Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma; Plexr Tedavisi olarak da adlandırılan Plazma Pen ile Dudak Kaldırma plazma enerjisiyle burun ve dudak mesafesinin uzunluğunu cilt yenileme etkinliği göstererek kısaltan güvenli bir işlem olup, yüz analizi, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plazma ile Dudak Kaldırma Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve İşlem Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Genetik ve çevresel faktörler sonucunda cilt üzerinde deformasyonlar ve yaşlanma etkileri kendini göstermektedir. Cilt yaşlanması olarak ifade edilebilecek bu olumsuz durumlar cilt hacminin azalması, mat ve kuru görünüm, yaşlılık lekeleri, elastikiyet kaybı ve cilt sarkması gibi problemlere neden olmaktadırlar. Özellikle yüz dinamiğinde kendini gösteren bu problemler cilt altı doku hücrelerinin azalması ve hacim kayıpları ile birlikte dudak ve burun mesafesinin uzamasına, dudakların içeriye dönmesine ve yüz dinamiğinin bozulmasına sebep olmaktadır.

Günümüzde estetik ifade ve kozmetik açıdan dolgun dudak ve dudak konturlarının belirgin olması yüz dinamiği ve formu açısından önemlidir. Yaşlanma ile ya da genetik olarak görülmekte olan burun dudak mesafesindeki uzunluk ve dudakların içe dönüklüğü medikal estetik uygulamalar içerisinde yer alan Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemi ile herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan giderilebilmekte, konturları belirgin ve hacimli bir dudak yapısı elde edilebilmektedir.

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma

Dolgu uygulamalarına ihtiyaç duyulmadan plazma enerjisi ile cilt altı doku hücrelerini hedef alarak cilt yenileme etkinliği gösteren plazma enerjisi ile cilt tedavisi ya da ameliyatsız dudak estetiği ile dışa dönük ve daha volümlü bir dudak yapısına sahip olabilmek için ücretsiz muayene ve cilt analizi olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

Yorgun, yaşlı ve mutsuz bir ifadeye yol açan dudak düşüklüğü ve burun dudak mesafesindeki uzunluğu plazma enerjisi ile ortadan kaldıran plazma pen hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, klinik muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Plazma Pen ile Dudak Kaldırma fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Plexr ile Cilt Germe
BENZER TEDAVİLER
Plexr ile Cilt Germe
Plexr ile Cilt Germe plazma enerjisinin dokuyu süblimleştirme ve yeni doku oluşumunu aktive etme özelliğinden yararlanılan bir cilt tedavisi yöntemidir.

Plazma Pen Nedir? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

Plazma Pen kaleme benzeyen bir cihazdır. Bu cihaz ile iletilen plazma enerjisi ise maddeye enerji verildiğinde o maddenin katı, sıvı ve gaz formuna dönüştürülmesine yardımcı olan enerjidir. Maddenin dördüncü formu olarak ifade edilebilecek bu plazma enerjisi, işlemin yapıldığı alanda maddenin üçüncü evresinde yani gaz evresinde bulunan azot ile su buharını yüksek enerji ile plazma enerjisine dönüştürmektedir. Böylece işlem alanlarında yeni dokumu oluşum sürecini aktive edebilmek için bu enerji cilde belirli mesafeden iletildiğinde, hasarlı cilt dokusunu katı formdan gaz formuna dönüştürerek süblimleştirmektedir. Böylece etki mekanizmasını süblimleştirme ile çalıştırmış olmaktadır.

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Nasıl Uygulanır?

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemi öncesinde dudak çevresindeki cilt dokusu cilt görüntüleme sistemleri sayesinde analiz edilmektedir. Cilt altı dokularının klinik değerlendirmesi yapıldıktan sonra seans sayıları belirlenmekte ve işleme geçilmektedir.

Plazma enerjisinin işlemdeki hafif batma hissinin azaltılması için burun ve dudak arasındaki bölge temizlendikten sonra lokal anestezik krem sürülerek uyuşması beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından plazma kalemi aracılığı ile dudak üzerine milimetrik aralıklar ile düzenli atışlar yapılmaktadır.

Düzenli atışlar sonrasında dudak ve burun arasında bir ağ görüntüsü ortaya çıkaran küçük kahverengi noktalar oluşmaktadır. Tüm dudak üzerinin belirli mesafeler ile düzenli olarak plazma enerjisi ile taranmasının ardından işlem seansı tamamlanmış olmaktadır.

Plazma Pen ile Dudak Estetiği Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemi ortalama 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan seanslara sahiptir. Seans sayıları ve seans aralıkları burun dudak mesafesindeki uzunluğa ve tedaviden sonra görülen etkilere bağlı olarak değişmekle birlikte genel olarak 2 ila 3 seans uygulanmaktadır. Ancak bazı durumlarda tek bir seans bile yeterli olurken ileri derece tablolarda ek seanslara ihtiyaç duyulabilmektedir.

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemi sonrasında dudak üstündeki kabukların iyileşme süreci başlamaktadır. Bu süreç kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Cilt altı doku hücrelerinin ve cildin kendi kendini onarım sürecinin başladığı bu iyileşme evresinde bu kahverengi kabukların koparılmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kozmetik ürünler ile üstü kapatılmaması istenmektedir.

İyileşme süreci içerisinde ya da tam iyileşme evresinde gün ışınlarından cildin korunması oldukça önemlidir. UV ışınlarından korunmak için yüksek faktörlü güneş kremlerinin sürülmesine ve cilt lekesi oluşumunun önüne geçilmesi önerilmektedir. 10 günlük iyileşme sürecinin sonunda ise küçük kahverengi kabuklar dökülerek epitel doku ortaya çıkmaktadır. Cildin onarım yenilenme süreci de epitel dokunun çıkması sonrasında devam etmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet