Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Q Switch Lazer

Q Switch Lazer

Q Switch Lazer; Yeni nesil lazer sistemlerinden olan Q Switch Lazer sistemi lazer atım süresinin saniyenin milyonda biri seviyesine kısaltılmış olduğu bir lazer türü olup cilt tedavilerinde kullanılmakta ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Lazer Çeşitleri Nelerdir? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Q Switch Lazer

Q Switch Lazer atım süresinin saniyenin milyonda biri seviyesine kısaltılmış olduğu bir lazer türüdür. Lazerlerdeki Q Switch özelliği ile daha az atım tekrarı, daha kısa atım süresi ve de daha yüksek atım enerjisi anlamına gelir.

Bu şekilde güçlendirilen olan Q Switch lazerle yapılan tedavilerde,lazer ışını hedef dokuda kavitasyon, şok dalgası veya termal genişleme şeklinde sonuçlara neden olur.

Lazerle Dövme Silme
BENZER TEDAVİLER
Lazerle Dövme Silme
Lazerle Dövme Silme işleminde lazer ışınları cilt altına nüfus ederek dövmenin bileşenlerinin yani boya maddesinin yok edilmesini sağlayarak görünümü iyileştiren bir tedavi yöntemidir.

Q Switch Lazer Çeşitleri

694nm dalgaboyu ile Q Swituby lazer, 750 nm dalga boyu ile Q-Switch Alexandrite lazer,1074nm dalga boyu ile Qswitch Nd:YAG lazer olmak üzere 3 çeşit Q Switch lazer mevcuttur.

Q Switch Lazer Kullanım Alanları

Q Switch lazer en çok dövme (tatoo) silme tedavisinde kullanılır. Bunun dışındaki kullanım alanları ise lazer epilasyon, ciltteki bazı pigmentasyon bozuklukları (lekeler), telenjiektaziler ve damarsal lezyonlarıdır.

Q Switch Nd:Yag lazerler 2 ayrıcalıklı dalga uzunlukta ışın üreten lazerlerdir 1064 (kızılaltı ışın) 532 (yeşil ışın) bu iki faklı dalga boyu ayrıcalıklı ten sorunlarını azaltmak gidermek için kullanılmaktadır.

Q Switch Nd:YAG Lazer

Son dönem teknolojiye haiz Q Switch Nd:Yag lazer tekniği bünyenin her bölgesinde güvenle uygulanmaktadır.

 • Her renk dövmenin (tatoo) çıkarılmasında,
 • İyi huylu benlerin tedavisinde,
 • Yüzdeki güneş ve yaşlılık lekelerinde,
 • El sırtlarındaki yaşlılık ve güneş lekelerinde,
 • Hormonal lekelerde (hamilelik, doğum denetim hapı kullanması vb.),
 • Kılcal damar tedavisinde,
 • Cilt yenileme ve gençleştirmede,
 • Akne izlerinin giderilmesinde,
 • Gözeneklerin küçültülmesinde,
 • Tüy sarartmada,
 • Cilt elastikiyetinin artırılmasında,
 • İnce kırışıklıkların tedavilerinde kullanılır.

Q Switch Lazer Etki Mekanizması

Q Switch lazer cildinizdeki istenmeyen kahverengi lekeleri, güneş çillerini,ve dövmeleri çıkarma işlemi için kullanıldığı esnada derinizin altına saniyenin milyarda biri olan lazer ışınlarıyla pigmentler bırakır. Bu durum yeni pigmentlerin oluşmasına imkan tanıdığı gibi ölü pigmentlerin deri altınızdaki dokular tarafından yok edilip doğal bir şekilde vücudunuzdan atılmasını sağlar.

Lazer enerjisi cildinizde pek çok birden fazla küçük lekelere ve noktalara rahatlıkla uygulanabilir. Büyük ölçüdeki noktalara birkaç işlem yapılarak müdahale edilir. Özellikle dövme silme tedavileri içerisinde tamamen bölgesel kaldırma işlemi yapılacak olan yerlere lokal anestezi uygulanır. Böylece operasyon sırasında acı görmeniz engellenir. Eğer hassas bir teniniz var acıyı çok kolay hissettiyorsanız, küçük leke çalışmalarında bunu baştan belirtirseniz acısız bir işlem yaptırmış olursunuz.

Uygulama Sonrası Görülen Etkiler

Tedavi sonrası oluşan lazer ışını çil lekelerini ve ufak yaraları kabuk bağlayarak iyileştirir. Deri üstünde tedavi sırasında çok az belli olan bir kırmızı veya kahverengi noktalar görünebilir. Bu yeni noktalar tamamen geçicidir ve genellikle kendileri zamanla kaybolur. Yine de noktaların görünürlüğü devam ederse, tedavi edilebilir durumdur.

Tedavi sonrası meydana gelebilecek enfeksiyonlar ve yanık izleri çok nadir görülür. Q Switch lazer operasyonunun ardından düzenli bir cilt bakımı önemlidir ve bir süre çok fazla güneşten kaçınılmalıdır. Tedavi potansiyel riskler ve yan etkileri uzmanlara danışılmalı, alerjik reaksiyonlarınızı belirtmesidir. Böylece uzmanların görüşleri ve tavsiyeleri doğrultusunda tedavinize sağlığınız açısından daha güvenli bir şekilde başlayabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Q Switch Lazer Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Bayanlar İçin
  Tüm Vücut Bayan
  Tüm Bacak Bayan
  Alt Bacak Bayan
  Üst Bacak Bayan
  Tüm Kol Bayan
  Yarım Kol Bayan
  Kol Altı Bayan
  Genital Bölge Bayan
  Bikini Bayan
  Göbek Bayan
  Sırt Bayan
  Göğüs Arası Bayan
  Göğüs Ucu Bayan
  Yüz Bayan
  Bıyık Bayan
  Çene Bayan

  Erkekler İçin
  Sakal Üstü Erkek
  Kulak Erkek
  Boyun Erkek
  Ense Erkek
  Kaş Erkek
  Tüm Sakal Erkek
  Tüm Kol Erkek
  Yarım Kol Erkek
  Göğüs Erkek
  Sırt Erkek

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet