Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Dermabrazyon Nedir?

Dermabrazyon Nedir?

Dermabrazyon Nedir?; Dermabrazyon Nedir sorusuna yanıt vermek gerekir ise Dermabrazyon yöntemi, kontrollü olarak deri yüzeyindeki düzensiz girinti veya çıkıntıların kenarlarını yuvarlatarak daha düzgün bir yüzey oluşturmakta olan etkin bir tedavi yöntemi olup; işlem öncesinde merak edilen Dermabrazyon Nedir? ve Dermabrazyon Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Dermabrazyon Nedir?

Dermabrasion, kontrollü olarak derinin üst tabakasının zımparalanması veya aşındırılması işlemidir. Bu yöntem, deri yüzeyindeki düzensiz girinti veya çıkıntıların kenarlarını yuvarlatarak daha düzgün bir yüzey oluşturur.

Dermabrazyon Nasıl Uygulanır?

Dermabrasion yüzün bir kısmı veya tamamında uygulanabilir. Aynı uygulama sırasında derin cilt izleri (skar) varsa onlar da çıkarılabilir. Yine dermabrasion sırasında peel işlemi de eklenebilir. Genellikle Dermabrasion uygulamaları daha derin cilt kırışıklıkları ve daha derin girintiler için uygulanır. Yine bazı cilt lekeleri bakımında ya da bazı özel kremlerle uygulanabilmektedir.

DermaFrac
BENZER TEDAVİLER
DermaFrac
Etkili bir cilt bakım prosedürü olan DermaFrac cildin ihtiyacı olan ürün ve formülasyonların vakum ve basınç yöntemi ile cilt altına iletildiği bir cilt yenileme ve gençleştirme tedavisidir.

Dermabrazyon Sonrası Görülen Etkiler

Dermabrasion (aşındırma) fiziki görünümünüzü güzelleştirecek ve kendinize güveninizi arttıracaktır. Ancak tüm izler kaybolmayabilir ve uygulamadan sonra deri yaşlanmaya devam eder. Bu nedenle beklentilerinizi ince ayrıntısına kadar konuşunuz. Uygulama her yaş ve cins gurubunda yapılabilir. Ancak ileri yaşlarda derinin iyileşme süresi uzayacaktır. Yine aktif durumda akne varsa enfeksiyonun yayılabilme tehlikesi nedeniyle uygulama ertelenmelidir. Yanıklı veya radyasyon uygulanmış deri alanlarında uygulama yüksek risk taşır.

Dermabrazyon Yan Etkileri

Dermabrasion uygulaması tecrübeli bir uzman tarafından yapıldığında güvenli bir metoddur. Ancak her uygulama gibi riskleri de vardır. En sık tehlike, deride oluşan lekelenmelerdir. Bazı kişilerde lekelenme, renk koyulaşması şeklinde olurken bazılarında ise daha açık renk alanları oluşabilir. Uygulama sonrası ufak beyaz topluiğne başı büyüklüğünde sivilceler oluşabilir. Bunların bir kısmı kendiliğinden kaybolur.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Dermabrazyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet