Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Ayak Detoksu Nedir Nasıl Yapılır?

Ayak Detoksu Nedir Nasıl Yapılır?

Ayak Detoksu Nedir Nasıl Yapılır?; Bir bakım prosedürü olan Ayak Detoksu Nedir Nasıl Yapılır vücudun fiziksel ve ruhsal enerji seviyesini, direncini yükseltmek ve cilt katmanlarında bulunan yabancı maddelerden arınmasını sağlamakta olup, Ayak Detoksu Nedir Nasıl Yapılır? sorularına ilişkin merak edilen tüm konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Detoks; Zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılması anlamına gelir. 2003 yılında Nobel ödülü almış iki Japon bilim adamının icadı olan, %100 doğal ve güvenli ayak detoksu cihazı ile vücuttaki toksinlerin birkaç seansta ayaklarınızdan atılmasını sağlıyor.

Ayak Detoksu Nedir Nasıl Yapılır?

Ayak Detoksu Nedir Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt vermek gerekir ise; Detoks cihaz uygulaması, vücudun fiziksel ve ruhsal enerji seviyelerini, canlılığı ve direnci yükseltmek için uygulanırken, aynı zamanda vücudu toksinlerden, kimyasallardan, radyasyondan, ayrıca cilt katmanlarında bulunan ve vücudun toksin atmasını engelleyen diğer yabancı maddelerden de arınmasını sağlar.

Bunun sonucunda metabolizma hızlanır, vücut daha az su tutar, enfeksiyon riski azalır, hafıza güçlenir, idrar kontrolü kolaylaşır, PH dengelenir, bağışıklık sistemi güçlenir, baş ağrısı, romatizma ağrılarını hafifletir, zayıflamaya yardımcı olur.

Nasır Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Nasır Tedavisi
Nasır Tedavisi nasır probleminin ortadan kaldırılması ve tekrar nasır oluşumunun önlenmesi amacı ile lazer teknolojisinin kullanıldığı hızlı ve etkili cilt tedavisi yöntemidir.

Ayak Detoksu Nasıl Uygulanır?

Ayak Detoksu Nedir Nasıl Yapılır? sorusunda işlemin nasıl uygulandığını açıklamak gerekir ise; Ayaklar su ile doldurulan Ion Detoks Spa yönteminin uygulandığı cihaz içine yerleştiriliyor. Ayaklarda vücuttaki her bir organla bağlantılı olan noktalar bulunuyor ve cihaz çalışmaya başladığında bu noktalardan hücre duvarları arasındaki biriken zehirli maddeler çıkmaya başlıyor. Seans boyunca zehirli maddeler (toksinler) bu noktalardan vücuttan suya atılıyor.

Uygulama iki aşamada gerçekleşiyor. İlk aşama, negatif iyonları vücuttan çıkarma şeklinde oluyor. İlk aşamada, negatif iyonlar, elektroforez sayesinde vücuttaki lenfosisteme sızıp toksinlerle ve atık maddelerle birleşiyor. Vücut sıvılarında toksinler pozitif elektrik yükü taşıyor ve gelen negatif iyonlar onları kendine çekerek yükünü pozitife çeviriyor ve suda erimesini sağlıyor. İkinci aşamada ise lenften tüm toksinler çekiliyor. Mikroskobik büyüklüğünde olan tüm zararlı maddeler, ayak tabanında bulunan 20 binden fazla ter bezi sayesinde suya atılıyor.

Ayak Dekosu Kimlere Yapılır?

 • Baş ağrısı, yorgunluk şikâyeti olanlar.
 • Kabızlık problemi ve Sindirim bozuklukları çekenler.
 • Kaygı, sıkıntı, stres problemi olanlar.
 • Akne (Sivilce) problemi olanlar.
 • Eklem ağrıları çekenler.
 • Bel sertliği ve sırt ağrıları çekenler.
 • Alkol, sigara, kafein vb. maddeleri tüketenler.
 • Sağlıksız ortamlarda çalışanlar (Endüstriyel kimyasalların bulunduğu ortamlar – kaynak, boya, tiner vb.)
 • Hava kirliliğinin olduğu şehirlerde yaşayanlar.
 • Uyku problemi çekenler.
 • Sağlık düzenini korumak isteyen herkes.

Ayak Detoksu Hangi Durumlarda Yapılmaz?

 • Kalp pili olanlar,
 • Hamile ve emziren kadınlar,
 • 8 yaşından küçük çocuklar,
 • Organ nakli ameliyatı geçirenler,
 • Kemoterapi veya radyoterapi görenler.

Ayak Detoksu Seans Süresi

İlk başlangıçta kür uygulaması 14-21 seans, haftada 2-3 seans şeklinde önerilir. Daha sonra yaşam boyu haftada 1 veya 15 günde 1 uygulama yapılması tavsiye edilir. Seanslar yaş grubuna göre ortalama 30 dakika sürer.

Ayak Detoksu Sonrası Görülen Etkiler

Uygulama yaptıran kişiler işlemden hemen sonra kendilerini uyuşuk ve yorgun hissederler; yararlarını birkaç gün sonra görmektedirler. Uygulama sonrasında ise kişi günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ayak Detoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet