İple Yüz Germe

İple Yüz Germe

  İple Yüz Germe; V lift, iple yüz asma, yüz askılama, örümcek ağı estetiği gibi isimlerle de anılan İple Yüz Germe işlemi yüz ovalinin yukarı çekilerek toparlanması işlemi olup, yüz ve cilt analizi ile klinik değerlendirme öncesinde merak edilen İple Cilt Germe Nasıl Yapılır? Etkinlikleri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İple Yüz Germe tedavisi, cilt üzerinde herhangi bir kesi oluşturmadan cerrahi ipler aracılığı ile sarkan cilt dokularının gergin bir hale getirilerek daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilmesi amacıyla uygulanan bir medikal estetik işlemdir.

  İple yüz asma ya da örümcek ağı estetiği olarak adlandırılan bu işlem, cilt ve cilt altı dokularında oluşan kırışıklıkların, sarkmaların ve elastikiyet kayıplarının giderilerek yaşlanma belirtilerinin hafifletilmesi amacı ile cilt germe ameliyatlarına alternatif olarak sunulmaktadır.

  İple Yüz Germe

  Sarkan cilt dokularının ip yöntemi ile gerilmesi aşamasında tedaviden uzun süreli fayda sağlanması için deformasyonların ve deformasyon bölgelerinin belirlenerek kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulabilmesi için ön kontrol gereklidir.

  Ciltteki sarma ve elastikiyet kaybı gibi deformasyonların tespiti ve tedavi ile elde edilebilecek gerginlik derecesinin planlanması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca randevu talebinde bulunmak ve İple Yüz Germe fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe
  BENZER TEDAVİLER
  Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe
  Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe odaklanmış ses dalgalarının cilt altındaki kolajen üretimini tetiklemesinden ve aktive etmesinden yararlanılan modern ve ameliyatsız bir cilt tedavisi yöntemidir.

  İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

  İp ile yüz germe uygulamaları düz ya da kılçıklı olarak sınıflandırılan farklı özellikteki cerrahi iplikler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu farklı yapılardaki ipler yine farklı cilt germe ve asma özelliklerine sahiptirler. Bu ipler hastaların şikayetlerine ve tedavi bölgelerinden beklenilen yanıta göre tercih edilmesi ile işleme geçilmektedir.

  Hangi noktalardan asma işlemi yapılacağı tedavinin önemli bir basamağını oluşturmaktadır. Doğru ip, doğru uygulama tekniği ve doğru alanların tercih edilmesi ile lokal anestezi eşliğinde cilt altına özel kanüller yardımı ile girilmesinin ardından ipler cilt altına yerleştirilmektedir. Oldukça konforlu ve güvenli bir şekilde uygulanan bu yöntem belirlenen noktalardan iplerin kanüller aracılığı ile yerleştirilmesinin ardından tamamlanmaktadır.

  İple Yüz Germe – İple Yüz Asma Hangi Problemlerde Kullanılır?

  Özellikle son dönemlerde medikal estetik alanda yaygın olarak kullanılmakta olan yüz germe yöntemi, boyun ve vücudun pek çok bölümünde uygulanabilir özelliktedir. Yanak ve gıdı sarkması gibi cilt problemlerinde başarılı sonuçlar ortaya koyan İple Yüz Germe işlemi dudak kenarındaki sarkmalarda ve kırışıklıklarda, alt göz kapağındaki deformasyonlarda ve burundan dudağa doğru inen nazolabial çukurun düzeltilmesinde tercih edilmektedir.

  İple Cilt Germe Tedavisinin Etkileri

  İşlem esnasında kullanılan ipler ve bu iplerin özellikleri cilt problemine ve problemin bulunduğu alana göre tercih edilmektedir. Bu nedenle elde edilen etkiler ise değişiklik gösterebilmektedir. Ancak belirtmek gerekir ki bu ipler PDO yani polidioksanon olarak adlandırılan ameliyat iplikleridir. Bu iplerin ön önemli özelliği yerleştirilmiş olduğu alanlarda kollajen üretimini arttırarak cildin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır.

  Tedavinin maksimum etkileri 6 ay sonrasında kendini göstermektedir. Kollajen üretimi tetiklenmiş ve asma yöntemi ile gergin bir yapıya sahip olmuş ciltte kırışıklıklar belirgin seviyede azalmakta, cilt kaybetmiş olduğu elastikiyeti kazanmakta ve buna bağlı olarak da sarkmış cilt dokusunda yüksek oranda toparlanma etkisi kendini göstermektedir. Ancak bu iplerin etkinlik süresi ortalama 2 yıldır. Bu sürenin sonunda sarma derecesine ve ilk tedavinin etkilerine göre tekrarlanabilir uygulamalar yapılabilmektedir.

  İple Yüz Asma İşleminin Yan Etkileri

  İşlem sonrasında iplerin yerleştirilmiş olduğu bölgelerde küçük kızarıklıklar ya da morarmalar görülebilmektedir. Bu etkiler ise işlem sonrasında beklenilen olası etkilerdir. Bu şikayetlerin dışında İple Yüz Germe işleminin herhangi bir komplikasyon riski bulunmamaktadır. İşlem sonrasında sosyal ve profesyonel hayatta aksama olmadan günlük yaşama geri dönmek mümkündür.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İple Yüz Germe Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×