Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Sivilce İzi Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilce İzi Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilce İzi Nasıl Tedavi Edilir?; Önemli bir cilt problemi olan sivilce ve akne problemlerinde kullanılan Sivilce İzi Tedavisi sivilce izlerinin çaplarını küçülten, üç boyutlu derinlikleri azaltan ve derin olan sivilce izlerini hafifleten bir tedavi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Sivilce İzi Nasıl Tedavi Edilir? ve Sivilce İzi Tedavi Yöntemleri Nelerdir? gibi önemli konu aşlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Sivilce İzi Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilce İzi Nasıl Tedavi Edilir? konu başlığında kullanılan Radyofrekans; sağlık alanında hem kozmetik hem de tedavi edici branşlarda uzun zamandır kabul gören bir tedavi şeklidir. Kullanılan imkanların artması ve modernleşmesiyle birlikte cilt gençleştirmek, yara izlerini tedavi etmek ve cildi sıkılaştırmak amacıyla kullanılan bu radyofrekans tedavisi çeşitli gelişimler göstermiştir.

Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi
Cilt bütünlüğünü bozan ve iz oluşumuna yol açan sivilcelerde kullanılan Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi sivilce problemi sonrasında ciltteki farklı derinlik ve boyutlardaki izlerin giderilmesinde kullanılan tedaviler bütünüdür.

Altın İğne Nerelerde Kullanılır?

Fraksiyonel Radyofrekans

Sivilce İzi Nasıl Tedavi Edilir? işlemlerindeki Fraksiyonel tedavi şekli sıklıkla lazer tedavilerinde kullanılan bir teknikdir. Lazer atımı yapılırken cildin en az etkilenmesi için güç, küçük nokta şeklinde parçalara bölünür, bu sayede derinin hasar görmesi ve yan etkiler asgariye indirilmiş olur. Daha net bir ifadeyle, normal bir lazer atışında cilt soyulup etkilenirken fraksiyonel lazer atışında deri büyük oranda korunur ve soyulmaz. İşte fraksiyonel radyofrekans da aynı prensiple etki gösterir. Enerjiyi ve gücü tek bir parça halinde değil küçük noktacıklardan cilt altına iletir.

Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans Etki Mekanizması

İletken altın iğneler sayesinde uygulama direk olarak dermise yani cilt altı dokulara yapılır. Bu sayede deri by pass edilmiş olur, derinin üzerinde enerji eksilmesi ve azalması olmadığı gibi cilde verilebilecek hasar ve yan etkiler engellenmiş olur. Altın iğne radyofrekans uygulamasında enerji direk olarak altın iğnelerdeki iletkenlik sayesinde hedeflenen dokuya aktarılır.

Altın İğneli Radyofrekans Uygulaması

Altın iğne radyofrekans cihazı dokuya dokundurulduğunda mikro iğneler istenilen derinlikte ani olarak cilt altına girer ve atış yapılmış olur. Bu sayede cilt altı dokuda istenilen enerji ve etki cilde zarar vermeden elde edilmiş olur. Burada hedef, verilebilecek en güçlü enerjileri cilde bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama

Sivilce İzi Nasıl Tedavi Edilir? işlemlerindeki Altın iğne radyofrekans uygulaması, boyun, gıdı, çene altı ve dekolte bölgesindeki hem kırışıklıkları azaltmada hem de sarkmaları toparlamada oldukça efektif bir tedavi seçeneğidir.

İz Tedavisinde

Altın iğneli radyofrekans özellikle iz ya da çukurun tam içerisine uygulandığı için oldukça iyi sonuçlar alınmakta ve izler yok olmasa da tamamen kaybolmasa da daha hafif bir şekle sokabilmektedir.

Sivilce İzi Tedavisinde

Altın iğneli radyofrekans tedavisinin sıklıkla kullanılan uygulama alanlarından biri yanak, alın, çene ve yüzdeki sivilce izlerinin tedavisidir. Uygulama sonrasında sivilce izlerinin çapları küçülür, üç boyutlu derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler hafif olanlar geçer, gözenekler küçülür, sivilcelerde azalma oluşur, cilt daha güzel ve ışıltılı bir hale gelir.

Çatlak Tedavisinde

Hamilelik ve hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda vücudun pek çok bölgesinde ortaya çıkabilen çatlakların giderilmesinde de altın iğne tedavisinden yararlanılabilir. Ancak çatlaklar vücudun genel yapısı, yağ oranı gibi kimi değişkenler ve kişinin yaşam tarzıyla doğrudan alakalı olduklarından tamamen giderilip bölgenin pürüzsüz hale getirilmesi mümkün değildir. Ancak ışık vurduğunda aşırı derecede belli olan ya da çizgi çizgi bir görüntü sergileyen çatlaklara yapılan uygulamayla bu çatlakların derinlikleri azaltılabilir, renkleri deri rengine yaklaştırılabilir ve bölge gerginleştirilebilir.

Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde

Özellikle kilo değişikliklerinden, yaşla ya da yapısal deri gevşekliğinden oluşan nedenlerle ciltteki sarkma ve gevşekliğinin tedavisinde altın iğne radyofrekans oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Hiper Hidrozis (Aşırı Terleme Tedavisinde)

Altın iğnenin kullanıldığı tedavilerden bir tanesi de koltuk altı aşırı terleme durumudur. Radyofrekans enerjisi, koltuk altındaki ter bezlerini tahrip ederek büyük oranda terlemeyi önler, bunu da kalıcı ve uzun süreli olarak meydana getirir. Bu sayede koltuk altı terlemenizden büyük ölçüde kurtulmuş olursunuz.

Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans Seans Süresi

Altın iğneli radyofrekans, genellikle 3-4 hafta aralıklarla uygulanmaktadır. Sivilce izi, kırışıklık tedavisi, cilt yenileme, terleme tedavisi gibi endikasyonlarda ortalama 3 seans olacak şekilde yapılır. Hastanın mevcut şikayetine ve durumuna göre daha çok seans altın iğne tedavisi yapılabilir. Size kaç seans tedavi önerileceğini öğrenmek için muayene sonucunda belirlenmektedir.

Tedavi öncesinde uygulama sahasına lokal anestezik emla lı krem sürülür, 30 dakika beklenir ve bu şekilde ağrı acı hissedilmez ya da çok az hissedilir. Altın iğne radyofrekans neticeleri hemen ilk seans sonunda 3-4 haftada anlaşılır hale gelir, ilerleyen seanslarda sonuçlar daha iyi ve tatmin edici hale gelecektir.

Uygulama Sonrası Görülen Etkiler

Sivilce İzi Nasıl Tedavi Edilir? işlemlerindeki Altın iğne radyofrekans tedavisinin en önemli avantajı fraksiyonel lazerde görülen kızarıklık, kabuklanma ve soyulmanın olmaması ya da çok az oranda gözlenmesidir. Hastada 3-4 saat kadar hafif bir kızarıklık meydana gelecek, bu hafif kızarıklık gün içerisinde tamamen düzelecektir. Bu yüzden kişinin sosyal aktivitesinde bir kısıtlama yaratmayan bir tedavi şeklidir. Uygulama sonrasında genelde ertesi gün çok hafif bir ödem olur, buda kısa sürede kendiliğinden düzelecektir.

Altın İğne Avantajları

Altın iğne radyofrekansın lazer tedavisine göre en önemli farkı yazın güneşli ve sıcak havalarda da uygulanabilmesi, kabuklanma, cilt hasarı, soyulma yan etki oluşturmamasıdır. Bu yüzden yazın tedaviye ara vermeye gerek kalmaz. Sivilce İzi Nasıl Tedavi Edilir? işlemlerindeki diğer uygulamalarla da kombine uygulanabilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Sivilce İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet