Dövme Sildirme

Dövme Sildirme

  Dövme Sildirme; Günümüzde en güvenli Dövme Sildirme tedavisi yöntemlerinden olan lazer etki mekanizması ve cilt altına gönderilen özgün ışıkla dövme içeriğindeki boya maddesinin patlatılması esasına dayanan tedavi olup, klinik değerlendirme ve kişisel seans planlamalarında merak edilen  Lazerle Dövme Silme Nasıl Yapılır? Seans Sayısı ve Etkileri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Sıvı karbonlu molekül içerikli boyalar ile yapılan dövmelerin sildirme işleminde kullanılan en etkili metot Lazerle Dövme Sildirme işlemidir. Hücre içerisine çöken ve cilt dışına atılamayan ağır metal içerikli boyaların tedavisinde kullanılan bu yöntem ciltteki pigment hücreleri tarafından emilen lazer atışlarının dövme içeriğine ulaşması ile etkinliğini göstermektedir. Lazer enerjisi ile parçalanan içerik ile birlikte cilt yüzeyindeki istenmeyen dövme modeli silinmiş olmaktadır.

  Lazer enerjisinin kullanılmış olduğu bu tedavi; dövmenin içeriği, dövmenin boyutu derinliği ve dövmenin yaşı gibi parametrelere göre hazırlanmış seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Yeni nesil teknolojik lazer cihazı ile uygulanmış olan bu tedavi ile cilt altında yer alan boya maddesi patlatılarak yok edilmektedir. Diğer tedavi yöntemlerine göre oldukça başarılı olan bu işlemin en çok tercih edilen sildirme işlemi olduğunu da söylemek mümkündür.

  Dövme Sildirme

  Medikal estetik alanda üstün başarılı etkileri bulunan ve cilt tedavilerinde en çok tercih edilen lazer tedavisi ile dövme silme işlemi öncesinde dövme boyasının rengi, dövme boyasının kalitesi, bulunduğu bölge ve cilt sağlığı gibi parametrelerin incelenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Doğru yöntem, doğru doz ve doğru teknik ile kullanmış olduğumuz lazer teknolojisi ve dövme silme işlemi hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Dövme Sildirme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Tedavileri
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Tedavileri
  Enjeksiyon uygulamaları, etken formülasyonlar ve teknolojik sistemlerin kullanıldığı Cilt Tedavileri cilt ve cilt altında oluşan deformasyonların ve problemlerin hafifletilmesi, geciktirilmesi ve iyileştirilmesi amacı ile uygulan medikal estetik işlemlerdir.

  Lazerle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

  Tüm dövme silme işleminden kısmı dövme silme işlemine kadar pek çok uygulamayı içerisinde barındıran bu tedavi yöntemi, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir işlemdir. Dövme içeriğinin sistem başlığı aracılığı ile boya maddesine atışlar yapılması şeklinde uygulanan bu tedavi, lazerin etki mekanizması ile cilt altına gönderilen özgün ışık ile gerçekleşmektedir.

  Atışlar şeklinde yapılan Dövme Sildirme tedavisindeki ışınlar cilt altında anlık ısı oluşturmaktadır. Bu anlık ısılar deri içindeki boyanın küçük parçalara ayrılmasını ve patlamasını sağlamaktadır. Böylece boya maddesi atışlar şeklinde taranırken ciltten uzaklaştırılmış olmaktadır.

  Dövme Sildirme Seans Süresi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Lazer ışınları ile dövme boyasının küçük parçalara ayrılarak deriden uzaklaştırılması esasına dayanan bu tedavi, yavaş çalışan bir sürece sahiptir. Bu nedenle tedavi seans şeklinde uygulanmaktadır. Boyanın etken maddesinden içeriğine, derinliğinden boyutuna kadar pek çok faktörün ele alınarak oluşturulduğu seans planlaması için ön kontrol gereklidir. Siyah ve kırmızı renkli dövmelerin seans sayıları düşebilirken, yeşil ve mavi gibi renk tonlarına hakim dövmelerin seans sayılarının arttığını ifade edebiliriz.

  Dövme Sildirme Seansı Sonrası Görülen Etkiler

  Dövme Sildirme işlemi esnasında kullanılan boyaların içerikleri birbirinden farklı olabilmektedir. Bu farklılık lazer enerjisinden alınan yanıtların değişmesine ve tedavinin etkinliğinin farklılaşmasına yol açmaktadır. Bazı dövme boyalarının tek bir seans ile silinebildiğini ifade etmek mümkünken, çeşitli etken maddeleri içerisinde bulunduran boyaların birden fazla seansa ihtiyaç duyduğunu ve birkaç seans sonrasında lazer ışınlarına yanıt verdiğini söyleyebiliriz.

  Bu noktada tedaviden beklenilen yanıtların optimum düzeye çekilebilmesi için kişiye özel değerlendirmeler ve özelleştirilmiş planlamalar oluşturulmaktadır. Böylece lazer atışları etkisi ile boyanın küçük parçalara ayrılarak deriden uzaklaşması sağlanmaktadır. Her bir seans ile bu etki devam edilerek cilt tonu eşitlenene kadar uygulama sürdürülmektedir.

  Lazer ile Dövme Sildirme Yan Etkisi Var Mı?

  Lazer ile Dövme Sildirme tedavisi doğru yöntem, doğru cihaz, doğru doz ve doğru teknik ile uygulanması gereken bir işlemdir. Aksi halde cilt yüzeyinde ve cilt altı dokularda cilt yanıkları ve hasarlara yol açabilmektedir. Bu nedenle uygulamalarımızda lazer enerjisi, atışların sıklığı ve ışınların dalga boyları doğru bir şekilde tercih edilerek doku hasarları minimum düzeylere çekilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dövme Sildirme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×