Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi; Ameliyatsız estetik uygulamalar içerisinde yer alan Cilt Kırışıklık Tedavisi cilt kırışıklarında cilt kusurlarını onararak, daha gergin bir cilde sahip olunmasına yardımcı olan tedavi prosedürlerini içermekte olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır? Kalıcı Mıdır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Günümüzde pek çok insanın kullandığı enjeksiyon yöntemi uygulamalardan biridir. Cilt kırışıklarında cilt kusurlarını örterek, daha gergin bir cilde sahip olmanızda yardımcı oluyor. Bu uygulama genel olarak mimiklerin neden olduğu kırışıklıkların engellenmesinde kullanılmaktadır. Yüz mimiklerinin sürekli ve aynı türde yapılması sonucunda, dinamik çizgiler kalıcılaşarak cilt kırışıklılarına neden olur.

Kırışıklık Tedavisi

İçerisindeki bileşenleri sayesinde yüzünde dinamik çizgileri olan her yaştan insana uygulanabilen  enjeksiyon yöntemi, uygulama sonrası  48-72 saat içerisinde etkisini göstermeye başlayarak kırışıklıkların giderilmesini sağlar ve gergin bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Germe Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Cilt Germe Tedavisi
Cilt Germe Tedavisi yöntemleri enjeksiyon uygulamalarından yeni nesil teknolojilere kadar birçok tekniği içinde barındıran medikal estetik uygulamalardır.

Kırışıklık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kırışıklıklar dudak kırışıklıkları ve göz çevresi kırışıklıkları, kaş arası, alın gibi mimikler ile sıklıkla hareketlenen yerlerde yoğunlaşır. Kırışıklık tedavilerinde geliştirilen teknoloji ile enjeksiyon yöntemi ile bir sıvı sayesinde, kırışıklığın olduğu yerde ciltteki sinir uçlarının gevşemesi sağlanır. Böylelikle kırışıklığa neden olan asetilkolin maddesinin salgılanmasının önüne de geçilmiş olur.

Kırışıkık Tedavisi Kalıcı Mıdır?

Diğer estetik uygulamalara nazaran daha acısız ve kolay olan enjeksiyon tedavisi, uygulamadan birkaç gün sonra etkisini göstermeye başlayacak ve 10. günde tamamen etkisini gösterir . Bu uygulama ile 6 ay ile 8 aya kadar süren bir kalıcı tedavi sağlanır. Acısız ve anesteziye gerek duyulmadan gerçekleştirilen bu uygulama, 20 dakikada etkili bir anestezi kremi sürülerek uygulanır.

Kırışıklık Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sonrasında herhangi bir istirahat ya da klinik kontrolde kalma ihtiyacı yoktur. Ancak, uygulamanın ardından 1 gün süreyle alkol tüketilmemesi, alkol içeren temizleyiciler ile cilt temizlenmemesi, çok sıcak ya da çok soğuk suyla yüz yıkanmaması, duş alınmaması önerilir.

Uygulama sonrasında günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. Verilen toksinin dağılımını değiştirmemek için 6-8 saat süreyle o bölgelere dokunulmamalı, masaj yapılmamalıdır. Yine bu süre içerisinde yatılmamalı ve dik pozisyonda kalınmalıdır.

Uygulama sonrasında enjeksiyon sebebiyle oluşan  küçük kabarıklıklar ve kırmızı noktalar birkaç saat içinde kendiliğinden tamamen geçecektir. Uygulama sonrasında günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Kırışıklık Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet