Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı Terleme Tedavisi

  Aşırı Terleme Tedavisi; Hijyenik ve psikolojik sorunlara neden olan aşırı terleme problemlerinde kullanılan Aşırı Terleme Tedavisi prosedürü oldukça güvenli ve etkin bir enjeksiyon yöntemi olup, klinik değerlendirme ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Uygulanır? Avantajları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Aşırı Terleme Tedavisi

  Tıp dilinde Hiperhidrozis olarak adlandırılan aşırı terleme hastalığı ameliyat edilmeden enjeksiyon uygulamaları ile de tedavisi mümkün bir hastalıktır.

  Ter bezlerine ulaşan sinirleri etkileyerek, mikro iğne ile verilen ter salgılanmasını engelleyen dolgu tedavisi terleme tedavisinde etkili olarak kullanılır.

  Koltuk Altı Beyazlatma
  BENZER TEDAVİLER
  Koltuk Altı Beyazlatma
  Koltuk Altı Beyazlatma koltuk altında görülen melanin kaynaklı pigment sorunun lazer teknolojisi ile giderildiği etkili bir cilt beyazlatma tedavisidir.

  Ankara Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Hasta ile görüşerek terlemenin şiddeti ve herhangi bir nedeni olup olmadığı öğrenilir. Terleyen bölgenin tam olarak hangi kısımları daha çok terliyor, bu tespit edilerek işaretlemeler yapılır. Bölge antiseptik bir solüsyon ile dezenfekte edilerek uygulama aşaması hazırlanır.

  Hassas bir bölge ise avuç içi ayak tabanı gibi, o zaman lokal anestezi uygulanır. Mikro iğne yardımı ile deri altına sinirleri etkileyen belirlenmiş dozda dolgu maddesi vererek ter salgılanması ve kasılmasını engelleriz. Kişi işlem sonrası hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

  Terleme Tedavisi Avantajları

  Aşırı terleme kişileri hem günlük hayatta hem okul hem de iş hayatında fazlaca rahatsız eden bir durumdur. Kişi terleyen bölgeyi sürekli saklama gereği duyar. Terledikçe kaygı seviyesi artan ve daha çok terleyen insanlar ameliyat korkusu da yaşayınca bu tedavi sürekli ertelenir.

  İşte ameliyat olmadan terlemenin azalması ve zamanla daha da yok olması bir iğnenin ucu kadar yakın. Hem pratik hem de iyileşme gibi bekleme süresi olmayan, tekrarlı seanslar ile ömrü uzatılan bu işlem günümüzde ter tedavisinde ilk tercih edilen seçenektir.

  Terleme Tedavisi Yaptıranların Yorumları

  Terleme Tedavisi Kalıcı mıdır?: Terleme tedavisi belirli bir kalıcılığı olan ve tekrarlı seanslarla kalıcılık ömrü uzatılabilen bir yöntem olarak günümüzde oldukça yaygındır.

  Terleme Tedavisi Ağrılı mıdır?: Avuç içi, ayak tabanı gibi hassas olan bölgelerin tedavisinde lokal anestezi uygulandığından ağrı hissi duyulmaz. Diğer bölgelerde ise küçük iğne girişlerinin hafif ağrısı mevcut olabilir.

  Aşırı Terleme Tedavisi Fiyatları

  Hangi bölgelere ne kadar seans gerekli, işlem yapılacak bölge sayısı, terleme aktivasyonunun derecesi gibi faktörler fiyatı etkiler. Daha çok bilgi almak ve sorularınıza yanıt almak için bizlere ulaşabilir, polikliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Aşırı Terleme Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×