Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu; Dolgu Tedavisi işlemleri içerisinde yer alan Göz Altı Işık Dolgusu çevresel ya da genetik etkilerle oluşan göz altındaki morluk, çöküklük ve kırışıklık gibi sorunları iyileştiren dermal dolgu enjeksiyonu yöntemi olup, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Gözaltı Işık Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Etkinliği gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Yaşlanma, çevresel ve genetik faktörler gibi etkenlere bağlı olarak göz çevresinde bulunan yağ dokusunda değişiklikler ve azalmalar ortaya çıkmaktadır. Bunun sonucunda da hacim kaybına bağlı olarak göz altı torbaları ve gözaltı morlukları şikayetleri kendini göstermektedir. Estetik problemlere yol açan bu tablo cildin incelmesi ile birlikte göz altlarında içeri çökme ve çukurluğa yol açmaktadır.

Yaşlı ve yorgun bir ifadenin oluşmasına neden olan bu tablo medikal estetik uygulamalar içerisinde yerini alan Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması ile ortadan kaldırılabilmektedir. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile dokunun yeniden hacim kazanması sağlanırken, göz altında ışığın yeniden yansıtma kapasitesi arttırılmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu

Çöküklük ve morarmaya bağlı olarak göz ve çevresinde gölgeler oluşturarak yorgun bir ifadeye neden olan ve göz altı torbalanmalarına yol açan hacim kayıplarını hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri aracılığı ile su ve sıvı desteğini sağlayarak giderilmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, cildin ihtiyaç duymuş olduğu dozun ve enjeksiyon bölgelerinin belirlenmesine olanak sunabilirsiniz.

Bunun için aşağıda bulunan iletiş formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi Göz Altı Işık Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Göz Çevresi Kırışıklığı
BENZER TEDAVİLER
Göz Çevresi Kırışıklığı
Göz ve çevre dokusu vücutta en ince deri ve kolajene sahip olan bölge olmasından dolayı Göz Çevresi Kırışıklığı erken yaşta ortaya çıkan bir cilt problemidir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz altındaki cilt dokusunun sıvı desteğini artıran, cilt rengini eşitleyen ve cilt dokusunu pürüzsüzleştirerek mor halkaları ve torbalanmaları ışık etkisi ile gideren Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması, bir dolgu enjeksiyonu işlemidir. İşlem öncesinde bölgenin hassasiyetinin azaltılması konforunun en üst seviyeye çıkarılması amacı ile lokal anestezik krem uygulanmaktadır.

Hyalüronik asit içerikli formülasyonun enjekte edilmesi esasına dayanan bu işlem ince uçlu iğneler aracılığı ile yapılmaktadır. Hacim kaybının derecesine, morluk seviyesine ve tedaviden beklenilen etkilere göre belirlenen dozlarda dolgu maddesinin cilt altına yavaş ve eşit oranlarda enjekte edilmesi işlemi 15 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Göz altındaki yükselmeye ve mor görünümün hafifleme oranına göre işlem sonlandırılmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Göz altı morlukları, göz altı çukurlukları, göz altı torbalanması ve göz çevresi kırışıklıkları gibi şikayetleri bulunan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilen oldukça güvenli, konforlu ve başarılı etkilere sahip bir işlemdir.

Dolgu Maddesinin Özellikleri

Göz Altı Işık Dolgusu uygulamasında kullanılan aktif madde hyalüronik asittir. Yüz dolgu uygulamaları içerisinde kullanılan bu maddeye ek olarak göz altı ışık uygulamasında hyalüronik asit maddesinin çarpaz bağlarında farklılıklar bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde enjekte edildiği bölgede homojen olarak yayılarak ışık etkisi göstermektedir.

Işık etkisinin yanı sıra dolgu formülasyonunun içerisinde bulunan diğer etken maddeler, cilt dokusunun ihtiyaç duymuş olduğu ürünleri içerdiği için anti aging etkisi göstererek cilt sağlığının yeniden kavuşmasını sağlayarak yaşlanma etkilerine karşı direnç göstermektedir. Göz altı çukurunun istenilen seviyede doldurularak düzeltilmesini sağlayan dolgu maddesi ile hacim kaybına bağlı oluşan torbalanma ve kırışıklık gibi şikayetleri ortadan kaldırılırken, şikayete yol açan faktörler de ortadan kaldırmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Kalıcılık Süresi

Gözaltı ışık dolgu uygulaması içerisinde kullanılan hyalüronik asit maddesinin etkinlik süresi bulunmaktadır. 8 – 12 ay arasında etkinliğini gösteren bu işlem sonrasında uygulamadan görülen olumlu etkilerin sürdürülebilmesi amacı ile işlemin tekrarlanması önerilmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Yan Etkileri

Dolgu uygulamaları içerisinde kullanılan hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle Göz Altı Işık Dolgusu işlemi sonrasında dolgu maddesine bağlı olarak gelişen komplikasyon riski bulunmamaktadır. Ancak uygulama sonrasında iğne giriş yerlerinde enjeksiyona bağlı olarak kızarıklıklar ya da ödem gibi etkiler görülebilmektedir. Bu etkiler tedaviden sonra görülmesi beklenilen etkiler olmakla birlikte; birkaç gün içerisinde kendiliğinden ortadan kaybolmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet