Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle Leke Tedavisi

  Lazerle Leke Tedavisi; Lazerin ciltteki etki mekanizmasından yararlanılan Lazerle Leke Tedavisi cilt tonu eşitliğini sağlayan ve cilt lekesini cilt altı katmanlarında yenilenme ve onarım süreciyle gideren bir cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Lazer ile Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt tonunu ve cilt bütünlüğünü bozan lekelerin çeşitli türleri bulunmaktadır. Genellikle cilt yüzeyinde veya cilt altı katmanlarında herhangi bir zararı bulunmayan bu lekeler estetik ve kozmetik problemlere neden olduğu için hem kadınlar hem de erkekler tedavi seçeneklerine başvurmaktadırlar.

  Güneş lekesi, yaşlılık lekesi, akne ve sivilce lekesi, doğum lekeleri, çiller ve yara izi lekesi gibi pek çok türün bulunduğu cilt lekelerinin tedavisinde de çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Yüzeyel ve derin yerleşimli bu cilt lekeleri cilt bütünlüğünü bozduğu için uygulanan tüm yöntemler cilt tonu eşitliği sağlanması ve pigmentasyon problemlerinin giderilmesini amaçlamaktadır.

  Lazerle Leke Tedavisi

  Cilt tonu eşitliğini sağlamak ve cilt lekesi sorununu cilt altı katmanlarında yenilenme ve onarım süreci ile gideren tedavi yöntemleri arasında ise Lazerle Leke Tedavisi yöntemi bulunmaktadır. Cilt lekesi tedavilerinde en etkili çözüm olarak kullanılmakta olan lazer teknolojisi, sorunlu bölge üzerinde çalışarak cilt altı katmanlarında herhangi bir zarar oluşturmadan pigmentasyon problemini yok eden oldukça güvenilir bir işlemdir.

  Cilde rengini veren melanin hücrelerini hedef alarak doku hücrelerini kontrollü hasarlar oluşturarak yenileyen ve cildin kendi kendini onarım mekanizmasını aktive eden lazer ile cilt lekesi tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırarak ideal tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Dalga boyu prensibi ile çalışarak ciltteki problemli alanda makrofaj yani iyileştirici etkinliğini ortaya çıkarak leke problemini ortadan kaldıran lazerle cilt tedavileri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz cilt analizi ve klinik muayene için randevu talep etmek ya da Lazerle Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  P-R-P Leke Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  P-R-P Leke Tedavisi
  P-R-P Leke Tedavisi kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zengin plazma sıvısının ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına enjekte edilidiği etkin ve güvenli tedavi yöntemidir.

  Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle Leke Tedavisi işleminin en önemli basamağını cilt analizi oluşturmaktadır. İşlem öncesinde yapılan cilt analizi ile lekenin derinlikleri ve yaygınlıkları belirlenerek lazer cihazında dalga boyu ve güç ayarlamaları yapılmaktadır. Daha sonrasında ise cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenerek kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır.

  Cildin temizlenmesinin ardından düşük dereceli dalga boyu ile yüzeyel ve derin yerleşimli lekeler üzerine lazer ışınları kontrollü atışlar şeklinde gönderilmektedir. Bu işlem esnasında lekelerin oluşmasına neden olan alt katmanlara ışınlar iletilerek renk hücrelerinde üzerinde yenilenme etkisi başlamaktadır. Bu yenilenme ve hasarlı renk hücrelerinin onarılma süreci ile cilt tonu eşitlenmeye başlamaktadır.

  Lazerle Leke Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Lazerle Leke Tedavisi seans sayısı ve seans aralıkları cilt lekesinin derinliğine, koyuluğuna, derecesine ve derinliğine bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle tedavi kişisel seans planlamaları ile hazırlanmaktadır. Ancak optimum başarı için leke tedavilerinde 2 seans alt sınır olarak belirlenmektedir. 15 ila 20 dakikalık 2 seans süresi sonunda cilt lekesi üzerindeki olumlu etkiler değerlendirilerek tedavi sonlandırılmakta ya da ek seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Seans aralıkları ise ortalama ayda bir şeklindedir.

  Lazerle Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Güneşin cilt yüzeyindeki olumsuz etkileri oldukça büyüktür. Özellikle güneş kaynaklı cilt lekeleri ve pigmentasyon problemlerinin derin lekeler olduğunu ifade edebiliriz. Bu nedenle özellikle Lazerle Leke Tedavisi seans aralarında ve sonrasında yüksek faktörlü güneş kremleri sürülerek cildin korunması istenmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra işlem sonrasında cilt atı doku katmanlarında ısı artışı olacağı için cilt nemlendirici ile desteklenerek yatıştırılmalıdır. Kese, peeling ve cildi tahriş edebilecek diğer uygulamalardan kaçınılması önerilmektedir. Yüz bölgesine yapılan leke tedavisi sonrasında ise en az 3 gün süre ile makyaj yapılmaması istenmektedir. Tedavi sonrası cilt yorulacağı için cildin korunarak yenilenme sürecinin tamamlanması beklenmelidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Leke Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×