Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi

Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi

Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi; Yeni nesil teknolojik sistem olan ve geniş kullanım yelpazesine sahip olan Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi kollajen ve elastin liflerin kopmasıyla oluşan çatlakları fibroblastik aktiviteyle onaran etkili bir cilt tedavisi yöntemi olup, Theramegnetic Nedir? Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Cilt çatlakları bir diğer adı ile “Stria” erkeklere oranla daha çok kadınlarda görülen ve cilt bütünlüğünü bozan estetik bir sorundur. Cildin dermis katmanının aşırı gerilmesi ve incelmesi sonucunda sağlıklı derinin birbirinden ayrılması ile gelişen bu çatlaklar; gebelik, aşırı kilo alma, vücut çalışma ve ergenlik döneminde kas ve iskelet sisteminin hızlı gelişmesi gibi durumlarda vücudun belirli alanlarında kendini göstermektedir.

Dermis katmanındaki kollajen ve elastin liflerinin yıkıma uğraması ile oluşan bu çatlaklar elastikiyet kaybının yaşanması ile oluşurken ciltte belirgin bir renkte çizgilenmelere ve yırtıklara neden olan estetik bozulmalara yol açmaktadır. İlk evrede koyu mor tonlarında olan ve zaman içerisinde rengi açılan bu çatlaklar estetik, kozmetik ve psikolojik nedenlere yol açtığı için estetik ve kozmetik alanda tedavisine başvurulmaktadır.

Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi

Kollajen ve elastin liflerinin kopması sonucunda oluşan cilt çatlakları ya da yırtıklar farklı yöntemler ve prosedürler ile genel görünümü iyileştirilebilen problemlerdir. Çeşitli tedavi yöntemlerinin bulunduğu bu uygulamaların her biri çatlakların süresi, derinlikleri ve yaygınlıkları değerlendirilerek işlem yapılmaktadır. Kollajen ve elastin liflerini hedef alan etkili tedavi yöntemleri arasında ise Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi bulunmaktadır.

Vücut üzerindeki çatlakların bölgesine, rengine, görünümüne ve derecesine göre uygulanarak estetik görünümün iyileştirilmesini ve cilt bütünlüğünün yeniden kazanılmasını sağlayan Theramegnetic bir diğer adı ile Teramanyetik Tedavi, hücresel düzeyde çalışan ve çevre dokularda herhangi bir hasar oluşturmayan oldukça güvenli, konforlu ve rahatlatıcı etkili bir yöntemdir.

Hücresel seviyede çalışarak bağ dokusu liflerini yenileyen, onaran ve tetikleyen Theramegnetic teknolojisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve analiz için randevu talebinde bulunmak ya da Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Plexr Çatlak Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Plexr Çatlak Tedavisi
Plazma enerjisinin kullanıldığı Plexr Çatlak Tedavisi gerilerek yırtılan ve estetik sorunlara yol açan çatlakları dokuyu süblimleştirerek onaran ve doku onarımını aktive eden bir cilt tedavisidir.

Theramegnetic Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi cerrahi işlem gerektirmeyen işlem prosedürüne sahip oldukça konforlu ve pratik bir yöntemdir. Çatlakların derecesine ve evresine göre kişisel tedavi programı, güç ve frekanslarda uygulanan tedavinin etkinliği için klinik değerlendirme oldukça önemlidir. Çatlakların evreleri ve derinlikleri doğru ve etkin bir şekilde değerlendirilerek özelleştirilmiş sistem ayarlamaları yapılmaktadır.

Özel manyetik mikroakımlar sağlayan el aleti ile cilt çatlaklarının bulunduğu bölgenin taranması şeklinde uygulanan tedavi prosedüründe sistem başlığındaki çift yönlü motorlu silindirler ve stokastik rezonanstan yararlanılmaktadır. Çatlakların bulunduğu alanlarda darbeli emme ve vakum hareketleri esnasında düşük frekanslı atımlar yapılarak doku katmanları hareketlendirilmekte ve hücresel aktivite attırılmaktadır.

Theramegnetic Çatlak Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi çatlağın evresine ve ihtiyaca göre şekillenen periyodik seanslar halinde uygulanmaktadır. Kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiş seanslar halinde uygulanan çatlak tedavisinde genellikle 5 ila 15 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Seans aralıkları ise 3 ila 5 gün aralığında değişiklik göstermektedir.

Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi Etki Mekanizması ve Etkileri

Cilt çatlaklarında hücre yenilenmesini iyileştiren ve teşvik eden etki mekanizması ile çalışan Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi doku manipülasyonu ve stokastik rezonansla manyetik mikro akımlar oluşturarak bağ ve destek dokularında hücre aktivitesini arttırmaktadır. Gebelik sonrası cilt çatlaklarında dahi fibroblastik aktiviteyi tetikleyerek cildin onarım mekanizmasını harekete geçirdiği için periyodik seanslar sonunda somut ve gözlemlenebilir iyileşme elde etmektedir.

İki güçlü sistem ile cilt çatlaklarını hedef alan Teramanyetik tedavinin en belirgin etkisi ise dermis katmanında çatlakların oluşumuna neden olan kollajen ve elastin liflerinin tekrar üretimini desteklemesidir. Bağ dokusu destekleri olan kollajen ve elastin liflerinin hasarlarını onararak dokunun kendini iyileştirme mekanizmasını aktive etmekte ve çatlak görünümünü belirgin seviyede azaltmaktadır. Ayrıca hücresel düzeyde uyarılım sağladığı için işlem bölgesinde elastikiyet kaybı mevcutsa cilt sıkılaştırma etkisi ile yeniden biçimlendirmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet