Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

DermaFrac

DermaFrac

DermaFrac; Etkili bir cilt bakım prosedürü olan DermaFrac cildin ihtiyacı olan ürün ve formülasyonların vakum ve basınç yöntemi ile cilt altına iletildiği bir cilt yenileme ve gençleştirme tedavisi olup, klinik değerlendirme ve cilt analizi öncesinde merak edilen DermaFrac Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

DermaFrac, hyalüronik asit ve cildin ihtiyacı olan diğer ürünlerin vakum ve basınç yöntemi ile cilt altına iletildiği bir cilt yenileme tedavisidir. Cilt dolaşımının arttıran ve cilt katmanlarının nefes almasını sağlayan bu işlem sonrasında taze, genç ve ışıltılı bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Cildin kaybetmiş olduğu eski sağlığını yeniden kavuşması, doğal güzelliğin yeniden kazanılması ve yaşlanma etkilerinin geciktirilmesi amacı ile uygulanan bu cilt yenileme tedavisinde kullanılan ürün ve formülasyonlar cilt tipine, cilt problemine, yaşa ve uygulama bölgesine göre farklılık göstermektedir. Basınç ve mikro iğneleme yöntemi ile cilt altına iletilmesi sonrasında da cildin ihtiyacına ve problemine uygun olumlu yanıtlar alınmaktadır.

DermaFrac

Bir antiaging teknolojisi olarak adlandırılan bu teknolojik sistem ve cilt yenileme tedavisi öncesinde cilt analizinin yapılması ve özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir, kullanılacak ürünlerin ve ürün dozlarının belirlenmesine olanak sunabilirsiniz.

Kliniğimizde uygulamış olduğumuz bu özel cilt yenileme ve cilt gençleştirme tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da DermaFrac fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Dermaroller
BENZER TEDAVİLER
Dermaroller
Ürün ve etken maddelerin cilt altına iletilmesini sağlamak, cildin kendi onarım mekanizmasını aktive etmek gibi çeşitli etkinliğe sahip olan Dermaroller, dönen silindir başlık üzerindeki mikro düzeyli iğneler ile ciltte kontrollü hasarlar oluşturarak cilt yenileme etkisi çıkaran bir tedavidir.

DermaFrac Nasıl Uygulanır?

Dekolte bölgesi, boyun, el üzeri, ağız çevresi, alın, göz çevresi, kaş ortası ve yüz gibi uygulama alanlarına sahip olan DermaFrac işlemi, sistem başlığında bulunan mikro iğneler aracılığı ile cilt altına ürün iletimini gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bununla birlikte hassas kontrollü tarama sayesinde fbiroblast aktivitesi de arttırarak dokunun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçirmektedir.

Vakumlama ve mikro iğneleme prensimi ile çalışan bu uygulamaya ilk olarak cildin ihtiyacına, uygulama bölgesine ve tedaviden beklenilen olumlu etkilere göre oluşturulan ürün ve dozların hazırlanması ile başlamaktadır. Daha sonrasında sistem başlığı aracılığı ile ürünlerin cilt altına iletilmesi için bölge taranmaktadır. Bu tarama esnasında başlık bölgeyi vakumlarken, mikro iğneler yardımı ile ürünler acılan kanallar içerisinden cilt altına iletilmektedir.

Vakumlu ve basınçlı tarama işleminin sonlanmasının ardından LED terapisi uygulanmaktadır. Bu terapi cilt altına iletilen ürünlerin etkinliğinin arttırılması ve cildin yatıştırılması amacı ile uygulanmaktadır.

Kimler DermaFrac ile Cilt Yenileme Yaptırabilir?

Yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan kırışıklık, ince çizgi, hacim kaybı, güneş lekesi, yaşlılık lekesi ve cilt çatlakları gibi problemleri bulunan tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilen güvenli, konforlu ve hızlı bir cilt gençleştirme ve yenileme işlemidir.

DermaFrac Cilt Yenileme Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Seans şeklinde uygulanan DermaFrac tedavisi; cilt problemine, uygulama bölgesine ve tedaviden beklenilen etkilere göre farklı seans sürelerinde ve sayılarında uygulanmaktadır. Tedavinin olumlu etkilerini belirgin bir şekilde görebilmek için haftada bir ya da iki seans şeklinde toplam 6 seans uygulama yapılması önerilmektedir. Seans süreleri uygulama bölgesine göre değişiklik göstermekte olup, 60 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

DermaFrac Sonrası Görülen Etkiler

DermaFrac tedavisi kırışıklık, cilt lekesi, cilt yenileme ve hamilelik sonrasında görülen çatlaklar gibi pek çok cilt probleminde başarılı etkilere sahip bir antiaging teknolojisidir. Uygulama sonrasında tedavinin ilk etkilerini görmek mümkündür.

Fayda sağlayıcı formülasyonların cildin en alt katmanlarına iletilmesi ve mikro iğneleme sayesinde kollajen ve elastin hücrelerinin aktivitesinin arttırılması sonrasında ciltteki matlık yerini pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme bırakmaktadır. Bununla birlikte cilt sağlığının ürünler ile desteklenmesi cilt dokusunun canlanmasına ve daha hacimli bir görünüm almasına olanak sunmaktadır.

DermaFrac Sonrası Görülen Yan Etkiler

Mikro iğneleme esasına dayanan bu işlemin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Ayrıca uygulama tekniği açısından komplikasyon ya da enfeksiyon riski de taşımamaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
DermaFrac Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet