Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Lazer Epilasyon Yumurtalıklara Zarar Verir mi?

Lazer Epilasyon Yumurtalıklara Zarar Verir mi?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kadınlar ve erkekler açısından oldukça popüler ve etkili bir yöntem olarak bilinmekte olup, uzun zamanlardır tercih edilmektedir. Bu oldukça popüler hale gelen ve etkili epilasyon yöntemlerinden olan lazer epilasyon konusunda akla birçok soru işareti gelmektedir. Bu soru işaretlerinden en popüleri de, “lazer epilasyon üremeyi etkiler mi?” “lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi?” sorularıdır. Bu nedenle merak ettiğiniz sorulara cevap bulup, kafanızdaki soru işaretlerini gidermeniz için “Lazer Epilasyon Yumurtalıklara Zarar Verir mi?” adlı içeriği oluşturduk. Bu içerikle lazer epilasyonun doğurganlığı etkileyip/ etkilemeyeceği ve yumurtalıklara zarar verip/ vermeyeceği hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Hepinize keyifli okumalar ve sağlıklı günler dileriz.

Lazer Epilasyon Yumurtalıklara Zarar Verir mi?

Lazer epilasyon yaptıran pek çok kadının aklına takılan bu soru, kadınların lazer epilasyona karşı temkinli yaklaşmalarına neden olmaktadırlar. Ancak sanılanın aksine lazer epilasyon uygulaması oldukça sağlıklı ve güvenilir bir işlemdir. Bu nedenle lazer epilasyon uygulamasının yumurtalıklara zararı saptanmamıştır.  Çünkü kadınlarda bikini bölgesine yapılan lazer işlemi, direkt olarak kıl köklerine etki ettiğinden, hiçbir şekilde yumurtalıklara ulaşmamaktadır. Bu nedenle lazer epilasyon uygulaması konusunda endişe duymanıza gerek olmadan,  güven içinde yaptırabilirsiniz. Böylelikle kalıcı bir pürüssüzlükle tanışabilir rahat bir epilasyon süreci yaşayabilirsiniz.

Lazer Epilasyonun Testislere Zararı Var Mı?

Lazer epilasyon artık sadece kadınlar tarafından değil, erkekler tarafından da tercih edilen bir işlemdir. Bu nedenle erkeklerinde belli başlı soru işaretleri meydana gelmektedir. Bu soru işaretlerinden de en merak edileni şüphesiz  lazer epilasyonun testislere zarar verip/ vermediğidir. Bu konuda oldukça fazla klinik çalışmalar yapılmıştır. Yapılan bu çalışmalar sonucunda çıkan sonuçlar lazer epilasyon uygulamasının testislere bir zararı olmadığıdır. Çünkü lazer ışınları direkt olarak kıl köküne etki etmektedir. Bu nedenle lazer ışınları testislere hiçbir şekilde zarar vermez ve erkeklerde doğurganlığı ve cinsel hayatı etkilememektedir. Bu sebeple gönül rahatlığıyla erkeklerde kadınlar gibi lazer epilasyon yaptırabilirler.

Lazer Epilasyon Kısırlığa Neden Olur mu?

Halk arasında lazer epilasyonun kısırlığa neden olduğuyla ilgili pek çok rivayet bulunmaktadır. Anca u rivayetlerin hepsi şehir efsanesi olduğundan asılsızdır. Yapılan bilimsel araştırmalar doğrultusunda, lazer epilasyonun kısırlığa neden olduğu ile ilgili bir sonuca varılmamıştır.  Çünkü lazer epilasyon ışınları sadece kıl köklerine nüfuz eder ve kıl köklerini kurutur. Bu sebepten dolayı da ne kadın üreme organı olan  yumurtalıklara, ne de erkek üreme organı olan testislere zarar verir. Bu sonuca göre, lazer epilasyon sonucunun kısırlıkla ilgili uzaktan yakından bir bağlantısı olmadığı için rahatlıkla lazer epilasyon işlemini yaptırabilirsiniz. Bu konuda bir şüpheniz olmasın.

Lazer Epilasyon Kızlık Zarına Zarar Verir mi?

Halk arasında kızlık zarı olarak da bilinen himen, vajinal girişin hemen iç kısmında bulunan ve kişiden kişiye farklılık gösterebilen ince bir dokudur. Bu doku kız çocuklarının bebeklik döneminde, bebekleri enfeksiyonlardan korumak ve olası iltihaplanmaları engellemek için vücutta var olan bir et dokusudur. Bebek büyüdüğünde tıbbi olarak vücutta bir önemi olmayan bu doku, bazı etnik kültürlerde oldukça önem taşımaktadır.  Bahsi geçen bu  et dokusu, lazer epilasyon ışınlarıyla hiç bir şekilde zarar görmemektedir. Çünkü bikini bölgesi lazer epilasyon işlemi yapılırken, lazer ışınları kızlık zarına ulaşamamaktadır. Bunun temel sebebi kızlık zarı yani diğer adıyla hymenin vajina girişinden daha geride olmasıdır. Bu sebeple genital bölge lazer epilasyon işlemini büyük bir güven içerisinde yaptırabilirsiniz. Korkmanızı gerektiren bir durum söz konusu değildir. 

Lazer Epilasyon Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Özel bölge lazer epilasyon uygulamasından sonra belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin; duş alma, güneş kremi kullanma vb. şeylerdir. Ancak cinsel ilişkiye girmek bunlara dahil olan bir konu değildir. Özellikle genital bölge lazer epilasyon işlemi sonrasında, cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Çünkü lazer epilasyon işlemi hiçbir şekilde cinsel hayatı engellememektedir. Bu konuda içiniz rahat olabilir.

Lazer Epilasyon İşlemi Gebe Kalmaya Engel Bir Durum Oluşturur Mu?

Lazer işlemi hakkında pek çok spekülasyon olsa da, bunlardan en bilineni gebeliğe engel olup/ olmadığıdır. Bu konuda kesin bir yargı belirtmek gerekirse, lazer epilasyonun doğurganlığı etkileyen bir durumu yoktur. Bu sebeple lazer epilasyon işlemini rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Çünkü lazer epilasyon uygulaması rahim bölgesine de testislere de ulaşabilir. Böylelikle yumurtalarda veya sperm sayısında herhangi bir azalım söz konusu olmamaktadır.

Sizde genital bölge lazer epilasyon işlemlerinde sağlıklı ve pürüzsüz görünüm elde etmek istiyorsanız hemen Esmerlife Poliklinik’ini ziyaret ederek. Genital lazer epilasyon uygulamalarında kusursuz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer epilasyon sonrası hiç bir şekilde sperm kalitesinde ve sayısında azalma olmamakla beraber, aynı zamanda doğurganlığı da etkilememektedir. Bu yüzden dolayı da lazer epilasyon işlemini gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Adet düzensizliği genetik veya kullanılan ilaçlardan dolayı meydana gelen bir durumdur. Bu sebeple lazer epilasyon işlemi adet düzenini hiçbir şekilde etkilememektedir. Bu sebeple lazer epilasyonu rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Lazer epilasyon cinsel hayatı asla olumsuz anlamda etkileyen bir işlem değildir. Aksine cinsel hayatı olumlu yönde destekleyen bir işlemdir. Bu konuda lazer epilasyon uygulamasını gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrası cinsel ilişki yaşadığınızda orgazm ile ilgili bir sorun yaşamazsınız. Çünkü lazer ışınları sadece kıl köklerini etkiler. Üreme organlarına asla zarar vermez.

Randevu Al

Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

    (0)Seçilen Hizmet