Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

  Leke Tedavisi; Cilt bütünlüğünü ve cilt tonunu bozan lekelerin şiddetine ve deriliklerine göre uygulanan Leke Tedavisi melanosit kaynaklı cilt lezyonları olarak ifade edilen cilt lekelerinin hafifletilerek cilt tonunun eşitlenmesini sağlamakta olup, klinik değerlendirme ve cilt analizi öncesinde merak edilen Cilt Lekesi Tedavisi Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayıları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Koyu sarıdan kahverengi tonuna hatta siyah renkte görülebilen cilt lekeleri güneş, hormon, makyaj ve kimyasal ürünlerin cilt yüzeyinde bırakmış olduğu melanosit kaynaklı cilt lezyonlarıdır. Yüksek oranda pigment hücresi olan melaninlerin bir araya gelmesi sonucunda oluşan bu cilt lekeleri cilt tonu eşitsizliği yaratarak kozmetik ve estetik sorunlara yol açmaktadır.

  Günümüzde çık sık görülen cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan en etkili, güvenli ve başarılı sonuç veren yöntem lazerdir. Yüzeyel cilt lekelerinden derin cilt lekelerine kadar pek çok leke türünde başarılı sonuçlar veren bu lazer ile Leke Tedavisi, lazer ışınlarının direk olarak melanosit hücrelerini hedef alan etkisi ile cilt tonunu eşitlenmektedir.

  Leke Tedavisi

  Estetik ve kozmetik alanda cilt problemlerini çözümleyerek etkinliğini kanıtlamış olan lazer sistemi ile gerçekleştirmiş olduğumuz leke tedavileri öncesinde lekenin bulunduğu bölgenin cilt analizi yapılarak leke derinliğine, leke boyutuna ve cilt sağlığına uygun parametrelerde tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt lekesinin karakterine ve özelliklerine özgü uygulamış olduğumuz tedavi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Lekesi Tedavisi
  Cilt bütünlüğünü ve genel görünümü bozan lekelerin tedavisinde uygulanan Cilt Lekesi Tedavisi melanin pigmenti kaynaklı cilt lekelerinin medikal estetik uygulamalar ve teknolojik sistemler ile hafifletildiği yöntemlerdir.

  Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazer ile Leke Tedavisi, ön kontrol esnasında elde edilmiş bilgilere özgü uygulanmaktadır. Lekenin özelliği, derinliği, renk tonu, boyutu ve bulunduğu bölge gibi parametrelere göre uygun doz ve dalga boyları seçilmektedir.

  İşlem esnasında lazer ışınlarının cilt hassasiyetinin arttırması ile oluşabilecek acı hissinin en aza indirilmesi ve hasta konforunun en üst düzeye çıkarılması için lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından sistem başlığı ile kontrollü, düzenli ve noktasal atışlar yapılarak lekenin bulunduğu bölgedeki melanin hücreleri hedef alınmaktadır.

  Kısa süreli atışlar şeklinde yapılan bu tarama esnasında yalnızca melanin hücreleri hedef alınmaktadır. Cilt ve cilt altı dokularında iyileşme odakları oluşturan bu uygulama ile çevre dokulara zarar vermeden ya da hasar oluşturulmadan işlem sonlandırılmaktadır.

  Kimler Leke Tedavisi Yaptırabilir?

  Özellikle 40 yaş üzeri hassas cilt tiplerinde ve açık cilt bölgelerinde fazla güneşe maruz kalınması halinde ya da bronzlaşma durumunda yaygın bir şekilde ortaya çıkan lekelerin tedavisi, her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilir özelliktedir.

  Leke Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Leke Tedavisi, cilt lekesinin karakterine ve cilt tipine göre uygulanmaktadır. Bu nedene tedavinin seans süresi, seans sayısı ve seans aralıkları değişkenlik göstermektedir. Bazı yüzeyel cilt lekeleri tek bir seansta sonuç verirken, derin cilt lekelerinde seans sayılarının arttırılması gerekmektedir.

  Leke Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  İşlemden sonra cilt katmanlarında lazer ışınlarından kaynaklı ısı artışı görülmektedir. Bu ısı artışı cilt yüzeyinde kızarıklık olarak görülmektedir. Bu kızarıklık etkisi ortalama 24 saat içerisinde kendiliğinden sönerek hafifleyerek kaybolmaktadır.

  İlk seanstan itibaren etkisini gösteren bu tedavi sonrasında melanin hücrelerinin patlatılması ile cilt lekelerinde belirgin derecede hafifleme ve azalma görülmektedir. Bununla birlikte cilt dokusunda hasar oluşturmadan etkinliğini gösterirken, ölü dokuları bölgeden uzaklaştırmakta ve yeni cilt hücrelerinin aktive edilmesini sağlayarak cilt kalitesini arttırmaktadır.

  Leke Tedavisi Yan Etkisi Var mı?

  Lazer ile Leke Tedavisi dikkat ve titizlik gerektiren bir işlemdir. Özellikle koyu cilt tiplerinde dalga boyu ve atış süreleri gibi ayarlamaların özenle yapılması gerekmektedir. Aksi halde koyu tenli kişilerde reaksiyon leke olarak adlandırılan yan etkilerin oluşma riski oldukça yüksektir. Bu nedenle koyu cilt tipleri dahil kılcal damar yapısına sahip olan kızarık ve hassas cilt tiplerinde oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde uygulama yapılmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Leke Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×