Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Kaş Şekillendirme

Kaş Şekillendirme

Kaş Şekillendirme; Kıl tekniği ile Kaş Şekillendirme şekilsiz görünen, uzamayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlanılan kaşların yüz hatlarına uygun biçimlendirilmesi işlemi olup, işlem öncesi merak edilen Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Nasıl Yapılır? Kimler İçin Uygundur? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Kıl Tekniği ile Kaş Şekillendirme; Şekilsiz görünen, bir türlü uzamayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlandığımız, yüz hatlarına uygun ve dış görüntüsünü bozmayacak şekilde kaş şekillendirmektir. Son zamanlarda yaygınlaşan ve neredeyse kadınların gözdesi haline gelen en son tekniklerden biri de Kıl tekniği ile kalıcı kaş kontörü, kalıcı makyaj (mikro pigmentasyon), kaş şekillendirmesi ya da bilinen bir diğer ismiyle kaş dövmesi yapılmasıdır.

Kaş Şekillendirme

Uygulama tamamen doğal kıl efekti verilerek yapıldığı için kalıcı makyaj ile yapılan ya da kalıcı dövme ile yapılan kaş uygulamalarından çok daha doğal bir görüntüye kavuşturur.

Uygulama kesinlikle işinin profesyonelleri tarafından, steril ve hijyenik ortamlarda yapılmalıdır. Aksi takdirde, yanlış yapılan bir uygulama, hatalı renk kullanımı, doğru şekil verilmemesi gibi durumlarda yüzünüzün doğallığı, bakışınız, size verdiği ifade tamamen ters bir etki yaratacaktır. Ve hiçbirimiz katı görünümlü, yüz tipimize, yaşımıza, cilt rengimize uymayacak bir görüntüye ve yüzümüzün en çok dikkat çeken ve yüz hatlarımıza anlam katan kaşlarımızın doğallığını bozmak ve kötü bir görüntüye sahip olmak istemeyiz.

Kaş Ekimi
BENZER TEDAVİLER
Kaş Ekimi
Kadın ve erkekler tarafından güvenle tercih edilen Kaş Ekimi, kaş hacminde azalmalar ve kaş kalınlığının incelmesi olarak ortaya çıkan olumsuz tablolarda kıl yoğunluğunun yüz formuna uygun arttırılmasına yönelik yapılan tedavidir.

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kıl tekniği ile kaş kontörü şekillendirmesi uygulama öncesi kaşınıza uygun olabilecek renk, ve uygulama sonrası elde edilecek renk size gösterilir. Yüz hatlarınıza uygun olarak kaş çizimleri yapılır. Seçim yapıldıktan sonra uygulamaya başlanır.

Kıl Tekniği ile Kaş Şekillendirme Kimler İçin Uygundur?

 • Kaşlarının seyrekliğinden şikayetçi olanlar,
 • Doğal ve gür görünümlü kaşlara sahip olmak isteyenler,
 • Bozuk kaş şeklini güzelleştirmek isteyenler,
 • Kısmen eksik olan kaşları gürleştirmek isteyenler,
 • Kemoterapi sonrası kaş dökülmesi yaşayanlar,
 • Aynı sorunları yaşayan erkeklerin de tercih edebileceği bir yöntemdir.

Kaş Kontörü, tamamen doğal kaş görüntüsüne sahip olmak isteyen herkes kıl tekniği ile yapılan uygulamalardan memnun kalabilir.

Kaş Kontürü Kalıcılığı

Ömür boyu süren bir uygulama değildir. Uygulamanın kalıcılığı 2 ile 5 yıl arasında değişmekte olup, uygulama sonrasında gerekli rötuşlar ile tekrardan canlılık kazandırılabilir. Uygulama sonrasında çok fazla güneşte kalmamanız, yüksek koruma faktörlü krem sürmeden güneşe çıkılmamalı, solaryuma girecek dahi olsanız kaşınızı ışınlardan korumanız gerekmektedir. Uygulamanın canlılığını ve doğallığını kaybetmemesi için dikkat etmeniz gereken hususlardandır. Doğal görünümlü kaşlara sahip olmak ve bakışlarınıza daha da anlam katmak için kıl tekniğini denemenizi tavsiye ederiz.

Uygulama Süresi ve Etkinliği

Uygulama süresi, ortalama 1 saattir. Rengin oturması, cilt içinde tam olarak olgunlaşması iki hafta kadar sürer. İyileşme sürecinde, cilt üzerinde yeni bir deri tabakası oluşacağı için renk çok koyu görünebilir. Bu da geçicidir. 15 gün ile 1 ay arasında bir süre içinde renk istenilen haline kavuşur.

Kaş Şekillendirme Yan Etkileri

Zararları nedir diye merak edenlere ise, kullanılan maddeye alerjik hassasiyetiniz dışında herhangi bir yan etkisi veya zararı söz konusu değil. Uygulamadan sonra; hafif bir yanma hissi, geçici bir kızarıklık veya hafif şişkinlik görülebilir. Bu tepkiler doğaldır. Buzla kompres yapılarak kısa sürede geçirilir.

Kaş Şekillendirme Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama yapılan bölgeye bir süre su değdirilmemesi gerekir. Bu süre cilt tipine bağlı olarak değişir. İki hafta kadar sauna, hamam gibi sıcak ve buharlı ortamlardan uzak durulmalıdır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Kaş Şekillendirme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet