Dermaroller

Dermaroller

  Dermaroller;  Ürün ve etken maddelerin cilt altına iletilmesini sağlamak, cildin kendi onarım mekanizmasını aktive etmek gibi çeşitli etkinliğe sahip olan Dermaroller, dönen silindir başlık üzerindeki mikro düzeyli iğneler ile ciltte kontrollü hasarlar oluşturarak cilt yenileme etkisi çıkaran bir prosedür olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Dermaroller Nasıl Uygulanır? Etkileri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt yenileme tedavileri içerisinde kullanılan Dermaroller, dönen silindir başlık üzerinde simetrik olarak yerleşmiş mikro düzeyli iğnelerin bulunduğu bir araçtır. Bir mikro iğneleme aparatı olarak kullanılan derma roller, cilt yüzeyine ve cilde hasar vermeden dokunun kendi kendini onarım sürecini başlatmaktadır.

  Cilt bakımı, cilt tedavileri ve cilt yenileme uygulamalarında kullanılan derma roller mikro boyutlu iğneler yardımı ile cilt yüzeyinde mikro kanallar açarak doku hücrelerini harekete geçirmektedir. Farklı açılar ile hedeflenen bölgelerin üzerinde gezdirilerek uygulanan bu işlem esnasında cilt üzerinde gerçek yaralar oluşmadan cilt probleminden hedeflenen soruna yönelik olumlu yanıtlar alınmaktadır.

  Dermaroller

  Yüz, el sırtı, saçlı deri gibi pek çok vücut bölgesinde uygulanabilen bu mikro iğneleme aparatı ile cilt yenileme tedavisi öncesinde cilt problemine ve cildin ihtiyacına uygun doğru tedavi planlamasının oluşturulması, işlem esnasında kullanılacak ürün ve formülasyonların doğru belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cildin yara tamir mekanizmasını başlatarak pek çok cilt probleminin hafifletilmesini sağlayan derma roller hakkında merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Dermaroller fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  DermaFrac
  BENZER TEDAVİLER
  DermaFrac
  Etkili bir cilt bakım prosedürü olan DermaFrac cildin ihtiyacı olan ürün ve formülasyonların vakum ve basınç yöntemi ile cilt altına iletildiği bir cilt yenileme ve gençleştirme tedavisidir.

  Dermaroller Nasıl Uygulanır?

  Dönen silindir başlığın üzerinde simetrik yerleşimli mikro iğneli Dermaroller, hedeflenen cilt bölgelerinden direkt olarak gezdirilmesi esasına dayanan bir uygulamadır. Cilt tedavilerinde ve cilt bakımlarında da uygulanabilen bu tedavi mikro düzeydeki iğnelerin ciltte mikro boyutlu kanallar açılması amacı ile uygulanmaktadır.

  Uygulama esnasında mikro iğneleme anında oluşabilecek acı ve ağrı hissinin en aza indirilmesi için lokal anestezik krem sürülmektedir. Kremin uyuşturucu etkisinin ortaya çıkması sonrasında tedaviye geçilmektedir. Mikro iğneleme aparatı sorunlu cilt bölgesi üzerinde farklı açılarda ve yönlerde gezdirilmektedir. Bu tarama işlemi ciltte mikro kanallar açılmasını sağlamaktadır.

  Oldukça konforlu, hızlı ve basit olan bu işlem uygulama bölgesine, cilt problemine, problemin yaygınlığına ve derecesine göre seçilen iğne uzunlukları ve sayıları ile uygulanmaktadır. Ayrıca tedavinin amacına uygun seçilen profesyonel ürün ve sistemler ile tedavi desteklenmektedir. Böylece cilt yüzeyine sürülen ürünlerin açılan mikro kanallar aracılığı ile cilt altına iletimi arttırılmış olmaktadır.

  Dermaroller ile Cilt Yenileme Tedavisinin Etkinliği

  Tekrarlanabilir özelliğe sahip olan ve seans şeklinde uygulanabilen bu tedavi, kombine uygulamalar ile etkinliği arttırılabilen güvenli ve başarılı bir işlemdir. Tek başına kullanıldığında cilt kırışıklıkları, sivilce ve akne izi, güneş lekesi, yara ve yanık izi, cilt çatlakları ve saç dökülmesi gibi problemlerde de üstün etkili sonuçlar çıkarmaktadır.

  Cildin taranması esnasında mikro boyutlu yaralar oluşturarak etki mekanizmasını çalıştıran Dermaroller aparatı, açılan mikro kanalların cilt tarafından onarım gerektiren bir hasar olarak algılanmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda da doku hücrelerinin ve doku onarım hücrelerinin bölgede toplanarak bir yenilenme etkisi ortaya çıkarılmasını sağlamaktadır.

  Dermaroller Yan Etkisi Var mı?

  Bir mikro iğneleme yöntemi olan Dermaroller, işlem sonrasında cilt yüzeyinde kızarıklığa, hafif şişliğe ve küçük cilt ponksiyonlarına neden olabilmektedir. Cilt dokusunun iğneler aracılığı ile uyarılması sonrasında oluşan bu durumlar işlemden sonra görülmesi beklenen olası etkilerdir. Cildin kendi onarım sürecini aktifleştirmesi açısından önemli olan bu etkiler, 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Bu olası etkilerin haricinde önemli bir yan etkiye sahip olmayan derma rollerin dikkat ve titizlikle uygulanması gereken bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Titanyum içerikli iğnelerin simetrik olmaması, uzunluklarının yanlış seçilmesi ya da aparatın doğru kullanılmaması derin cilt hasarlarına ve enfeksiyonlara yol açabilmektedir. Bu nedenle cildin etkin ve başarılı bir şekilde uyarılmasını sağlamak için mikro iğneleme aparatının düzgün, steril ve hedeflenen probleme yönelik olmasına dikkat edilmelidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dermaroller Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×