Cilt Hastalıkları

Cilt Hastalıkları

  Cilt Hastalıkları; Cilt bütünlüğünü bozmakla birlikte estetik ve psikososyal sorunlara neden olan Cilt Hastalıkları mikroorganizma, parazit, alerjik reaksiyonlar ve diğer fiziki nedenler sonucunda ortaya çıkan cilt ve cilt altı dokusu hastalıkları olup, Cilt Hastalıkları Tedavileri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İnsan cildi vücudu saran ve koruyan en büyük organdır. Vücut ısısı, gaz alışverişi ve terleme yaparak boşaltım sistemine de yardımcı olan cilt dokusu, vücudu ve iç organları dış etkenlerden korumakla da görevlidir. Üç katmandan oluşan cilt üst deri (epidermis), alt deri (dermis) ve deri altı (subkutis) olarak isimlendirilmektedir.

  Farklı görevleri, fonksiyonları ve işlevleri bulunun her bir cilt katmanında genel olarak dermatoz olarak tanımlanan çeşitli Cilt Hastalıkları görülmektedir. Mikroorganizma, parazit, alerjik reaksiyonlar ya da diğer fiziki nedenlerden kaynaklanan bu hastalıklar teşhisi kolay ve tedavileri hastalığın türüne göre değişiklik göstermektedir.

  Cilt Hastalıkları

  Kurdeşen (ürtiker), sedef hastalığı, egzama (atopik dermatit), ben, gül hastalığı (rosacea) ve cilt lekesi gibi çeşitleri bulunan bu deri hastalıkları, kliniğimizde uygulamış olduğumuz modern teknolojik yöntemler ile hastalığı, hastalıkla birlikte ortaya çıkan kozmetik sorunları ve semptomları azaltmayı hedeflemektedir.

  Muayene, cilt hastalığının takibi ve tedavilerini sürdürmüş olduğumuz kliniğimizi ziyaret etmek için randevu talebinde bulunmak, deri hastalıkları hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek ya da Cilt Hastalığı tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Beyazlatma
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Beyazlatma
  Cilt bakım ve tedavi uygulamaları içerisinde yer alan Cilt Beyazlatma kararma, leke ve pigmentasyon sorunu olarak görülen ton eşitsizliklerinin giderilmesi için çeşitli teknolojik sistemlerden ve uygulamalardan yararlanılan tedavi prosedürleridir.

  Cilt Hastalıkları Tedavisi

  Cilt Hastalıkları, deri üzerinde renk – doku değişikliklerine, iltihaplara, enfeksiyonlara ve alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Geçici ve kolay tedavi edilebilir özelliği olan bu hastalıkların tedavi edilmediği durumlarda çok ciddi boyutlara ulaşarak ölümcül olabildiklerini ifade etmemiz gerekmektedir.

  Deri hastalıkları içeresinde en yaygın görülen grup alerjik hastalıklardır. Bu grupta yer alan deri hastalıklarının altında yatan faktörlerin bulunması oldukça güç olduğu için tedavisi gecikebilmektedir. Ancak hasta ve çevresi iyi bir şekilde analiz edilerek doğru tedavi yöntemi ile hastalığın çözüme kavuşması sağlanmaktadır.

  Deri hastalıklarının tedavisinde en önemli parametre ise; cilt üzerinde farklı türlerde görülen hastalık elemanlarıdır. Kaşıntı izi, deri kabartıları, püstül, kabarcıklar, kızarıklıklar, lekeler ve pigmentasyon sorunları tedavi aşamasında cilt üzerinde görülen birden fazla problemi ifade etmekte olup, aynı esnada hastalığın cinsine ve cilt yüzeyindeki problemin çözümlenmesine uygun bir tedavi planlaması oluşturulmaktadır. Böylece hastalık tedavi edilirken, cilt üzerinde görülen hastalık elemanlarının da hafifletilmesi sağlanmaktadır.

  Cilt Hastalıklarında Kullanılan Tedavi Yöntemleri

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz cilt hastalığı tedavi yöntemleri, hastalığın kaynağına ve türüne göre gerekli testler ve cilt analizleri yapılarak uygulanmaktadır. Hastalığın neden olduğu faktörlerin ortadan kaldırılarak cilt yüzeyindeki olumsuz ve istenmeyen görünümün iyileştirilmesini amaçlayan bu yöntemler içerisinde enjeksiyon uygulamalarından yeni nesil teknolojik sistemlere kadar pek çok metodu ve işlemi bulmak mümkündür.

  Lazer ile cilt tedavileri, leke tedavisi, ben tedavisi, siğil tedavisi, sivilce ve akne tedavisi ve kılcal damar tedavisi gibi pek çok cilt problemini hedef alan bu yöntemler ile epidermal ve dermal cilt hastalıkları iyileştirilerek cilt dokusunun ve katmanlarının daha sağlıklı, canlı, eşit ve pürüzsüz bir görünüm alması sağlanmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra hastalık sonrasında oluşan cilt yüzeyindeki deformasyonlar, pigmentasyon sorunları, lekeler, esnemeler ve şekil bozuklukları da Cilt Hastalığı tedavisinde kullanmış olduğumuz yöntemler ışığında hafifletilerek önüne geçilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Hastalıkları Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×