İple Burun Kaldırma

İple Burun Kaldırma

  İple Burun Kaldırma; Ameliyatsız burun estetiği işlemlerinden olan İple Burun Kaldırma, burun ucu düşüklüğünde tercih edilen ve cerrahi operasyonlara kıyasla komplikasyon riski düşük olan oldukça basit ve konforlu bir yöntem olup, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen İple Burun Ucu Düşüklüğü Kaldırma Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kimlere Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Herhangi bir cerrahi operasyona ya da işleme gerek duyulmadan burun dokusunda çok fazla değişikliğe yol açmadan istenen estetik görünümün oluşturulmasına olanak sunan İple Burun Kaldırma işlemi, burun asma ya da burun ucu kaldırma olarak da adlandırılmaktadır.

  Burun genel yapısının normal olması durumunda burun ucu düşüklüğü problemini ortadan kaldırmaya yönelik en ideal yöntem olarak uygulanan burun estetiği uygulaması, burun kemik yapısına müdahale edilmeden ve iyileşme süreci gerektirmeyen oldukça konforlu ve basit bir uygulamadır.

  İple Burun Kaldırma

  Burun içinden atılan küçük bir kesi ile burun ucu kalkıklığını arttıran işlem öncesinde; cilt yapısının kalınlığı, burnun kemeri, burun tabanının genişliği, burun iç ve dışındaki eğriliklerin tespiti, burun ucu düşüklüğünün derecesi gibi parametreler doğrultusunda kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulması ve yüz hattına uygun burun formunun tasarlanması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kapsamlı burun estetiği ameliyatlarına kıyasla oldukça basit ve konforlu bir şekilde günlük hayatı aksatmadan uygulanabilen burun kaldırma işlemi hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da İple Burun Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Ameliyatsız Burun Estetiği
  BENZER TEDAVİLER
  Ameliyatsız Burun Estetiği
  Ameliyatsız Burun Estetiği burundaki estetik bozuklukların ve asimetri sorunlarının medikal estetik uygulamalarla yeniden düzenlendiği ve şekillendirildiği uygulamalardır.

  İple Burun Kaldırma Nasıl Yapılır?

  Cerrahi operasyon gerektirmeyen ve uygulama ile düzeltilmesi mümkün olan burunlarda tercih edilen bu prosedür, burunda bulunan ve düzeltilmesi istenilen probleme göre ortalama 20 dakika içerisinde uygulanabilmektedir.

  Tek seans şeklinde uygulanan işlem öncesinde ilk olarak burun ve total yüz hatları incelenmektedir. Bu incelemede burun ucu ve kemik yapısı değerlendirilerek burun ölçüleri alınmakta ve fotoğraflandırılmaktadır. Bu fotoğraflar üzerinde değişiklik yapılarak uygulama sonrasında elde edilecek görünüm için ön fikir vermekte, uygulama öncesi ve sonrası farkların gözlemlenmesinde yarar sağlamaktadır.

  Burun analizinin ve uygulama parametrelerinin belirlenmesinin ardından işlem yapılacak burun bölgesi lokal anestezi eşliğinde uyuşturulmaktadır. Yeterli uyuşmanın sağlanması ile burun içerisinden ince uçlu aletler yardımı ile girilmektedir. Küçük bir iğne deliği girişi ile burun kanatları üzerinden açılan minik bir sutür yardımı ile burun ucundaki kıkırdaklar septum olarak adlandırılan burun kıkırdak desteğine asılmaktadır. Asma işlemi sonrasında da İple Burun Kaldırma tedavisi tamamlanmış olmaktadır.

  İple Burun Kaldırma Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

  İple Burun Kaldırma ya da iple burun asma tedavisi, burun genel yapısı haricinde özellikle burun ucu kısmından rahatsızlık duyan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir bir işlemdir. Burun ucu düşüklüğünün yanı sıra; burun ucunun düzeltilmesi ile kemerli görünümü iyileştiren bu tedavi, burun deliği asimetrisi, burun tabanı genişliği ve burun ucu kabalığı gibi basit ve düzeltilmesi mümkün olan burunlar için tercih edilmekte olan bir işlemdir. Burun kemiği dokusunu koruması nedeni ile genellikle bu tip basit ve hafif olgularda uygulanmaktadır.

  İple Burun Kaldırma İşlemi Avantajları

  İple Burun Kaldırma tedavisinin diğer işlemlere ve cerrahi operasyonlara kıyasla en önemli avantajı oldukça basit ve rahat bir iyileşme sürecinin olmasıdır. Burun operasyonlarının oluşturmuş olduğu komplikasyon risklerini ve yan etkilerini barındırmayan bu işlemde kısa süreli iyileşme sonrasında sosyal ve profesyonel hayata hızlı dönüş yapılabilmektedir.  Bu nedenle pek çok kişinin burun ameliyatlarına kıyasla medikal estetik uygulamalar içerisinde bulunan iple burun asma yöntemini daha sık tercih ettiğini ifade edebiliriz.

  Morarma ve ödem oluşturmayan, burun kemiği dokusunu koruyan, ağrısız, acısız, dikişsiz ve tamponsuz bir şekilde uygulanabilen oldukça avantajlı iple burun asma tedavisinin en önemli bir diğer avantajı ise; işlem sonrasında görülen solunum rahatlığıdır. Düşük burun ucu problemlerinin neden olmuş olduğu nefes alma sorununa çözüm sunan işlem sonrasında burun delikleri içerisinden hava geçişi kolaylaşmakta ve daha iyi nefes alışverişi yapıldığı gözlemlenmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İple Burun Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×