hazırlanmaktadır. Böylece dudakların hidrasyonu sağlanırken aynı anda dokunun beslenmesi de arttırılmış olmaktadır.

Dudak Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Dudak aşısı bir enjeksiyon işlemidir. Oldukça pratik ve konforlu bir şeklide 10 ila 20 dakika arasında gerçekleştirilen bu işlem; dudaklardaki kuruluk ve dokulardaki hasar derecesine göre kişisel oluşturulan özel solüsyonların hazırlanması ile başlamaktadır.

Etken maddelerin tasarlanmasının ardından ince uçlu iğneler yardımı ile dudak konturlarından itibaren belirli aralıklar ile enjeksiyon işlemi yapılmaktadır. İşlem esnasında batma hissinin en aza indirilebilmesi ve hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılabilmesi için lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulmaktadır.

Nem Aşısı Sonrası Görülen Etkiler

Hyalüronik asit destekli bu uygulama sonrasında dudaklar kaybetmiş olduğu nemi ve hacmi yeniden kazanmaktadır. Ancak dudak dolgusundan farklı bir tedavi protokolü olduğu için işlemden sonra dudak yapısında ve konturlarında değişiklik görülmemektedir. Yani bu aşı enjeksiyonu ile dudaklar daha büyük bir görünümde olmamaktadır.

Oldukça acısız, ağrısız ve pratik bir şekilde gerçekleştirilen bu işlemin ilk etkilerini hemen görmek mümkündür. Dudaklar nemini kazanırken aynı anda kullanılan etken maddeler sayesinde hücre yenilenmesi başlamaktadır. Bu olumlu etkiler dudak kuruluğu ile oluşan çatlakların onarım sürecini hızlandırmaktadır. Ayrıca hasarlı bölgelerde dudak tonunda oluşabilecek pigmentasyon problemlerinin oluşmasını da engellemektedir.

Dudak Nem Aşısı Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Dudak Nem Aşısı tek seans halinde uygulanan bir prosedürdür. Ancak kalıcı etkili bir işlem olmadığı için etkinlik süresi sonunda tekrarlanabilir özelliğe sahiptir. İşlemin tekrarlanması halinde de nem dengesi ve doku yenilenmesi gibi olumlu etkiler sürdürülmüş olmaktadır.

Dudak Nem Aşısı Kalıcılık Süresi

Nem aşısı etkinlik ve kalıcılık süresi hyalüronik asit özelliğine ve kullanılan doz miktarına göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak etki süresi 4 ila 6 aydır.

Dudak Nem Aşısı Yan Etkisi Var Mı?

Hyalüronik asit vücut tarafından düzenli olarak üretilmektedir. Ancak zaman içerisinde bu üretim azalmaktadır. Bunun sonucunda da cilt kuruluğu ve hacim kaybı gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Dudak Nem Aşısı içeriğinde kullanılan hyalüronik asit de vücutta bulunduğu için herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmamaktadır.

Ancak bir enjeksiyon işlemi olduğu için aşı sonrasında iğne giriş yerlerinde hassasiyet, kızarma ya da morarma görülebilmektedir. Bu etkiler olası geçici yan etkiler olup, herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Dudak Nem Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet