Cilt Analizi

Cilt Analizi

  Cilt Analizi; Cilt tedavileri ve bakım uygulamaları öncesinde gerçekleştirilen Cilt Analizi yeni nesil sistemlerle cilt ve cilt altı katmanlarındaki hasarların ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesine olanak sunan test olup, cilt testi öncesinde merak edilen Cilt Analiz İşlemi Nasıl Uygulanır? Avantajları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt tedavileri ve medikal estetik uygulamalar öncesinde cilt problemlerinin doğru analiz edilmesi ve en etkin tedavi planlamasının oluşturulması için kişisel Cilt Analizi önemli yere sahiptir.  Bir ön tanı işlemi olarak kullanılan cilt analizleri, cilt görüntüleme sistemleri ile gerçekleştirilen bir test olarak ifade edilebilir. Genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak gelişen cilt hasatlarının doğru analiz edilmesine ve problemlerin tespit edilmesine yarayan bu analiz ile en etkin tedavi planlaması oluşturulurken ayrıca cildin genel sağlığı hakkında da bilgi edinmek mümkündür.

  Yeni nesil cilt analiz sistemleri ile cilt ve cilt altı katmanlarındaki hasarların somut olarak ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesine olanak sunan cilt testi, cilt tedavileri, bakım uygulamaları ve diğer medikal estetik işlemler öncesinde yapılarak tedavi işlem basamaklarının oluşturulmasına ve işlem sonrasındaki olumlu etkilerin analiz edilmesine de olanak tanımaktadır.

  Cilt Analizi

  En etkin, en ideal ve kişisel tedavi ya da bakım planlamalarının oluşturulmasında önemli bir işlem basamağı olarak kullanılan cilt analizleri ile cilt tipine, cilt sorununa ve cildin genel sağlığına göre uygulanacak bakım, destek ve tedavi planlamalarının uygulanabilmesi için ücretsiz muayene ve cilt analizi olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Cilt katmanlarında zamanla gelişen ve gözle görülmeyen problemlerin özel ölçümler ve analizler şeklinde aktarıldığı cilt testi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak ve Cilt Analizi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  3D Cilt Analizi
  BENZER TEDAVİLER
  3D Cilt Analizi
  Klinik değerlendirme öncesi gerçekleştirilen 3D Cilt Analizi cilt problemlerinin doğru teşhis edilmesini ve bu problemlere uygun tedavilerin uygulanmasını ve takibini sağlayan pratik sistemsel bir işlemdir.

  Cilt Analizi ile Elde Edilen Veriler

  Medikal estetik tedavilerimiz öncesinde yapmış olduğumuz Cilt Analizi, cildin genel sağlığının değerlendirilmesini amaçlamaktadır. Yeni nesil cilt görüntüleme sistemlerimiz aracılığı ile gerçekleştirmiş olduğumuz bu analiz ile doku hücreleri, cilt ve cilt altı katmanlarındaki hasarlar, genel cilt problemleri, cilt tipi ve yaşlanma ya da güneş deformasyonları ile ilgili bilgiler bir veri olarak elde edilmektedir.

  Siyah nokta, akne problemleri, cildin nem dengesi, hacim ve volüm kayıpları, elastikiyet kayıpları, ince cilt çizgileri ve diğer pek çok iç ve dış kaynaklı faktörler sonucu oluşan cilt sorunlarına doğru bir şekilde erişilmesine olanak sunan Cilt Analizi uygulanacak tedavi ve destek bakım uygulamalarının belirlenmesine yardımcı olmasının yanı sıra işlem sonrasındaki onarımların ve cilt dokusundaki genel iyileşmelerin mukayese edilmesine de fayda sağlamaktadır.

  Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

  Klinik muayene esnasında gerçekleştirmiş olduğumuz cilt testlerimiz yeni nesil cilt görüntüleme sistemleri ile gerçekleştirilmektedir. Ultraviyole ve polarize ışıklardan destek alınan bu analiz oldukça basit, hızlı ve pratik işlem basamaklarından oluşmaktadır.

  Cilt analizinden doğru verilerin elde edilebilmesi için işlem öncesinde cildin kir ve kozmetiklerden arındırılması gerekmektedir. Bu nedenle cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenerek yatışması beklenmektedir. Cildin yatışmasının ardından 5 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde bilgisayar yardımı ile cilt testi yapılmaktadır. İşlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

  Bilgisayarlı cilt görüntüleme sistemi ile alınan fotoğraflar sisteme kaydedilmektedir. Cilt tipi, yaş, cinsiyet gibi istatistiksel verilerin sisteme girilmesi ile birlikte cilt görüntüleme sisteminden objektif olarak veriler bir grafik halinde verilmektedir. Bu veriler cilt problemleri hakkında doğru ve bilimsel bilgilerdir. Bu bilimsel veriler doğrultusunda kişisel cilt testinin vermiş olduğu değerler incelenerek yaş, cinsiyet, cilt tipi ve cilt karakterine uygun etkin planlamalar oluşturulabilmektedir.

  Cilt Analizi Avantajları

  Cilt Analizi işleminin en önemli avantajı gözle görünmeyen problemlerin ve hasarların derinlemesine analiz edilmesidir. Cildin ve cilt altı katmanlarının detaylı olarak görülmesine olanak tanımaktadır. Böylece yüzeyel olarak görülmeyen derin hasarların tespit edilerek erken dönemde desteklenmesi ve iyileştirilerek cildin eski sağlığına yeniden kavuşması sağlanmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Analizi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×