Radyofrekans Velashape Nedir?

Radyofrekans Velashape Nedir?

  Radyofrekans Velashape Nedir?; Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi içerisinde kullanılmakta olan Radyofrekans Velashape Nedir sorusu sıklıkla sorulmakta olup, ısı kontrollü zayıflama yöntemi olmakla birlikte bölgesel yağlanma, kırışıklık ve sarkma problemlerine karşı kullanılan bir tedavi yöntemidir. Radyofrekans Velashape Nedir? Radyofrekans Etkileri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyofrekans bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan bir yöntemdir.

  Radyofrekans Velashape Nedir?

  Amaç ısıtılan bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

  Radyofrekans Etkileri Nelerdir?

  Radyofrekans yöntemi ile bölgesel uygulamanın 3 etkisi vardır.

  1- Temel Mekanizma, Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Uygulama sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

  2- Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.

  3- Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme
  BENZER TEDAVİLER
  VelaShape ile Vücut Şekillendirme
  VelaShape ile Vücut Şekillendirme kızılötesi ışın, radyofrekans ve vakumla yağ hücrelerini parçalayan lenfatik dolaşımla atılımını sağlayan etkin bir tedavi yöntemidir.

  Radyofrekans Yönteminde Isı Nasıl Kontrol Edilir?

  Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ölçülür. Uygulama süresince ısı sürekli ölçülür. Bu sistemin uygulanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra cihazın uygulama başlığının taşıdığı cooling (soğutma) sistemi uygulamayı acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.

  Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Radyofrekans Velashape Nedir konu başlığında merak edilen bir diğer önemli soru ise uygulama bölgeleridir. Radyofrekans Velashape yüz, kalça,  basen gibi bölgelere uygulanır.

  Radyofrekans Uygulama Süresi ve Sıklığı

  En küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 45-60 dakika ve basenler için 20-25 dakikadır. En kısa uygulama aralığı 2 hafta, en uzun uygulama aralığı 4 haftadır. Buna kişinin durumuna göre karar verilir. Toplam seanslar ortalama 6 seanstır.

  Radyofrekans Sonuçları

  Yağların erimesi, kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

  Kimlere Uygulanmaz?”

  Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.),  hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz. Bununla birlikte Radyofrekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile uygulama devam edilebilmektedir.

  Radyofrekans Sonrası Görülen Etkiler

  Doğal olarak uygulama sonraki etkiler, her türlü uygulamalarda olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Uygulamadan hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Radyofrekans (Velashape) Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×