Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Lazer Epilasyon Sonrası Ağda & Jilet Yapılır mı?

Lazer Epilasyon Sonrası Ağda & Jilet Yapılır mı?

Lazer epilasyon yaptıranların en merak ettiği konuların başında gelen lazer epilasyon sonrası jilet kullanımı ve ağda pek çoğumuzun kafasında soru işareti oluşmasına neden olur. Oldukça merak edilen bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, “Lazer Epilasyon Sonrası Ağda & Jilet Yapılır mı?“ adlı içeriğimize göz atabilirsiniz. Böylelikle lazer epilasyon sonrası ve öncesi jilet ve ağda yapmanız gerekiyor mu? konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Hepinize keyifli haftalar ve iyi okumalar dileriz.

Epilasyon Sonrası Ağda Yapılabilir mi?

Epilasyon sonrası ağda yapılır mı? pek çok lazer yaptıran kadın ve erkeğin merak ettiği ortak sorulardan birisidir. Bu noktada net bir cevap vermek gerekirse, lazer epilasyon sonrası ağda yapılması pek önerilen bir durum değildir. Bu sebepten dolayı epilasyondan sonra ağda yaptırmamanız gerekir. Bunun temel sebebi lazer epilasyon işleminin direkt olarak kıl köklerini hedeflemesidir. Bu nedenle lazer epilasyon işleminden sonra ağda yaptırırsanız, bu sefer lazer ışınları kıl köklerini tam olarak algılayamaz ve bunun sonucunda kıl köklerine temas etmediği içinde çıkmasını engelleyemez. O yüzden epilasyon sonrası ağda uygulaması yapmayın.

Lazer Epilasyon 1 Seans Sonrası Jilet Yapılabilir mi?

Lazer epilasyon 1 seans sonrası jilet yapılır mı? konusuyla ilgili pek çok görüş vardır. Ancak bu konuda net bir şey söylemek gerekirse, lazer epilasyon 1 seans sonrasında jilet kullanabilirsiniz. Oldukça güvenli olan lazer seansı sonrası jilet kullanımı, kılları kökünden almadığı için bir sonraki lazer epilasyon seansı için sorun oluşturmaz. Bu sebeple lazer epilasyon sonrası jilet kullanımına önem verebilirsiniz. Bu noktada asla endişelenmenize veya kafanızda soru işareti oluşmasına gerek kalmadan, lazer sonrası jilet ile kıllarınızı alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon İlk Seans Sonrası Dökülme Ne Zaman Olur?

Lazer epilasyon 1. seans sonrasında en merak edilen sorulardan birisi de kılların ne zaman ve ne miktarda döküleceğidir. Bu sonuç kişiden kişiye ve uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda kılların yoğunluğu, kıl köklerinin kalınlığı de dökülme oranlarını etkilemektedir. Bu sebeple kesin birşey söylemek yanlıştır. Ancak ortalama bir zaman dilimi vermek gerekirse, lazer epilasyon 1. seans sonrası kıllar ortalama olarak 2-3 hafta içinde tüylerde dökülmeler başlar ve bu dökülmeler %75 oranında kendini göstermektedir.

Lazerde Seans Aralarında Kıllar Nasıl Alınmalıdır?

epilasyon-sonrasi-agda-yapilabilir-mi

Lazer epilasyon sonrası uzayan kıllar, pek çok kişinin yaşamış olduğu bir durum haline gelmektedir. Bu durumdan muzdarip olan kişiler diğer lazer epilasyon seansına kadar alternatif yollar aramaktadır. Bu yollar kimi zaman yanlış olsa da, doğru teknikler ile rahatsız olduğunuz kılları alabilir veya kısaltabilirsiniz. Bunun için ilk olarak rahatsız olduğunuz tüylerin boyunu kısaltabilirsiniz. Böylece bir sonraki seansa kadar tüyleri lazere hazırlayabilirsiniz veya lazer epilasyon sonrası jilet kullanımı yaparak da seans aralarındaki kıllardan kurtulabilirsiniz. Böylelikle kılları kökten almayarak diğer seansta kıl köklerinin lazerde görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede ara seanslarda da istediğiniz pürüssüzlüğe erişim sağlayabilirsiniz.

Lazer Bittikten Sonra Kalan Tüyler Nasıl Alınmalı?

Lazer epilasyon ile tamamen kıllarınızdan kurtulduktan sonra ve seanslarınız bittikten sonra, çıkan küçük kılları almak için en uygun yöntem şüphesiz ki jilet ile alabilirsiniz. Bu sayede lazer epilasyonun sağlamış olduğu pürüzsüzlüğü sürdürebilirsiniz veya bir eldiven yardımıyla çıkan tüyleri dikkatli bir şekilde alabilirsiniz. Bunun sonucunda yine dilediğiniz pürüzsüz görünümü elde edebilirsiniz.

Ankara lazer epilasyon için siz de güvenilir ve sağlıklı bir lazer epilasyon süreci yaşamak istiyorsanız hemen Esmerlife polikliniği ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle mükemmel ve kalıcı bir pürüssüzlüğe merhaba diyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Alexandrite lazer epilasyon 1. seans sonrası çıkan tüyleri almanın en güvenli yolu jilet veya tüy dökücü kremlerdir. Bu yöntemlerle tüylerinizi alıp, diğer seansa hazırlayabilirsiniz.

Diode lazer epilasyon işleminden sonra cımbız veya ağda yöntemi kullanmak yerine jilet tercih etmelisiniz. Bu şekilde hem pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olabilir hem de kıl köklerini tamıyla almayarak, kılların lazer cihazında görünmesini sağlayabilirsiniz.

Lazerden 3 gün önce jilet ile kıl alımı önerilen bir durum değildir. Bu sebeple mümkün olduğunca tüylerinizi lazer epilasyon işleminden bir gün öncesinde alın.

Lazer işlemlerinin etkinliği kullanılan bölgeye ve kıl yapısına göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple kesin bir yargı ifadesi kurmak yanlıştır. Fakat ortalama bir süre belirtmek gerekirse, 6. seanstan sonra etkinliğini gözle görülür bir şekilde, hissedebilirsiniz.

Randevu Al

Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

    (0)Seçilen Hizmet