Plexr Skar İzi Tedavisi

Plexr Skar İzi Tedavisi

  Plexr Skar İzi Tedavisi; Plazma enerjisinin cilt tedavisinde kullanıldığı Plexr Skar İzi Tedavisi hasarlı cilt dokusunu süblimleştirerek ve yeni doku oluşumunu aktive ederek hücre yenilenmesini sağlayan cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Nedir? Skar İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır? ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Travmatik hasarların cilt dokusu üzerinde doğal iyileşme süreci ile bırakmış olduğu izlere skar adı verilmektedir. Doğal yaralanmaların ya da cerrahi operasyonların sonucunda cilt yüzeyinde görülen bu izler derinin dermis katmanında fonksiyonel cilt dokusunun bağ dokusu ile yer değiştirmesiyle ortaya çıkmaktadır.

  Ciltte oluşmasına neden olan hasarın derecesine ve derinliğine göre farklı büyüklüklerde, renklerde ve pigmentasyonlarda görülen bu skarlar bulunduğu alanlara ve genel görünümlerine göre estetik, kozmetik ve psikolojik açıdan olumsuz etkiler oluşturabilmektedir. Bu nedenle iyileşme sonrasında yapısal ya da işlevsel olarak bir bozulmaya yol açmayan skar izlerinin tedavi edilmesi istenmektedir. Bu amaçla uygulanan çeşitli skar izi tedavisi yöntemi bulunmaktadır.

  Plexr Skar İzi Tedavisi

  Estetik ve kozmetik tedavi alanında cilt dokusunun yenilenmesini ve yeni doku oluşumunun tetiklenmesini sağlayan etkin tedavi yöntemleri arasında Plexr Skar İzi Tedavisi bulunmaktadır. Plazma enerjisinin skar izinin bulunduğu hasarlı dokuyu süblimleşme etkinliğinden yararlanılan Plexr Tedavisi öncesinde klinik değerlendirme ile kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmemesi ve non – invaziv yapısı sebebi ile çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde kullanılmakta olan plazma enerjisi ve Plexr Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, skar izi tedavisi için ücretsiz randevu talep etmek ya da Plexr Skar İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plexr Yara İzi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plexr Yara İzi Tedavisi
  Plazma enerjisinin kullanıldığı Plexr Yara İzi Tedavisi plazma enerjisi ile dokuyu sublimleştirerek yeni doku oluşumunu ve hücre yenilenmesini aktive eden ameliyatsız cilt tedavisidir.

  Plexr Skar İzi Tedavisi Nedir?

  Uygulandığı alanda yalnızca cilt yüzeyi ile sınırlı kalarak hasarlı dokunun süblimleşmesini sağlayan plazma enerjisi maddenin dördüncü formudur. Ortamdaki gaz halinde bulunan azotu ve dokudaki su buharını yüksek enerji ile plazmaya dönüştüren bu sistem etkileşim ile iyon bulutu oluşturarak cilt yüzeyini etkilemektedir. Bu etkileşim sonrasında hasarlı dokunun süblimleşmesini yani buharlaşmasını sağlayarak yeni doku ve doku hücrelerinin oluşumunu tetiklemektedir.

  Plexr – Plazma Skar İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr Skar İzi Tedavisi bir aleti ile uygulanan hassas ve kontrollü bir cilt tedavisi yöntemidir. El aletinin ucundaki 0,5 mm çapındaki iğne ile belirli bir mesafeden atış yapılması şeklinde uygulanan bu işlem öncesinde skar izinin bulunduğu alan antiseptik solüsyonlar ile temizlenerek kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır. Daha sonrasında lokal anestezik krem sürülerek uyuşması beklenmektedir.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından skar üzerine el aleti aracılığı ile düzenli ve kontrollü atışlar yapılmaktadır. Milimetrik aralıklar ile el aleti cilde temas ettirilmeden yapılan bu atışlar sonrasında skar izinin üzerinde noktasal ağ görünümlü kahverengi karbon kabukları oluşmaktadır. Bu kabuklar dokunun süblimleşmesini sağlayan ve Plexr Skar İzi Tedavisi işleminin etki mekanizmasını çalıştıran etkinliğidir.

  Plexr Skar İzi Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr tedavisi seans protokolü ile uygulanan bir ameliyatsız cilt tedavisidir. Skar izi tedavilerinde izin derinliğine, boyutuna, bulunduğu bölgeye ve pigmentasyon derecesine göre tek seans uygulanabildiği gibi gereklilik halinde 2 ila 3 seans olarak planlanabilmektedir. Seans aralıkları ise dokunun iyileşme sürecine göre kişisel olarak düzenlenmektedir.

  Plexr Skar İzi Tedavisi İyileşme Süreci

  Hasarlı dokuda çok hızlı yenilenme sağlayan Plexr Skar İzi Tedavisi sonrasında 7 ila 10 günlük bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Sosyal ve günlük yaşamı etkilemeyen bu iyileşme süreci içerisinde kahverengi görünümlü karbon kabuklarının dökülmesi beklenmektedir. Kabukların dökülmesinin ardından tedavi alanında pembemsi bir epitel doku ortaya çıkmaktadır.

  Bu epitel doku cildin onarım ve yenilenme sürecinin aktive edildiğini, hasarlı katmanın süblimleştiğini ve tedavinin optimum başarısını ifade etmektedir. İyileşme süreci ile birlikte bu pembemsi görünüm cilt tonu ile eşitlenerek skar izinin görünümü ve hasarın derecesini hafifletmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Skar İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×