Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
Cilt bakımı ne sıklıkta yapılmalıdır?
Dört ayda bir olmak üzere yılda 3 kez cilt bakımı tavsiye edilir. Bu sıkılıkta tavsiye edilmesinin sebebi cildin yağ salgısından dolayı oluşan siyah noktalardan (komedon) , yağ bezelerinden (milya) ve gözeneklerde (por) biriken yağlardan cildi arındırmaktır. Cilt Bakımı esnasında yoğun nem uygulamaları yapılarak cildin su dengesini sağlamak koşuluyla cilde pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazandırmaktır.
Profesyonel cilt bakımının amacı nedir?
Ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçmek için Cildin doğal su ve yağ dengesini korumak gereklidir. Gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması, Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması, cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması için profesyonel cilt bakımı düzenli olarak uygulanmalıdır.
Kuru cilt özellikleri nelerdir?
Mat bir görünümü vardır.Çabuk kızarır.Kuru cilt banyodan sonra,özelliklede soğuk ve rüzgarlı havalarda çok fazla gerilir,pul pul dökülmelerde olabilir.Ayrıca erken yaşlarda göz çevresi ve ağız çevresinde kırışıklıklar başlar.
Yağlı cilt özellikleri nelerdir?
Parlak bir görünümü vardır,burun ve yanaklarda gözenekler açık ve genellikle içleri siyah noktalarda doludur.Bu tip ciltlerde makyajın kalıcılık süresi çok kısadır ve cilt çabuk sarkmaya müsaittir.
Karma cilt özellikleri nelerdir?
Bu tür ciltlerde genelde alın,burun ve çene çevresi yağlı,yanaklar ve göz çevresi kurudur.Yanak bölümünde pollanma olurken alında sivilcelenme olabilir.
Cilt bakımına başlama yaşı nedir?
Kişinin cilt yapısı ve ihtiyaçları doğrultusunda 18-20 yaşlardan itibaren düzenli olarak cilt bakımına başlanabilir. Tabi bu yaştaki kişilere uygulanacak ürünler tamamen doğal içerikli,temizlemeye yönelik ürünlerdir.
Ne sıklıkta cilt bakımı yaptırılmalı?
İdeal cilt bakımı yaptırma süresi ayda birdir.
Gözaltı morlukları ve torbaları neden oluşur?
Birincisi bu genetik bir durum olabilir.Diğer bir neden aşırı yorgunluk,uykusuzluk ve gözü aşırı yoran bilgisayar olabilir.Bir diğer neden ise göz çevresindeki lenf sisteminin yeterince çalışmaması nedeni ile kirli kanın göz altlarında toplanıyor olması yada kan damarlarının cilt yüzeyine çok yakı olması olabilir.
Gözaltı torbaları ve morluklar nasıl önlenebilir?
Çok fazla bilgisayar başında çalışıyor,okuyor,dikiş-nakış gibi işlerde uğraşıyor, yada araba kullanıyorsanız sık aralıklarla gözlerinizi kırpıştırmanız,eğer direksiyon başında değilseniz her 45 dk'da bir gözlerinizi 5 dk kapatıp dinlendirmeniz. -Akşam yatmadan önce ılık papatya çayı poşetlerini 30 dk boyunca kapaklarınıza koymanız. -Bir buz kalıbını göz altlarımızda gezdirmeniz. –Ya da nemlendirici özellikteki bir göz kremini masaj yaparak göz çevrenize uygulamanızı önerebiliriz.
Göz çevresi neden çabuk kırışır?
Çünkü göz çevresi derisi yüzün en ince hassas ve dayanıksız bölümüdür.
Kırışıklıkları önlemek için neler önerilebilir?
Bol su içmek, sigara kullanmamak, çok makyaj yapmamak, fazla güneşlenmemek, doğru kozmetik ürünleri kullanmak, düzenli bakım yaptırmak ve göz çevresi için özellikle gözlük kullanmak önerilebilir.
Yaş ilerledikçe cilt neden sarkar ?
Bu hücresel faaliyetlerin yavaşlamasına bağlı olarak cildin bağ dokusunun zayıflaması ile ilgili bir durumdur. Hücre yenileyici sıklaştırıcı toparlayıcı ve nem depo edici özellikle kolajen ve elastin içerikli krem-ampul gibi ürünlerin düzenli olarak kullanılması. Ayrıca yüz ve boyun kaslarını çalıştırıcı egzersizler yapılması cilt sarkmalarını önlemek için faydalıdır.
Siyah noktalar neden oluşur ?
Siyah noktalar karma ve yağlı ciltlerde oluşur. Deri altındaki yağ hücrelerinin fazla sebum(yağ) salgılaması sonucunda bu yağ cilt yüzeyindeki gözenekleri tıkar ve cildin hava ile teması sonucunda oksitlenerek rengi koyulaşır ve siyah noktaya dönüşür. Düzenli cilt bakımı uygulamaları ile gözle görülür derecede azaltılabilir
Sivilceleri sıkmak doğru mudur ?
Bu kesinlikle çok hatalı bir davranıştır. Çünkü her sivilce sıkılmaz ve sıkılmaması gerekir. Aksi taktirde ciltte leke kalmasına yada bu sivilcelerin artmasına neden olabilir. Cilt bakımı ancak uzman kişiler tarafından yapılmalıdır
Cildin solgun ve cansız görünmesinin nedeni nedir?

