Saç Dolgusu

Saç Dolgusu

  Saç Dolgusu; Saç tedavisi olan Saç Dolgusu saç seyrekliği ve saç dökülmesi gibi şikayetlerde saçın sağlığının yeniden kazanılmasına yönelik uygulanan bir dermal enjeksiyon işlemi olup, klinik değerlendirme ve saç analizi öncesinde merak edilen Saç Dolgu Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Özellikleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saçlar estetiğin önemli bir parçasıdır. Ancak yaşlanma, mevsim geçişleri, yanlış bakım uygulamaları, kullanılan ilaçlar, genetik faktörler ve hatta iç – dış pek çok etken sonucunda saçlar eski sağlığını kaybedebilmekte ve dökülerek seyrekleşmektedir. Saçların yıpranması ile gelişen bu süreç kişileri estetik olarak rahatsız edebildiği gibi psikolojik olarak da problem yaşamasına neden olmaktadır.

  Stres, sigara, beslenme alışkanlıkları, vitamin eksikliği ve mevsim koşulları gibi temel faktörlerden canlılığını ve sağlığını kaybeden saçlar için pek çok alternatif tedavi yöntemi ya da uygulama bulunmaktadır. Ancak bu uygulamaların pek çok herhangi bir işe yaramadığı gibi dökülme hızını da arttırabilmektedir. Günümüzde saç dökülmelerinde ve saç sağlığının yeniden kazanılmasında uygulanan en popüler yöntem ise Saç Dolgusu işlemidir.

  Saç Dolgusu

  Hair filler saç dolgu tedavisi olarak da adlandırılan bu işlem, hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin saçlı deri içerisine enjekte edilmesi esasına dayanan bir enjeksiyon uygulamadır. İçeriğindeki zengin peptit zincirleri ile saçların kaybetmiş olduğu sağlığı yeniden kazandıran ve dökülme problemini ortadan kaldıran bu işlem öncesinde saç kalitesinin incelenmesi ve saç seyrekliğinin değerlendirilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Saçlı derinin ihtiyaç duyduğu desteği sağlayarak saçlardaki büyüme hormonunu destekleyen saç dolgu tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve saç analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Saç Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Saç Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Aşısı
  Saç Aşısı saç dökülme probleminde saç diplerindeki dokuları tazeleyerek saç kalitesi ve sağlığını arttıran oldukça etkili bir enjeksiyon uygulamasıdır.

  Saç Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dökülme problemine alternatif bir tedavi seçeneği sunan saç dolgu enjeksiyonu, ortalama 30 ila 1 saat gibi çok kısa bir sürede uygulanabilmektedir. Dermal enjeksiyon yöntemi olan bu işlem anestezi gerektirmeden rahatlıkla gerçekleştirilmektedir.

  İnce uçlu iğneler ya da kanüller aracılığı ile gerçekleştirilen bu tedavi seans şeklinde uygulanır. Seanslar saç dökülme problemine ve saç seyrekliğine göre belirlenmekte olup 1 ya da 2 hafta ara ile tekrarlanan 3 ya da 4 seanslık bir planlamadan oluşmaktadır.

  Seanslar sonunda herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. Sosyal ve profesyonel hayata işlemden hemen sonra kesintisiz devam edilebilmektedir.

  Kimler Saç Dolgusu Yaptırabilir?

  Hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilir özelliğe sahip olan Saç Dolgusu işlemi erkek tipi ve kadın tipi saç dökülme problemlerinde başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Saç Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

  Saç dökülmesinde uygulanan Saç Dolgusu tedavisinin içeriğindeki hyalüronik asit içerikli bileşen ve zengin peptit zincirleri içermektedir. Bu karışımın saçlı deriye enjekte edilmesi sonrasında saçlarda belirgin derecede canlanma etkisi ortaya çıkmaktadır. Sağlığını yeniden kazanan saçlarda parlaklık görülürken aynı zaman da hızlı büyümesi desteklenmektedir.

  Saç sağlığının yeniden kazanılması ile birlikte seyrekliğe yol açan saç dökülmesi problemi de yavaşlayarak durmaktadır. Hyalüronik asit ve zengin peptit zincirleri kan dolaşımını hızlandırdığı için de saçlı deriyi besleyerek cilt dokusunun ihtiyacı olan desteği de sağlamaktadır. Böylece yeni saç tellerinin uzaması ile birlikte seyrekleşen saçlar daha kalın, yoğun ve gür bir şekilde uzamaktadır.

  Saç Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Saç Dolgusu işleminden sonra tedaviden maksimum etkinin elde edilebilmesi için kişilerin 2 gün süre ile saçlarını yıkamaması önerilmektedir.

  Saç Dolgusunun Özellikleri

  Hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen saç dökülme problemlerinde üstün etkili sonuçlar çıkarabilmektedir. Saçlı deriyi yeniden yapılandıran bu işlem seyrek saçlarda ya da saç kayıplarında uygulanırken cilt altı dokusunu da yapılandırdığı için yeni saçların uzamasına da olanak sunmaktadır. Ayrıca saç kaybını önleyici ve saç uzanımını tetikleyici etkisi sayesinde de sağlıklı saçların yanı sıra daha gür saçlara sahip olmaya yardımcı olur.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×