Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu

  Şakak Dolgusu; Ameliyatsız yüz estetiği işlemlerinden olan Şakak Dolgusu göz kenarlarından elmacık kemiğiyle devam eden alın bölgesinin her iki yanında kalan çukurlu alanlara uygulanan dolgu enjeksiyonu işlemi olup, yüz ve cilt analizi ile klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Şakak Dolgusu Nasıl Uygulanır? Kalıcılık Süresi ve Etkinliği gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Göz kenarlarından elmacık kemiği ile devam eden alın bölgesinin her iki yanında kalan çukurlu kısım şakak bölgesi olarak ifade edilmektedir. Cilt ve cilt altı dokusundaki hacim kayıpları sonucunda bu bölgedeki çukurluklarda derinleşme ve bununla birlikte kaşlarda düşüklük ve sarkmalar görülmektedir. Aşırı kilo kaybı ve yaşlanma gibi faktörler sonucunda oluşan bu problemler yüzün genel hattında dinamiğin ve estetiğin kaybolmasına neden olmaktadır.

  Kaş alın mesafesinin daralması, kaş ve göz kapağı düşüklüğü, yanak sarkması ve elmacık kemiğinin silikleşmesi gibi estetik problemlere neden olan şakaklardaki çukurluklar medikal estetik uygulamalar içerisinde olan Şakak Dolgusu ile azaltılarak göz hizasındaki dış kemikler daha belirgin hale getirilebilmekte ve istenilen yüz formu elde edilebilmektedir.

  Şakak Dolgusu

  Elmacık kemikleri ile orantılı olarak uygulanan ve yüzün istediği hacmi sağlayan şakak ya da temporal dolgu tedavisi öncesinde cilt ve cilt altı dokusunun detaylı analiz edilmesi ve cilt analizi doğrultusunda kullanılacak dozun ve enjeksiyon bölgelerinin belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Şakak bölgesindeki ince cilt dokusu altına hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin enjekte edilmesi esasına dayanan dolgu tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Şakak Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Jawline Dolgu
  BENZER TEDAVİLER
  Jawline Dolgu
  Jawline Dolgu çene ucu ve hattının belirginliğinin arttırılmasını, şekillendirilmesini ve düzenlenmesini sağlayan bir dermal enjeksiyon tedavisidir.

  Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Günümüzde en popüler medikal estetik uygulama olan dolgu tedavileri bir dermal enjeksiyon işlemidir. Cilt altına hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin bir iğne ya da kanül aracılığı ile iletildiği bir cilt gençleştirme işlemdir.

  Ortalama 30 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilen Şakak Dolgusu öncesinde cilt analizi ve şakaklardaki hacim kayıpları değerlendirilmektedir. Enjeksiyon alanlarının değerlendirilmesi sonrasında cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenerek kir ve makyaj kalıntılarından arındırılmaktadır. Her iki şakak bölgesine lokal anestezik krem sürüldükten sonra yeterli uyuşma için beklenmektedir.

  Sağ ve sol şakak yani temporal alanın uyuşmasının ardından hacim kaybına göre belirlenen dozlarda enjeksiyon iletimi yapılmaktadır. Oldukça ince uçlu iğneler ya da kanüller aracılığı ile gerçekleştirilen bu dolgu enjeksiyonları küçük dozlarda ve yavaş yavaş yapılmaktadır. İstenilen hacimin elde edilmesi ile işlem sonlandırılmaktadır.

  Şakak Dolgusu Sonrası Görülen Etkiler

  Ameliyatsız cilt gençleştirme ve germe tedavisi olarak uygulanan dolgu enjeksiyonlarının her birinde olduğu gibi Şakak Dolgusu işleminden sonra da ilk etkiler kendini göstermekte olup işlemin maksimum etkileri ortalama 3 ila 4 gün içerisinde belirgin hale gelmektedir.

  Dolgunun oturması sonrasında alın bölgesinin sağ ve sol alanlarındaki hacim kaybı ve mimik kasları nedeni ile oluşan kırışıklıkların derinlikleri azalmakta ve açılmaktadır. Bununla birlikte şakaklarda çukurluk seviyesi azaldığı için yüz dinamiğinde yukarı toparlanma etkisi oluşturmaktadır. Bu etki ile beraber elmacık kemikleri belirginleşmekte, göz kapağı düşüklüğü ve kaş düşüklüğü problemi de ortadan kalmaktadır. İfadenin ve yüz estetiğinin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlayarak dinamik bir yüz hattı oluşturmaktadır.

  Şakak Dolgusu Etkinliği ve Kalıcılık Süresi

  Şakak Dolgusu işleminin etkinliği ve kalıcılık süresi cilt yapısına, mimik kaslarının kullanım sıklığına, uygulanan doz miktarına ve yaşa göre değişiklik gösterdiğini ifade etmemiz gerekir. Ancak ortalama olarak 9 ila 15 ay gibi bir etkinlik süresi bulunmaktadır. Bu etkinlik süresi sonrasında tekrarlanabilir özellikte olması sebebi ile tekrar dolgu enjeksiyonu yapılabilmektedir.

  Şakak Dolgusu Yan Etkili Midir? Riskleri Var Mıdır?

  Anestezi, dikiş, iyileşme süreci gibi cerrahi prosedürleri olmaması nedeni ile pek çok kişi tarafından güvenle tercih edilen Şakak Dolgusu işlemi herhangi bir yan etkisi olmayan komplikasyonsuz dermal enjeksiyon uygulamasıdır. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin cilt ve cilt altında oluşturmuş olduğu antiaging etki ve hücreleri aktive eden özelliğinden yararlanılan bu işlemin herhangi bir riski de bulunmamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Şakak Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×