Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Pasif Jimnastik Nedir?

Pasif Jimnastik Nedir?

Pasif Jimnastik Nedir?; Bölgesel Zayıflama, Selülit Tedavisi ve Vücut Sıkılaştırma prosedürü olan Pasif Jimnastik Nedir? efor sarf etmeden diyetle boşaltılan yağ hücrelerinin sıkılaştırılmasını sağlayan, kas ve beden anatomisine uygun çalışılan bir yöntem olup, tedavi öncesi merak edilen Pasif Jimnastik Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Tedavi Sonrası Görülen Etkiler hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Pasif Jimnastik Nedir?

Efor sarf etmeden diyetle boşalttığımız yağ hücrelerinin sıkılaştırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Vücut kişinin kas yapısı ve beden anatomisine uygun şekilde çalıştırılmalıdır. Aksi taktirde istenene ve beklenen sonuç elde edilemez. Pasif jimnastikte kaslar 8 dakika boyunca aktif sporda daha uzun sürede yapılan kas çalışmasını hiç efor sarf etmeden ve terletmeden yapılması söz konusudur.

Pastif Jimnastik Nasıl Yapılır?

Kontrollü kas hareketi yapılmaktadır. Ancak pasif jim de kilo kaybı söz konusu değildir. Bu nedenle aktif jim ve pasif jim birbirinden çok farklıdır.

Pasif jim direk belli bölgelere yönelik incelme, yağ hücrelerinin kasın kasılma-gevşeme hareketi ile sıkıştırılmasıdır. Makineler kendi hareketi ile vücudun çalışmasını sağlar. Buna ek olarak doğru vücut yapısına uygun kas hareketleri yapılırsa etkisi çok daha fazla olur.

Pasif Jimnastik Sonrası Görülen Etkiler

Aletlerin etkisi 4-5 seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Düzenli olarak 24 seans aletlere girmek yaklaşık 1 beden incelmeyi sağlar. Bunun olabilmesi için kişinin hiç programa ara vermeden çok düzenli olarak programa devam etmesi gerekir. Pasif jimnastik programı ile selülit tedavisi gerçekleşmez.

Ancak selülit bakım programları ile beraber kullanıldığında destekler. Pasif jim aletleri bölgesel incelmenin yanı sıra metabolizma hızını artırır, dolaşımı düzenler, sinirleri yatıştırır, kireçlenmelere ve eklem ağrılarına iyi gelir. Bel, boyun problemleri olan kişiler aletlere kontrollü alınmalı, bazı makinelerde yapılan kas hareketleri sınırlandırılmalıdır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Pasif Jimnastik Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet