Ankara P-R-P Tedavisi

Ankara P-R-P Tedavisi

  Ankara P-R-P Tedavisi; Çeşitli cilt problemlerinde, saç tedavisinde ve bölgesel zayıflama alanlarında kullanılan Ankara P-R-P Tedavisi uygulamasının amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateleti verebilme olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Ankara P-R-P Tedavisi Nasıl Uygulanır? Ankara P-R-P Uygulama Türleri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Sayıları ortalama 300.000 kadar ve ömürleri 4 gündür. 2-4 mm çaplı bu hücreler kanın pıhtılaşma veya akışkanlık özelliklerini ve yaraların iyileştirilmesinde yara yerinin temizlenmesi görevlerini yerine getirir.

  Ankara P-R-P Tedavisi

  Ayrıca salınan büyüme faktörleri hücrelerin onarım mekanizmasını devreye sokarak yaraların iyileşmesini sağlamaktadır. P-R-P tedavisinde ise kullanılan özel tüpler vasıtasıyla sayısı 1 milyon adete kadar çıkmakta ve bu sayıda ki hücrelerinin doku yenileme ve onarımını uyarması sağlanmaktadır.

  P-R-P İle Cilt Gençleştirme
  BENZER TEDAVİLER
  P-R-P İle Cilt Gençleştirme
  P-R-P İle Cilt Gençleştirme kandaki büyüme faktörlerine sahip sıvının hasarlı cilt dokusuna enjekte edilerek onarımın başlatıldığı bir cilt tedavi yöntemidir.

  P-R-P Nasıl Yapılır?

  Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma’nın (P-R-P), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.

  Anti – Aging ve P-R-P İlişkisi

  P-R-P uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateleti verebilmektir, böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır. Yaşlanma sürecide bir çeşit doku hasarıdır P-R-P tedavisi ile bu hasarlı döngünün onarılması sağlanabilir.

  Vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan büyüme faktörlerini yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız plateletleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır.

  P-R-P Uygulama Türleri

  Uygulamalarda P-R-P ile hazırlanan maskeler kullanılabildiği gibi volüm artırıcı tedavilerde de P-R-P kullanılabilmektedir. En genel tanımla estetik tıpta P-R-P yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümlerinde;

  • Lazer/peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak,
  • Deride yılların ve UV ışınlarına maruz kalmanın sonuçlarını geriye döndürecek biçimde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığın yeniden kazandırılmasını sağlamak,
  • İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak,
  • Saç dökülmesinde tek başına kullanmak veya diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek

  P-R-P Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Kozmetik amaçlı P-R-P uygulaması birçok beklentiyi karşılayacak üstün özelliklere sahiptir. Çünkü;

  • Uzun etkilidir,
  • Deriyi en doğal biçimde yeniden canlandırır, yapılandırır.
  • Kolay ve güvenli biçimde uygulanır.
  • Sadece yeni kolajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.
  • Kırışıklıkları ve çizgileri deriyi doldurarak değil gençleştirerek giderir.

  İlk uygulamadan sonrası sağlanan parlak sağlıklı görünüm bir süre sonra hafifçe gerileyebilir, bunun için ardışık uygulamalar yapılmalı ve gençleştirici etkinin yığılmasını sağlamalıdır.

  3 veya 4 uygulamadan oluşan kürler her 10-12 ayda bir kez tekrarlandığında kalıcı sayılabilecek kadar uzun etkili bir gençleştirici etkisi sağlanmış olacaktır.

  P-R-P ile Saç Dökülmesi Tedavisi

  Sayısı 1 milyonun üzerine çıkan hücreleri saç büyümesinde etkin olan büyüme faktörlerinin salınımına neden olmaktadır. P-R-P saç uygulamaları 15 gün ara ile 4-6 seans arasında değişmektedir. Sonrasında alınan cevaba göre idame tedavilerinin süreleri belirlenir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ankara P-R-P Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   EsmerLife

   Özel EsmerLife Polikinliği

   Sağlık Bakanlığı tarafından Ruhsatlandırılmış Medikal Estetik ve Kozmetik Amaçlı Tedaviler Sunmaktadır. Medikal Estetik Alanındaki Gelişmeleri Yakından Takip Eden EsmerLife Son Teknoloji Cihazlar ve Tedavi Yöntemleri İle Sağlıklı Yaşam Merkezi Olarak Hizmet Vermektedir.