Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma

Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma; Kaş Asma, Kaş Askılama ve İp Askı olarak da adlandırılan Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma özel çözünebilen ipliklerin cilt altına yerleştirildiği cilt germe ve yenileme etkinliği olan minimal invaziv işlem olup, yüz ve cilt analizi ile kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Fransız Askısı Nedir? Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır? ve Etkinlik Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Zaman içerisinde cilt altı doku hücrelerinde azalmalar ve hasarlar oluşmaktadır. Genetik ve çevresel faktörler sonucunda zamanla oluşan bu değişiklikler cilt yüzeyinde gevşeme, sarkma, hacim kaybı ve daha pek çok estetik sorunlara neden olmaktadır. Özellikle ifade ve yüz dinamiğinde önemli bir yere sahip olan göz ve kaş çevresinde yaşlanma belirtileri daha net bir şekilde kendini göstermektedir.

  Cildin zamanla aşağı doğru inmesi ve hacim kaybına bağlı olarak ifade dinamiğinin bozulması daha yaşlı, yorgun, mutsuz ve depresif bir görünüme neden olmaktadır. Bu nedenle alın, kaş ve göz çevresindeki dokunun toparlanması ve onarılması için cilt germe ve cilt yenileme yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemler içerisinde yer alan Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi medikal estetik tedaviler içerisinde en çok tercih edilen cilt germe işlemi olup; kaş şeklini ve formunu yeniden düzenlerken aynı anda yaşlanma belirtilerinin de düzeltilmesini sağlamaktadır.

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma

  Çözünebilir doğal ipliklerin kullanılarak kaş şeklinin düzeltildiği, alın ve göz çevresindeki yaşlanma belirtilerinin geciktirildiği Fransız askısı ile kaş askılama tedavisi öncesinde klinik muayene gerçekleştirerek çalışılacak alanların belirlenmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Cerrahi ameliyatlara alternatif olarak uygulanan Fransa’da geliştirilmiş bu teknik ve işlem detaylarına ilişkin merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz cilt analizi ve muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  İple Kaş Kaldırma
  BENZER TEDAVİLER
  İple Kaş Kaldırma
  İple Kaş Kaldırma cilt germe tedavisi olmakla birlikte kaş düşüklüğü problemi olanlar için uygulanan etkili ve başarılı bir ameliyatsız cilt askılama yöntemidir.

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Nedir?

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma bir cilt ve yüz germe tedavisidir. İçi polyester dışı silikon iplerin kullanıldığı bu tedavide kaşlar esnek bir yapıya sahip olduğu için yüzde donuk bir ifadeye yol açmadan lifting etkisi oluşturmaktadır. Alın, kaş ve göz çevresindeki cildi yukarı kaldıran bu tedavi ile yüz dinamiği yeniden kazandırılırken aynı anda cilt altı doku hücrelerinde de yenilenme etkisi başlamaktadır. Böylece germe ve cilt yenileme mekanizması aynı anda çalışmaktadır.

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

  Fransız askısı ile kaş askılama ya da germe tedavisinin en önemli basamağını klinik muayene ve cilt analizi oluşturmaktadır. Bu işlem basamağında elde edilen verilen ve değerlendirmeler sonrasında ciltteki sarkma seviyesi, çalışılacak alanlar ve iplerin yerleştirileceği bölgeler tespit edilmektedir.

  Gerekli klinik değerlendirmelerin yapılmasının ardından cilt yüzeyi kir ve kozmetiklerden arındırılmak için temizlenmektedir. Daha sonra lokal anestezi uygulanmakta ve yeterli uyuşma elde edildikten sonra ipler belirlenen alanlardan cilt atına yerleştirilmektedir. Her iki kaş için aynı işlem prosedürleri uygulandıktan sonra kaş uçları yukarı doğru kaldırılmaktadır.

  Fransız Askısı ile Kaş Askılama Sonrası Görülen Etkiler

  30 ila 40 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi sonrasında ilk etkileri hemen görmek mümkündür. İplerin cilt altına yerleştirilmesi ile kaş, alın ve göz çevresindeki cilt dokusu yukarıya doğru toplanarak yüzde bir lifting etkisi oluşmaktadır. Bu etki ile özelikle kaş düşüklüğü sonucunda oluşan düşük göz kapağı, kaz ayakları ve alın çizgileri hafiflemektedir. Bu olumlu etkiler ise daha genç, dinamik ve genç bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

  Fransız askısı işleminde kullanılan çözünebilir özellikteki bu doğal iplikler esnek bir yapıya sahip olduğu için donuk ve şaşkın bir ifade oluşturmamaktadır. Mimik kaslarının kullanımı esnasında bu ipler de aynı anda hareket etmektedir. Ayrıca ipler bulundukları alanda kollajen ve elastin doku hücrelerinin yenilenmesini ve aktive edilmesini sağladığı için cilt germe etkinliğinin yanı sıra çözündükten sonra dahi cilt yenileme etkisi sürdürmekte; yaşlanma belirtilerinin ve etkilerinin gecikmesini sağlamaktadır.

  Fransız Askısı Kalıcılığı ve Etkinlik Süresi

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemindeki ipler esnek yapılı ve çözünebilir özelliktedir. Mimik kaslarının kullanım sıklığına bağlı olarak 2 ila 4 yıl etkinlik süresine sahiptir. Ancak ipler çözündükleri andan sonra da etki mekanizmaları sayesinde germe ve yenileme etkinliklerini sürdürmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×