Aşırı sigara kullanan kişilerde kandaki oksijen azlığı nedeni ile cilt kara-sarı bir renk olabilir.Bilinçsiz güneşlenme,rüzgarlı ve soğuk havalar,çok sıcak su ile banyo yapmak ,sürekli klimalı ortamlarda bulunmak nem dengesini bozacağından dolayı cilt solgun vitamin açısından zengin olmayan bir beslenmede bu yol açabilir.

Ameliyatsız yüz germe nasıl uygulanır?
Ameliyatsız yüz germe bilgisayar programlı bir cihaz yardımı ile elektrokas stimulasyonu tekniği kullanılarak yüz ve boyun kaslarının egzersiz etkisi yaptırarak çalıştırılması tekniğidir.Bu uygulama sayesinde gevşemiş ve sarkmış cilt dokusu kasların çalışması sayesinde kısa sürede gerilir ve toparlanır.
Bol su içmek cilt sağlığı açısından önemli midir?
Evet bu çok önemlidir. Çünkü ne kadar çok su içersek cildimizin nem oranı o kadar dengeli olur. Ve son derece sağlıklı parlak bir cilde sahip oluruz. Ayrıca toksinlerin atılmasına yardımcı oluruz.
Makyaj cilt sağlığını olumsuz etkiler mi?
Aşırı derecede makyaj yapmak cildin hava almasını önler, bu cildin sağlıklı görünümünü bozar. Ayrıca makyaj malzemeleri içerdikleri boya ve kimyasal maddeler nedeni ile alerjik reaksiyona neden olabilir. En iyisi çok hafif makyaj yapmalı, kaliteli ürün kullanmalı ve gece mutlaka makyajı çıkartmaktır.
Epilasyon vücudumuzda hangi bölgelere uygulanabilir ?
Epilasyon vücutta kılın olduğu hemen hemen her bölgeye uygulanabilir.
Epilasyon Sonuçları Kalıcı mıdır?
Epilasyon ileri teknolojiden yararlanılarak uygulanan bir uygulama olduğundan oldukça memnun edici sonuçlar vermektedir.
Epilasyonun faydaları nelerdir?
Epilasyon, istenmeyen tüyleri ortadan kaldırarak terleme sonucu oluşan kokuları önlemektedir. Batık oluşmasının önüne geçmektedir.
Zayıflamanın Yararları Nelerdir?

-Uykusuzluk ve huzursuz uyuma düzelir.

-Tansiyon şikayetleri normale döner veya azalır.

-Horlama, nefes darlığı, çarpıntı, yorgunluk hissi ortadan kalkar.

-Mide şikayetleri tamamen ortadan kalkar veya hafifler.

-Eklem ağrıları, bacaklarda uyuşma ve karıncalanma gibi şikayetler ortadan kalkar veya hafifler.

Donuk ve ifadesiz bir görüntüye neden olur mu?
Donuk surat ifadesi yanlış bilinen bir duyumdur. Bu hastanın isteği ve hekimin arasındaki diyaloğa bağlıdır. Her insanın beklentisi ve doktorun kabiliyeti farklıdır. Önemli olan hastanın isteği ve doktorun bunun bilincinde olarak uygulamayı ve dozu doğal görünümü bozmadan ayarlamasıdır.

 

EsmerLife

Özel EsmerLife Polikinliği

Sağlık Bakanlığı tarafından Ruhsatlandırılmış Medikal Estetik ve Kozmetik Amaçlı Tedaviler Sunmaktadır. Medikal Estetik Alanındaki Gelişmeleri Yakından Takip Eden EsmerLife Son Teknoloji Cihazlar ve Tedavi Yöntemleri İle Sağlıklı Yaşam Merkezi Olarak Hizmet Vermektedir.