El Dolgusu

El Dolgusu

  El Dolgusu; Ellerin ihtiyaç duyduğu nemi, hacmi ve estetiği yeniden kazandırmak için uygulanan El Dolgusu dolgu maddesinin cilt altına iletildiği bir enjeksiyon işlemi olup, El Dolgu Tedavisi Nedir? El Gençleştirme Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yaşlanma ile birlikte cilt altı dokusundaki hücrelerde kayıplar, yağ dokusunda azalmalar, cilt elastikiyetinin azalması, cilt gevşemesi ve sarkması gibi cilt problemleri oluşmaktadır. Bu cilt problemleri cerrahi prosedürler ve medikal estetik uygulamalar ile giderilebilmekle birlikte antiaging tedaviler ile yaşlanma karşıtı önlemler alınabilmektedir.

  Özellikle yüz yaşlanması ile birlikte kendini gösteren deformasyonlar cerrahi ya da medikal estetik uygulamalar ile optimum başarı elde edilerek yavaşlatılmakta hatta giderilebilmektedir. Ancak yaşlanmanın ve yaşlılık belirtilerinin gizlenemediği ve cerrahi operasyonlar ile giderilemediği en belirgin bölge ise el sırtıdır.

  El Dolgusu

  Yaşlanma ile el üzerinde kendini gösteren yaşlılık lekeleri, pigmentasyon sorunları, cilt dokusunda görülen hacim kayıpları ve gevşemeyle gelişen elastikiyet kayıpları ne yazık ki gizlenememektedir. Zamanın ilerlemesiyle kendini gösteren bu deformasyonlar el gençleştirme tedavisi olan El Dolgusu işlemi ile başarılı bir şekilde düzeltilebilmektedir.

  Cildin ihtiyaç duyduğu nemi, hacmi ve estetiği yeniden kazandıran medikal estetik tedavi el dolgu işlemi öncesinde el sırtındaki cilt kalitesinin analiz edilmesi, uygulanacak dolgu dozunun belirlenmesi ve detaylı tedavi parametrelerinin oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Medikal estetik tedaviler içerisinde en popüler uygulama olan dermal dolgu enjeksiyonu ile ellerdeki yaşlanma belirtilerini geciktiren, hafifleten ve gideren tedavimiz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene eşliğinde cilt analizi yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da El Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi
  Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi çökme, hacim kaybı ve asimetri problemlerinde tercih edilen ameliyatsız enjeksiyon yöntemidir.

  El Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Tüm dermal dolgu enjeksiyonlarında olduğu gibi işlemin ilk basamağını cilt analizi ve değerlendirmeler oluşturmaktadır. Ön kontrol esnasında ilk olarak her iki el sırtındaki cilt kalitesi, cildin hacmi ve cilt üzerindeki problemler incelenmektedir. Yaş ve cinsiyet faktörlerinin de bu parametrelere eklenmesi ile uygulanacak doz miktarına ve enjeksiyon alanlarına karar verilmektedir.

  Enjeksiyon alanlarının belirlenmesinin ardından her iki el sırtı solüsyonlar ile temizlenmekte daha sonrasında da lokal anestezik krem sürülmektedir. Anestezik kremin sağlamış olduğu uyuşmanın yeterli olması durumunda da ince uçlu iğneler ya da kanüller kullanılarak küçük dozlarda dolgu enjeksiyonuna başlanmaktadır.

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin doğru oranlarda enjeksiyon edilmesi ve her iki el sırtına planlanan şekilde iletilmesi sonrasında El Dolgusu işlemi sonlanmış olmaktadır.

  Kimler El Dolgusu Yaptırabilir?

  Yüz estetiği kadar önemli bir yere sahip olan el estetiği uygulamaları yaş alma sürecinde olan tüm kadın ve erkekler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Zaman içerisinde el sırtındaki cilt dokusunda incelmeler, yaşlılık lekesi ve cilt kalitesinde bozulmalar gibi şikayeti bulunan tüm herkes tarafından uygulanabilir özelliğe sahip bir el gençleştirme işlemdir.

  El Dolgusu Etki Süresi ve Kalıcılığı

  Yüz estetiğinde uygulanan dermal dolgu enjeksiyonları gibi el gençleştirme dolgusu da tekrarlanabilir özelliğe sahip bir işlemdir. Geçici dolgular olarak adlandırılan bu asit cilt altında 6 ila 24 ay süre ile etkinliğini sürdürmektedir. Bu süre hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin özelliklerine, uygulama bölgesine, kullanılan doz oranına ve cilt yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tedaviden elde edilen başarının sürdürülebilmesi için etkinlik süresi sonunda işlemin tekrarlanması önerilmektedir.

  Hyalüronik Asit İçerikli Dolgu ile El Gençleştirme Özellikleri

  El Dolgusu işleminde kullanılan hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi vücudun kendi dokularında doğal olarak yer almaktadır. Ancak dokulardaki oranı zaman içerisinde kaybolmaktadır. Bu azalma ile birlikte ciltte nem kaybı, kollajen üretiminin tetiklenmesinde düşüşler ve buna bağlı olarak hacim kayıpları ve el sırtındaki kemik ve damar yapısının belirginleşmesi gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle el gençleştirme ve doku yenileme tedavisi olarak da adlandırılabilen bu enjeksiyon uygulamasında hyalüronik asitin özelliklerinden yararlanılmaktadır.

  El Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

  Dolgu enjeksiyonundan sonra yaşlanma ile birlikte oluşan cilt deformasyonlarında belirgin derecede azalmalar görülmektedir. El sırtındaki kırışıklıklar, cilt gevşemeleri ve damar yapılarının belirginlikleri dolgunun katmış olduğu hacim ile açılmaktadır. Bununla birlikte cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak mat ve kuru görünüm yerine eşitlenmiş bir cilt tonu ortaya çıkarmaktadır. Doygunluk ve gençlik etkisi oluşturan bu tedavi ile birlikte kollajen üretimi tetiklendiği için bir antiaging etki oluşmaktadır. Bu etki cilt altı dokularındaki hücrelerin onarımını sağladığı için cilt işlemden önceki kalitesine kıyasla daha sağlıklı bir yapıya kavuşmaktadır.

  El Üstü Dolgusu Riskli Midir?

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile gerçekleştirilen El Dolgusu güvenli, konforlu ve risksiz bir işlemdir. Estetik ve tedavi amaçlar ile yaygın olarak kullanılan bu işlem sonrasında el sırtında herhangi bir reaksiyon gelişmemektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  El Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×