Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi

Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi

Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi; Cilt tedavisi yöntemleri içerisinde yer alan Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde kullanılan dolgu maddeleri ile kaybedilen yapılar yerine koyulmakta daha genç ve sağlıklı bir görünüm ortaya çıkmakta olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Dolgu Maddelerinin Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?, Dolgu Maddelerinin Kullanıldığı Alanlar ve Dolgu Maddeleri Kimlere Uygulanmaz? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi

Yaşlanan cilt kollajen ve yağ kaybına uğrar buna bağlı olarak sarkmalar, çökmeler ve kırışıklıklar oluşur. Dolgu maddeleri kullanılarak kaybedilen yapılar yerine konur daha genç ve sağlıklı bir görünüm sağlanır. Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde dolgu maddesi olarak kullanılan “hyaluronik asit” aslında bütün canlılarda bulunan doğal bir maddedir. Sıklıkla göz ve eklem hastalıklarında da kullanılmaktadır.

Dolgu Maddelerinin Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi içindeki dolgu maddeleri kullanılacakları bölgeye ve derinliğe göre seçilir. Küçük partiküllü ürünler daha ince çizgilerde, büyük partiküllü ürünler ise daha kalın çizgilerde kullanılır. Enjeksiyonu takiben dolgu maddeleri vücut dokularıyla birleşir. Doğal bir şekilde oksijen, hormon ve besleyici elementlerin geçişine izin verir. Sağlıklı ve doğal bir görünüm sağlar. Bir süre sonra normal biyolojik süreçlere bağlı olarak yıkılır ve vücuttan atılır.

Nem Dolgusu
BENZER TEDAVİLER
Nem Dolgusu
Nem Dolgusu cildin kaybetmiş olduğu nemin yeniden kazandırılarak cilt hidrasyonunun sağlanmasını amaçlayan hyalüronik asit içerikli dolgu enjeksiyonudur.

Dolgu Maddelerinin Kullanıldığı Alanlar

 • Dudağın dolgunlaştırılması ve konturunun düzeltilmesi
 • Göz çevresinde “kaz ayağı bölgesi”ndeki kırışıklıklar
 • Ağız çevresindeki kırışıklıklar
 • Alın kırışıklıkları
 • Yüz kontörünün düzeltilmesi

Dolgu Maddeleri Kimlere Uygulanmaz?

 • Gebelerde ve emzirenlerde
 • 12 yaş altındakilere
 • Alerji tanısıyla immünsüpresif tedavi uygulananlara uygulanmaz.
 • Ayrıca, aktif enfeksiyon ve inflamasyon bölgesine enjekte edilmez.

Dolgu Maddeleri Nasıl Uygulanır?

Enjeksiyondan 30 dakika önce lokal anestezik krem uygulanır. Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi ve dolgu maddeleri çok ince iğnelerle cilde enjekte edilir. Hastada çok az bir rahatsızlık hissi oluşabilir.

Tedavi süresi ortalama olarak 20-30 dakikadır.

Dolgu Maddelerinin Yan Etkileri

 • Enjeksiyon bölgesinde geçici şişlik, kızarıklık, ağrı, kaşıntı olabilir.
 • Maddelere bağlı alerji riski yok denecek kadar azdır (Ortalama 2000 hastadan 1’inde olabilir) ve bu etki geçicidir.

Dolgu Maddelerinin Kalıcılığı ve Etkinlik Süresi

Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi kalıcılığı hastaya ve kullanılan maddeye göre değişir. Hastanın cildi, yaşı ve yaşam şekli önemlidir. Maddelerin kalıcılığı 9-24 ay arasında değişir. Tekrarlayan enjeksiyonlarla süre uzatılabilir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ankara Cilt Dolgusu Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet