Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Ütüleme Lazer Epilasyon

Ütüleme Lazer Epilasyon

Ütüleme Lazer Epilasyon; Yeni nesil lazer epilasyon teknolojilerinden olan Ütüleme Lazer Epilasyon vücudun tüm bölgelerinde deriyi tanımlandığı için koyu ve açık ten rengi ayrımı yapmaksızın tüm vücut bölgelerine uygulanabilir özellikte olup, test atımı ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Ütüleme Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Süresi ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Diode ( Ütüleme-buz ) lazerler 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel isimdir. Farklı markada ve farklı ülke kaynaklı diode ütüleme lazerler Türkiye’de kullanılmaktadır. Diode ütüleme lazerler diğer lazer sistemlerinden farklı teknolojik özelliklere sahiptir.

Epilasyonda kullanılsa da birbirlerinden önemli farklar gösterirler. Diode ütüleme lazerler diğer lazerlerden daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkin tedavi, ütüleme tekniği ile de kolaylık sağlarlar.

Ütüleme Lazer Epilasyon

Diode ütüleme lazerler diğer lazer cihazlarının görmediği ince siyah ve ince renkli kıllardır. Daha çok  yüz, sırt, kol, üst bacak bölgelerinde bulunmaktadır. Bu nedenle bir lazer polikliniğinde mutlaka bulunmalıdır.

Tüm bölgeler ve sonuçlar değerlendirildiğinde diode ütüleme lazerler etkili lazerlerdir. Diode ütüleme lazerlerin bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

Diode Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Diode lazer uygulamasının sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilerek yapılmasına ” ütüleme teknolojisi ” denir.

Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından biri olan lazer son 30-40 yıldır gelişerek birçok alanda (göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından biri de lazer epilasyondur. Lazerin ürettiği enerji belli bir dalga boyunda ışıktan oluşmaktadır.

Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık vücutta herhangi bir artık bırakmaz. FDA onayı bile olabilen lazer epilasyon cihazları dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde kullanılmaktadır.

Diode Ütüleme Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Sayısı

Kıllarımız vücudumuzda 3 ayrı safhada bulunur. Vücut yüzeyinde görünen kıllarımızın haricinde cildimizin altında değişik evrelerde bulunan kıllar mevcuttur. Diode (diod-diyot) lazer epilasyon işlemi sırasında ancak görünen kılların işlem altına alınabilmesi seans çokluğunu gerektirmektedir. Lazer epilasyon tedavisi kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücut bölgesinde 6-8, yüzde 8-10 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise vücut kıl döngüsü ile ilgili olarak 4-6 hafta aralıklı olmalıdır.

Lazer epilasyon işleminden bölge kozmetiklerden arındırılır.  Bölgedeki kılları kişi kısaltabilir. Kısaltma işlemimi üç gün önceden yapabilir.  Lazer epilasyon seansında ağrı genelde minimaldir. Fakat çok ağrı duyan kişilerde işlemden 1 saat önce lokal anestezik krem uygulaması yapılabilir.

Diode Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vücudun tüm bölgelerinde deriyi tanımlandığı için (koyu ve açık ten rengi), tüm vücut bölgelerine  uygulama yapılabilir.

Ütüleme Lazer Epilasyon Uygulaması Esnasında Görülen Etkiler

Bu teknoloji sayesinde, seanslar  büyük bir konforda sıcak taş masajı hissini vererek,  ağrısız , acısız ve hızlı olarak her mevsim yapılabilmektedir. Ayrıca kıl batıklarında ilk seanstan itibaren sonuç vermektedir. Kararmış ağda izlerini ve cilt lekelerini de her seansta açar.

Diode Ütüleme Lazer Epilasyon Avantajları

Diode ütüleme lazerler 810 nm dalga boyundaki  lazerlere verilen genel addır. Farklı markada ve farklı ülke kaynaklı diode ütüleme  lazerler Türkiye’de kullanılmaktadır. Diode lazerler diğer lazerden farklı teknolojik özelliklere sahiptir. Diode ütüleme lazer, istenmeyen tüylerin azalmasını amaçlayan bir lazer tedavi yönetimidir. Diode ütüleme lazer’in dalga boyu diğer lazer yöntemlerine göre daha uzun olduğu için koyu renkli tenlerde bile tedavi süresine göre değişiklik gösteren etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Diode ütüleme lazerler diğer lazerlerden daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda  etkin tedavi sağlarlar. Diode ütüleme lazerlerin yüz, sırt, kol bölgesinde  etkili lazerlerdir. Bu nedenle bir lazer polikliniğinde mutlaka bulunmalıdır. Tüm bölgeler ve sonuçlar değerlendirildiğinde diode ütüleme lazerler etkili lazerlerdir. Diode ütüleme lazerlerin bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesi ve dört mevsim yapılabilmesidir.

 • Diğer lazerden daha az melanin tarafından emilse de kılı tahrip etmeye yetecek emilim gerçekleşir.
 • Deride leke kalma ihtimali azdır.
 • Koyu renk ciltlerde dâhil olmak üzere diode ütüleme  lazerler tüm cilt tiplerinde epilasyon yapılabilen lazerlerdendir.
 • Kontakt ya da hava soğutmalı tipleri vardır.
 • Dalga boyu 810 nm’dir.
 • Bu dalga boyu diğer lazer sistemlerine göre daha derine ulaşabilir.
 • Pulse süresi cihazın teknik özelliklerinden dolayı uzundur ve esmer tenlilerde kullanılabilir.
 • Pulse süresinin uzun olması ince kıllarda etkinliği azaltabilir. Bu nedenle pulse süreleri ayarlanabilen diode ütüleme cihazları da üretilmiştir. Bu tip fonksiyonu bulunan diode ütüleme lazerler ince tüylede etkili olabilen önemli lazerlerdendir.
 • Derin ve kalın kıllarda etkinliği daha fazladır. Bu özellikleri nedeniyle erkek sırtı, kadın ve erkek kol ve yüzünde başarılı lazerlerdir.
 • Diğer lazer sistemleri gibi ince tüylerde tetikleme yani artırma yan etkisi yoktur.

Diode Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Diode ütüleme lazer epilasyon öncesi solaryuma girmeyiniz.
 • Lazer epilasyon öncesi ağda/sir v.b. kök’den müdehaleli uygulama yaptırmayın.
 • 1-2 gün öncesinden jiletle tıraş yapabilirsiniz.
 • Lazer epilasyon yapılacak bölgeye renk açıcı sarartıcı krem uygulamayınız.
 • Cildiniz için kullanmış olduğunuz roacuttan v.b ilaçlarda  uygulamaya başlamak için 6 ay öncesinden kesiniz.
 • Kimyasal peeling yaptırmayınız.
 • Lazer yapılacak bölgede herpes (uçuk) varsa önce tedavi olunuz.
 • Herhangi bir hastalığınız varsa doktora muhakkak bildiriniz.

Diode Ütüleme Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diode ütüleme lazer epilasyon seansından sonra kızarıklık meydana gelebilir.  Diode lazer epilasyon seansı sonrası oluşan bu reaksiyon genellikle 1-2 saat içinde azalarak yok olur. Bazen 1-2 güne kadar da uzayan hafif kızarıklık olabilir.

Bu bölgesel reaksiyon için nemlendirici kremler çoğunlukla yeterli olur. Uygulama sonrası 24 saat boyunca uygulama yapılan bölgeye çok sıcak su temas ettirmeyiniz.  Didoe  lazer epilasyon sonrası en az 2 hafta solaryuma girmeyiniz.

Diode lazer epilasyon sonrası deride hassasiyet oluştuğundan güneşlenmek lekelere neden olabilir muhakkak hastanın yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanması gerekir. Diode ütüleme lazer epilasyon sonrası mutlaka cildi nemlendiriniz. Lazer epilasyon uygulanan kişilere, lazer epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edecekleri hususlarla  ilgili bilgi verilmelidir.

Erkeklerde Diode Ütüleme Lazer Epilasyon

Erkek estetiğinde en fazla ilgi gören konuların biriside istenmeyen tüylerden kurtulmak. Özellikle erkeklerin rahatsız olduğu bölgeler; elmacık kemiği, kaş arası, ense, boyun, kol, koltuk altı, özel bölge, omuz, sırt, göğüs ve bacak bölgelerindeki kıllardan oluşuyor. Günümüz koşullarında erkekler, istenmeyen tüy ve batıklardan kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine büyük ilgi göstermektedirler.

Erkekler, lazer epilasyon uygulamalarında kadınlara göre büyük avantaja sahiptirler. Kalın kıl kökleri, lazer ışınının enerjisinden daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl köküne daha fazla tahribat yapmaktadır. Buna bağlı olarak erkek hastaların tedaviye hızlı cevap verdiği söylenebilir.

Lazer epilasyon yöntemi ile ortalama 5-6 seans gibi bir süreçte kıl kökleri tahrip edilerek tüylerin yok edilmesi hedeflenir. Kişi seyreltilmesini istiyorsa, uygulama 2 veya 3 seans yapıldıktan sonra bırakılarak kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi mümkündür.

Lazer Epilasyon uygulamasında erkekler ve kadınlar arasında farklılık yoktur. Hatta erkeklerin genelinde kıl köklerinin sert ve kalın olması, lazer ışını enerjisinden daha fazla etkilenir. Bu da  erkekler için lazer epilasyon uygulamasında  bir avantajdır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ütüleme Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Bayanlar İçin
  Tüm Vücut Bayan
  Tüm Bacak Bayan
  Alt Bacak Bayan
  Üst Bacak Bayan
  Tüm Kol Bayan
  Yarım Kol Bayan
  Kol Altı Bayan
  Genital Bölge Bayan
  Bikini Bayan
  Göbek Bayan
  Sırt Bayan
  Göğüs Arası Bayan
  Göğüs Ucu Bayan
  Yüz Bayan
  Bıyık Bayan
  Çene Bayan

  Erkekler İçin
  Sakal Üstü Erkek
  Kulak Erkek
  Boyun Erkek
  Ense Erkek
  Kaş Erkek
  Tüm Sakal Erkek
  Tüm Kol Erkek
  Yarım Kol Erkek
  Göğüs Erkek
  Sırt Erkek

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet