Cilt Beyazlatma

Cilt Beyazlatma

  Cilt Beyazlatma; Cilt bakım ve tedavi uygulamaları içerisinde yer alan Cilt Beyazlatma kararma, leke ve pigmentasyon sorunu olarak görülen ton eşitsizliklerinin giderilmesi için çeşitli teknolojik sistemlerden ve uygulamalardan yararlanılan tedavi prosedürleri olup, cilt analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Lazerle Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır? Seans Sayısı ve Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt rengi melanin adı verilen renk hücresi tarafından belirlenmektedir. Genetik faktörlerin farklı oluşu nedeni ile her bireyin melanin yoğunluğu ve ten rengi değişkenlik göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra hormon seviyesi, güneş, makyaj, gebelik, kimyasal ürünler ve kullanılan ilaçlar da melanin yoğunluğunun değişmesinde önemli rol oynamaktadır.

  Melanin kaynaklı ve iç – dış etkenlere bağlı olarak gelişen ciltteki ton farklılıkları kararma, leke ve pigmentasyon sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Estetik ve kozmetik sorunlara yol açan bu farklılıklar tüm vücutta görülebildiği gibi yüz ve el sırtı üzerinde yaygın olarak görülmektedir. Günümüzde pek çok kişi tarafından kozmetik sorun haline gelen bu problem maskeler, kremler ve diğer pek çok yöntem ile çözümlenmeye çalışılmaktadır. Ancak Cilt Beyazlatma yöntemleri ve tedavileri içerisinde kullanılan en etkili yöntemin lazer sistemi olduğunu söyleyebiliriz.

  Cilt Beyazlatma

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz lazer ile cilt tedavisi işlemi, melanin yoğunluğuna ve leke bölgelerine göre yapılarak aydınlık ve parlak bir cilt yüzeyi elde ortaya çıkarmaktadır. Cilt tonuna, melanin yoğunluğunun farklarına ve pigmentasyon sorunu olan bölgelere cilt analizi yapılarak uygulanan beyazlatma tedavisi öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt tonunu eşitleyen, pigmentasyon ve güneş lekelerini çözümleyen lazer tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Cilt Beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Lekeleri
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Lekeleri
  Cilt doku hücreleri içerisinde yer alan melanin pigmentlerinin neden olduğu Cilt Lekeleri, melanositlerin belirli bölgelerde yoğun olarak bulunması sonucunda ortaya çıkmaktadır.

  Lazerle Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Diğer Cilt Beyazlatma yöntemlerine kıyasla en sık tercih edilen ve cilt katmanlarında derin hasar ya da leke oluşturmadan başarılı sonuçlar veren lazer teknolojisi, melanin yoğunluğuna ve cilt sağlığına uygun yanıtlar veren bir uygulamadır. Lazer ışının melanositleri tahrip etme özelliğinden yararlanılan bu işlem öncesinde uygulama esnasında oluşacak ısı artışına bağlı gelişen hassasiyetin en aza indirilmesi amacı ile lokal anestezik krem sürülerek bölge uyuşturulmaktadır.

  İşlem esnasında lazer sistem başlığı ile ölü dokuların ve ton farklılıklarının bulunduğu bölgelere düzenli ve kontrollü atışlar yapılmakta ve taranmaktadır. Bölgenin genişliğine göre 30 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan bu işlem cilt lekelerinin ve pigmentasyon sorunlarının derinliklerine ve boyutlarına göre yanıt verirken ciltteki ton farklılıklarını eşitleyerek beyazlatmaktadır.

  Cilt Beyazlatma Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Cilt Beyazlatma işlemi tek seans ya da tekrarlayan seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Tedavinin seans sayısı ve seans aralıkları cilt durumuna, renk tonuna ve probleme göre değişiklik göstermekle beraber gerekli görülmesi halinde tekrarlanabilmektedir. Ancak ciltteki renk problemine göre farklı teknikler ile uygulanan tedavide renk hücreleri lazer ışınları ile buharlaştırılma prensibinde olduğu için tedavinin süreci hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tedavi planlaması için ön kontrol önerilmektedir.

  Cilt Beyazlatma Sonrası Görülen Etkiler

  Cilt Beyazlatma işleminde cilt altında gönderilen lazer ışınları direkt olarak melanin hücreleri tarafından emildiği için cilt yüzeyinde ve cilt altında bir ısı artışı oluşmaktadır. Isı artışı kızarıklık olarak kendini göstermektedir. Bu nedenle uygulamadan sonra hafif kızarıklık oluşabilmektedir. Bu olası etkiler herhangi müdahaleye gerek kalmadan ortalama 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Olası etkilerin hafiflemesinin ardından işleme ait ilk belirtiler kendini göstermektedir. Oldukça güvenli ve hızlı gerçekleşen bu beyazlatma tedavisi direk olarak melanin hücrelerini hedef aldığı için seans sonunda ton eşitsizliği belirgin seviyede azalmış olmaktadır. Bununla birlikte cilt doku hücrelerinin aktivitesini arttırması sonucunda sağlıklı hücreler ile cilt yenileme etkisi ortaya çıkararak parlak, canlı, renk tonu eşitlenmiş beyaz bir cilt dokusu oluşturmaktadır.

  Cilt Beyazlatma Yan Etkileri

  Cilt tedavilerinde üstün etkilere sahip olan lazer teknolojisi ile Cilt Beyazlatma işlemi, cildin en üst katmanından en alt katmanına kadar etki ederek ton problemine güvenli ve kalıcı hasar oluşturmadan çözüm sunmaktadır. Ancak işlem sonrasında lazer ışınlarının cilt altında oluşturmuş olduğu ısı artışına bağlı olarak uygulama bölgelerinde kızarıklık, hassasiyet ya da şişlik görülebilmektedir. Bu etkiler görülmesi beklenen olası durumlar olup, 1 ila 2 saat içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Beyazlatma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  [contact-form-7 id=”17″ title=”YazıAltıFiyatSor

  Call Now Button
  ×