Jawline Dolgu

Jawline Dolgu

  Jawline Dolgu; Ameliyatsız Çene Estetiği işlemi olan Jawline Dolgu çene ucu ve hattının belirginliğinin arttırılmasını, şekillendirilmesini ve düzenlenmesini sağlayan bir dermal enjeksiyon tedavisi olup, yüz ve cilt analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Jawline Dolgu Nedir? Nasıl Uygulanır? Etkinliği ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çene yapısı genetik ya da dış etkenler sonucunda uzun veya kısa, geniş ya da küçük olabilmektedir. Bu orantılar yüz estetiğinde önemli bir rol oynadığı için ifade dinamiğinde olumlu ya da olumsuz etkiler oluşturabilmektedir. Çene şekli ve yapısı burun estetiği parametrelerinde olduğu gibi yüz formunda ve altın oranda belirleyici bir faktördür.

  Çenenin ve çene hattının vurgulanması ile yüz formunda belirgin derecede değişiklikler elde edilebilmektedir. Kare yüz, yuvarlak yüz, orantısız ve belirgin olmayan çene ucu, çenedeki asimetri problemleri gibi ifade bozukluğuna ve estetik problemlere yol açan bu sorunlar ameliyatsız medikal estetik uygulamalar sayesinde küçük dokunuşlarla ortadan kaldırılabilmektedir.

  Jawline Dolgu

  Çene estetiğinde en popüler medikal estetik uygulamalardan olan Jawline Dolgu yöntemiyle çenedeki estetik problemler etkin olarak ortadan kaldırılabilmektedir. Bununla birlikte çene formunun yeniden şekillendirilmesine olanak sunarken aynı zamanda zamanla kendini gösteren sarkma, gevşeme ve cilt kırışıklıkları gibi problemleri de azaltmaktadır.

  Yüz dinamiğinde önemli bir yere sahip olan çene hattının dolgu enjeksiyonu ile yeniden düzenlenmesi ve belirgin hale gelmesini sağlayan Jawline çene dolgusu öncesinde çene ucu ve çene hattının burun, dudak, kaş, göz, elmacık kemiği ve alın çizgisi ile oranlarının değerlendirilerek doğru tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Yüz formu ile uyumlu ve daha belirgin bir çene hattı ile genel görünümün iyileşmesine olanak sunan bu dermal dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Jawline Dolgu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Çene Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Çene Dolgusu
  Çene Dolgusu çene konturunun dolgu enjeksiyonuyla yeniden şekillendirilmesi ve yüz formunun yeniden düzenlenmesi amacıyla uygulanan medikal estetik işlemdir.

  Jawline Dolgu Nasıl Yapılır?

  Jawline Dolgu öncesinde klinik muayene ve detaylı değerlendirme çok önemlidir. Doğru dozlarda doğru bölgelere dolgu enjeksiyonunun yapılabilmesi için çene hattının burun, dudaklar, gözler, kaşlar, elmacık kemiği ve alın çizgisi ile oranları değerlendirilmektedir. Bununla birlikte cilt analizi de yapılarak cilt ve cilt altı dokusunun kalitesi incelenmektedir.

  Ön kontrol esnasında yapılan değerlendirmeler sonrasında enjeksiyon alanlarına ve kullanılacak dolgu miktarına karar verilmektedir. Daha sonrasında ise çene bölgesi özel solüsyonlar ile temizlenmektedir. Cildin makyaj ve kirden arındırılması ile birlikte lokal anestezik krem sürülerek yeterli uyuşma sağlanana kadar beklenilmektedir.

  İşlem için yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile ince uçlu iğneler ya da kanüller kullanılarak cilt altına dolgu maddesi küçük dozlarda iletilmektedir. 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan bu enjeksiyon işlemi, çene ucundan kulak önündeki mandibuler kemik hattına kadar küçük dozlarda yapıldıktan sonra işlem sonlanmış olmaktadır.

  Jawline Dolgu Özellikleri Nelerdir?

  Çene hattının belirginleştirilmesi ve yüzün genel görünümündeki estetiğin düzeltilmesi amacı ile uygulanan Jawline çene dolgusu diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi dermal enjeksiyon yöntemidir. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin kullanıldığı bu enjeksiyon işlemi cerrahi prosedürlere gerek kalmadan çene hattının daha belirgin, keskin ve yüz dinamiğine uygun olmasını sağlamaktadır.

  Kimler Jawline Dolgu Yaptırabilir?

  Yüz bölgesinde en çok tercih edilen medikal estetik uygulama Jawline Dolgu tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Çene estetiğinde, şeklinde ve yapısında problem olan, yüz formunun estetiğinden şikayetçi olan ya da yüz, yanak, gıdı ve çene dokusunda hacim kaybı yaşayan tüm herkes için güvenle tercih edilmektedir.

  Jawline Dolgu Sonrasında Görülen Etkiler

  Son dönemde popüler uygulamalar içerisinde yer alan Jawline Dolgu enjeksiyonu sonrasında çene ucu ve çene hattını belirginliğini arttırmaktadır. Bu etki ile birlikte yüz ve ifadede genel bir estetik sağlanmaktadır. Çene bölgesindeki cildin toparlanmasına ve hacim kaybına bağlı gelişen deformasyonların giderilmesine olanak sunan bu işlem ile yüz, boyun ve gıdı estetiği dengesi yeniden kazanılmaktadır. Ayrıca sarkma ya da gevşeme sonucunda oluşan gıdı problemi de ortadan kalkmaktadır.

  İşlemden hemen sonra ilk etkilerini göstermeye başlan bu işlemin maksimum etki göstermesi ile birlikte çene formunda V şekli görülmeye başlanır. Dolgunun cilt altında oluşturmuş olduğu hacimle yanaklarda ve yüzde yukarı toparlanma etkisi oluşturmasının yanı sıra dudak ve çene ilişkisinin uyumunu belirgin hale getirmektedir.

  Jawline Dolgu Etki Süresi ve Kalıcılığı

  İlk etkileri işlemden hemen sonra görülmeye başlanan Jawline Dolgu enjeksiyonu diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi tekrarlanabilir özelliğe sahiptir. Kalıcı bir işlem olmayan bu tedaviden elde edilen başarının ve estetiğin sürdürülebilmesi için etkinlik süresi sonrasında işlemin tekrarlanması önerilmektedir.

  Tekrarlanabilir özelliğe sahip olan bu dolgu enjeksiyonunun etkinlik süresi ve kalıcılığı uygulama bölgesine, kullanılan dolgu dozuna ve miktarına göre değişmekle birlikte ortalama 6 ila 18 ay arasındadır.

  Jawline – Çene Dolgusu Yan Etkisi Var Mı?

  Jawline Dolgu işleminde kullanılan madde hyalüronik asit içerikli dolgulardır. Hyalüronik asit cildin alt katmanlarında bulunan bir asittir. Ancak zaman içerisinde yaşlanmayla birlikte azalmaktadır. Buna bağlı olarak yağ kayıpları ve elastikiyet problemleri de kendini göstermektedir. Çene dolgusu ile cilt altında iletilen hyaluronik asit içerikli dolgu maddesi ile kaybedilen bileşiğin cilt dokusuna tekrar kazanılması hedeflenmektedir. Bu nedenle tedavinin içeriğindeki dolgu maddesi yani hyalüronik asit cilt ve cilt altı dokularında herhangi bir reaksiyon geliştirmeden yalnızca istenilen estetik sonucu ortaya çıkarmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Jawline Dolgu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×