Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Gözaltı Morluk Tedavisi

Gözaltı Morluk Tedavisi

Gözaltı Morluk Tedavisi; Estetik, kozmetik ve psikososyal sorunlara neden olan gözaltı morluklarında uygulanan Gözaltı Morluk Tedavisi morluğa yol açan cilt ve cilt altı problemlerine yönelik uygulanan tedavi prosedürlerini içermekte olup, yüz ve cilt analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Gözaltı Morluk Tedavileri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Etkinlikleri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Estetik ve kozmetik sorunlara yol açan gözaltı morlukları cilt dokusuna rengini veren melanin hücrelerinden kaynaklanan bir cilt problemidir. Bazı durumlarda cilt altı yağ dokusunun azalması sonrasında hacim kaybı ile de depresif bir görünümle kendini gösteren bu morluklar gözaltı kirpik bölgesinden üst göz kapağına kadar yaygınlaşabilmektedir.

Yaşlı, yorgun, soluk ve mat bir görünüme yol açan gözaltı morlukları pigmentasyon sorunu ve hacim kaybı gibi etkenler ile ortaya çıkarken bölgede çukurluklar, torbalanma ve gölge oluşturmaktadır. Cilt altı dokularının ve doku hücrelerinin yol açmış olduğu bu estetik ve kozmetik problemler ile Gözaltı Morluk Tedavisi ile çözümlenmektedir.

Gözaltı Morluk Tedavisi

Morluk probleminin gelişimine ve altında yatan nedenlere göre uygulanan göz altı morluğu tedavileri kişiye özel uygulanan metotlar ile pek çok yöntemden elde edilemeyen başarılı sonuçları ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle göz altı morluğu probleminin gelişimi ve morluk nedenleri gibi parametrelerin değerlendirilerek özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Gözaltı morluğu şikayetinin açmış olduğu problemlerin hafifletilmesi, probleme neden olan faktörlerin ortadan kaldırılması ve homojen görünümün elde edilmesi için uygulanan gözaltı morluğu tedavimiz hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Gözaltı Morluk Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu
BENZER TEDAVİLER
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu çevresel ya da genetik etkilerle oluşan göz altındaki morluk, çöküklük ve kırışıklık gibi sorunları iyileştiren dermal dolgu enjeksiyonu yöntemidir.

Gözaltı Morluk Tedavisi Yöntemleri

Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Gözaltı Morluk Tedavisi, cilt altı dokusunu, cilt doku hücrelerini ve damar ağını destekleyerek problemin çözümlenmesine hedefleyen bir işlemdir. Bu amaçla gözaltı morluğunun oluşmasına yol açan ana faktörler değerlendirilerek tedavi kombinasyonları ile cilt dokusunun renginin açılması sağlanmaktadır.

Melanin kaynaklı, hacim kaybı, yağ ve bağ dokusu eksikliği gibi pek çok etkene bağlı olarak gelişen gözaltı morluklarında kullanmakta olduğumuz tedavi yöntemleri içerisinde lazer teknolojisinden enjeksiyon uygulamalarına kadar pek çok metodu bulmak mümkündür. Aşağıda yer alan bu tedavilerin hangisinin tercih edileceği ön kontrol esnasında problemin gelişim nedenine bağlı olarak belirlenmektedir.

Lazer ile Gözaltı Morluk Tedavisi

Lazer ile Gözaltı Morluk Tedavisi, göz altı morluğuna yol açan pigment hücrelerini hedef alan bir tedavi yöntemidir. Göz ve göz altı dokularına herhangi bir hasar oluşturmadan optimum sonuçlar ortaya çıkaran lazerle cilt tedavisi yöntemi, lazer ışınları ile gözaltı morluklarının rengini açarak etkinliğini göstermektedir. Ayrıca bu yeni nesil teknoloji gözaltında bulunan bağ dokusunu da güçlendirmektedir. Bu bağ dokusu desteği ile ince ve hassas yapıya sahip olan gözaltı derisinde kalınlaşma ve hacminde artış elde edilmektedir. Böylece morarmaya eşlik eden torbalanma ve gevşeme problemini de çözüme kavuşturmaktadır.

Gözaltı (ışık) Dolgusu Tedavisi

Bir enjeksiyon tedavisi olan göz altı dolgu tedavisi, göz altında görülen hacim kayıpları ve derinin incelmesi sonrasında oluşan morlu ve gölgeli görünümün iyileştirilmesi amacı ile tercih edilmektedir. Çökme ve çukurlaşma gibi cilt problemlerini hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile iyileştiren bu tedavi, gözaltı dokusunun kaybetmiş olduğu hacmi ve hylalüronik asit içerikli dolgu ile nemi yeniden kazandırarak dokunun hidrasyon dengesini sağlamaktadır. Bunun sonucunda da gözaltında ışık etkisi yaratarak pigmentasyon problemini ortadan kaldırmaktadır.

Peeling ile Gözaltı Morluk Tedavisi

Pigmentasyon problemi nedeni ile oluşan gözaltı morluklarında tercih edilen bir diğer tedavi yöntemi ise peeling işlemidir. Kimyasal peeling ve karbon peeling uygulamaları Gözaltı Morluk Tedavisi işlemlerinde iyi sonuçlar veren uygulamalardır. Bir cilt soyma işlemi olan peeling tedavisinin kollajen ve elastin hücrelerinin aktive edilmesi amacı ile uygulanmış olduğu bu metot, cilt yenileme etkisi ile gözaltı derisinin sağlığını ve kalitesini arttırmaktadır. Böylece yenileyici ve renk tonu düzenleyici etkisi ile göz altında homojen bir görünümün ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Gözaltı Morluk Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet