Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi; Çeşitli cilt problemlerinde kullanılan plazma enerjisinin cilt lekelerinin tedavisinde kullanıldığı Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi orta yaştan sonra görülen dirençli yaşlılık lekelerinin plazma enerjisi sublimleştirilerek iyileştirildiği cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Plazma ile Leke Tedavisi Nasıl Yapılır? Seans Sayısı ve Seans Aralıkları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Orta yaş sonrasında güneşe fazla maruz kalınması ile birlikte ortaya çıkan yaşlılık ve pigment lekeleri, inatçı ve dirençli cilt lekeleridir. Açık ve koyu kahverengi, tekli ya da kümelenmiş bir şekilde görülen bu dirençli yaşlılık lekeleri, ciltte ton eşitsizliğine ve lekeli bir görünüme yol açarak estetik ve kozmetik problemler oluşturmaktadır.

Yüz, göğüs kafesi, el sırtı ve kol gibi pek çok vücut bölgesinde ortaya çıkan yaşlılık lekelerinin hafifletilmesine ve azaltılmasına yönelik pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Ancak dirençli yaşlılık lekelerinin bu tedavilere vermiş olduğu yanıtların oldukça düşük olduğunu ifade edebiliriz.

Pek çok tedavi yönteminin başarılı yanıtlar alamadığı yaşlılık lekelerinde, yeni nesil teknolojik sistem olan plazma enerjisi ile üstün etkili sonuçlar elde edilmektedir. Dirençli ve diren yerleşimli yaşlılık ve pigment lekelerini Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi ile çözüme kavuşturan bu yöntem, pek çok dermokozmetik problemin çözümünde kullanılan son teknolojik bir cihazdır.

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi

Cilt ve cihaz arasındaki potansiyel farktan yararlanarak cilt lekesine yol açan pigment hücrelerini süblimleştirerek (buharlaştırarak) ton eşitsizliğini ortadan kaldıran tedavi öncesinde cilt lekesi yerleşimleri, derinlikleri, boyutları ve yaygınlıklarına göre oluşturulacak tedavi planlaması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Buharlaştırma etkisi ile cilt lekelerini kontrol altına alan plazma enerjisi ve plazma enerjisi ile yaşlılık lekesi tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

P-R-P Leke Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
P-R-P Leke Tedavisi
P-R-P Leke Tedavisi kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zengin plazma sıvısının ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına enjekte edilidiği etkin ve güvenli tedavi yöntemidir.

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Maddenin dördüncü hali olarak ifade edilen plazma enerjisi, cihazın ucunda üretilen elektriksel enerji ile pigment hücrelerini buharlaştırmaktadır. Sıvılaştırılmış gaz tanımı da bulunan bu teknolojik sistem, cilt ve cihaz arasındaki potansiyel farktan yararlanmaktadır. Havada bulunan atmosferik gaz ve azotu iyonize ederek plazma enerjisine dönüştüren bu sistemin başlığı ile yaşlılık lekesi taranarak buharlaştırılmakta yani iyonize olması sağlanmaktadır.

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi, tedavi bölgesinin antiseptik solüsyon ile temizlenmesi ile başlamaktadır. Buharlaştırma etkisi esnasında hissedilecek acı hissinin en aza indirilmesi için bölgeye lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile cihazın sistem başlığı cilde temas ettirilmeden kontrollü ve düzenli atışlar ile taranmaktadır.

20 ile 30 dakikalık bu kısa işlem tedavi alanının genişliğine, yaşlılık lekesinin karakterine, koyuluğuna ve derinliğine göre uygulanmakta olup, noktasal atışlar şeklinde yapılmaktadır. Oldukça hızlı, güvenli ve konforlu bu tarama işleminin yapılması ile tedavi sonlanmaktadır.

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi seans şeklinde uygulanmaktadır. Seans sayıları ve seans aralıkları yaşlılık lekesinin genişliğine, derinliğine, koyuluğuna ve lekenin tedaviye vermiş olduğu yanıta göre değişmektedir. Genel olarak 2 ile 3 seansta başarılı sonuçlar alınabilirken, derin yerleşimli yaşlılık lekelerinde seans sayıları arttırılabilmektedir.

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi İyileşme Süreci

Plazma enerjisi ile yaşlılık ve pigment lekesi tedavisi sonrasında uygulama bölgelerinde şişlik ve ödem görülebilmektedir. Cilt hassasiyetinin artmasına bağlı gelişen bu tablo, tedaviden sonra görülmesi beklenen olası etkilerdir. Bu durum 1 ila 5 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmakta, sosyal ve profesyonel hayatı etkilememektedir.

Süblimleşme etkisi ile yaşlılık lekelerini tedavi eden bu işlem sonrasında uygulama bölgelerinde mikro boyutlarda kahverengi kabuklanmalar oluşmaktadır. Bu kabukların yerlerinden kaldırılmaması gerekmektedir. Aksi halde cilt yenileme mekanizmasını aktive eden bu tedavinin iyileşme sürecine müdahale edilmiş ve bölgede yara izi oluşumuna zemin hazırlanmış olmaktadır.

7 ila 20 gün içerisinde kabukların kendiliğinden düşmesi ile birlikte pembe ve yenilenmiş cilt dokusu ortaya çıkmaktadır. Ortalama bir hafta içerisinde bu pembemsi görünüm çevre doku ile eşitlenerek pürüzsüz bir hal almaktadır.

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Yan Etkileri

Yalnızca tedavi bölgesi ile sınırlı kalan ve cildin yenileme hızını arttıran Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi, cilt ve cilt altı dokularında herhangi bir hasar oluşturmamaktadır. Pek çok dermokozmetik tedavide üstün etkili sonuçlar çıkaran plazma enerjisinin bilinen bir yan etkisi olmadığını ifade edebiliriz. Herhangi bir komplikasyon riski bulunmayan bu işlemin en önemli avantajı yan etki oluşmadan ve yaşlılık lekelerinin derinliklerini arttırmadan çözüme kavuşturmasıdır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet