Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi; Cerrahi prosedüre gerek kalmadan yüzeye yakın kılcal damarlara lazer ışını gönderilerek tedavi edildiği Kılcal Damar Tedavisi sağlıklı çevre dokulara zarar vermeden kılcal damara ilişkin problemi hafifleten, azaltan ve ortadan kaldıran bir cilt tedavisi yöntemi olup, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlamasında merak edilen Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Etkinliği hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Kılcal damar problemi, genişlemiş ve cilt yüzeyine yakın damarlar olarak ifade edilmektedir. Vücudun pek çok bölgesinde kendini gösteren bu problem, genellikle yüz ve bacak bölgelerinde yaygın olarak görülmektedir. Cilt yüzeyine yakın olması nedeni ile kızarık bir görünüme yol açan ve estetik problemlere neden olan kılcal damar çatlamaları zaman içerisinde koyu kırmızı ve mor bir renge dönüşerek daha belirgin bir kozmetik soruna zemin hazırlamaktadır.

Kılcal damar genişlemesi, damar çatlaması ya da kılcal damar problemi olarak ifade edilen bu tablo Kılcal Damar Tedavisi ile ortadan kaldırılmaktadır. Lazer teknolojisinin kullanılmış olduğu bu tedavi yüzeye yakın kılcal damarlara lazer ışını gönderilerek genişlemiş olan damarlara ulaşılmasını ve çatlamaların onarılmasını sağlayan bir işlemdir. Böylece estetik ve kozmetik açıdan sorun oluşturan bu tablonun olumsuz etkileri ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Kılcal Damar Tedavisi

Lazer teknolojisinin kullanıldığı kılcal damar tedavileri öncesinde sorunlu bölgenin incelenmesi, kılcal damar probleminin yaygınlığı ve damar genişlemesinin seviyesi gibi parametrelerin değerlendirilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlıklı dokulara zarar vermeden yalnızca kılcal damarlar üzerinde etkinliğini gösteren lazer tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Kılcal Damar Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Doğum Lekesi Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Doğum Lekesi Tedavisi
Doğum Lekesi Tedavisi doğuştan itibaren görülen pigment veya damar kaynaklı cilt lekelerinin lazer teknolojisi ile tedavi edildiği işlemler ve uygulamalardır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi esnasında cilt altına gönderilen ışınlar damar içerisinde bulunan oksijen ve demir taşımakta olan yapıları hedef alarak etkinliğini göstermektedir. Lazer ışınlarının cilt altında oluşturmuş olduğu ısı etkisi ile kılcal damar genişlemeleri daraltılmış olmaktadır.

Uygulama esnasında tedavi planlamasına ve damar yapısına uygun doz ayarlamaları yapılmaktadır. Damarların yoğunluğu, yayılımı ve genişliğine göre ayarlamaların yapılmasının ardından sistem başlığı aracılığı ile yüzeyel kılcal damarların üzerine düzenli ve noktasal atışlar yapılmaktadır. Farklı dalga boyları ve değişken atış süreleri ile yapılan bu tarama sonrasında lazer tedavisinin seansı sonlanmış olmaktadır.

Kılcal Damar Tedavisi Seans Süresi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları”

Seans şeklinde uygulanan Kılcal Damar Tedavisi, tek seans ile yanıt veren bir işlem olabildiği gibi iki seanslık bir uygulamaya da ihtiyaç duyulabilmektedir. 15 ila 30 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan bu işlemin seans sayası ve seans aralıkları kılcal damarların yapısına ve lazer tedavisine vermiş olduğu yanıta göre değişiklik göstermektedir.

Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

Lazer ile kılcal damar çatlaması ve genişlemesi tedavileri sağlıklı çevre dokulara zarar vermeden kılcal damara ilişkin problemi hafifleten, azaltan ve ortadan kaldıran bir etkinliğe sahiptir. Cilt yüzeyinde örümcek ağı görünümü ortaya çıkaran ve rengi ile kozmetik sorunlara yol açan bu damar çatlamaları lazer atışları ile deforme ederek silmektedir.

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kılcal damar problemi vücudun hemen hemen her bölgesinde görülebileceği gibi, genel olarak yüz, kol, bacak ve kalça gibi alanlarda dikkat çekmektedir. Özellikle yüz bölgesinde burun kenarı, göz altı ve yanaklarda oluşan bu damar çatlamaları lazer yöntemi kullanılarak güvenli bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Kılcal Damar Tedavisi Yan Etkileri Var Mı?

Vücudun hemen hemen her bölgesinde ortaya çıkan kılcal damar çatlamaları ve genişlemelerinin en güvenli ve en konforlu tedavi yöntemi lazer teknolojisidir. Cilt yüzeyinde kırmızı, koyu kırmızı ve hatta mor renkte ortaya çıkan bu problem lazer yöntemi ile herhangi bir risk teşkil etmeden ve yan etki oluşturmadan giderilmektedir. Pek çok kozmetik ve estetik sorunda etkinliğini kanıtlamış olan bu Kılcal Damar Tedavisi yöntemi ile güvenli ve konforlu bir şekilde kılcal damar probleminin önüne geçilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Kılcal Damar Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet