Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak Mantarı Tedavisi; Kalıcı tırnak kayıplarına kadar yol açabilen mantarların tedavisinde kullanılan Tırnak Mantarı Tedavisi mikroorganizmaların travmatik tırnak hasarlarına kadar neden olduğu mantar enfeksiyonunda lazerin kullanıldığı etkili bir yöntem olup, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Mantar Tedavisi Nasıl Uygulanır? Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Etkileri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Tırnaklı derinin kalınlaşması, renginin bozulması ve tırnağın yatağından ayrılması gibi sorunlara yol açan tırnak mantarı, demotofit adı verilen tek hücreli canlının tırnak dokusuna yerleşmesi ile ortaya çıkmaktadır. Genel olarak ayak başparmağında görülen bu mantar, enfeksiyon riski taşıyan ciddi bir bulaşıcı hastalıktır.

Tırnak sertleşmesi ve şekil bozukluklarının yanı sıra kalıcı tırnak kayıplarına zemin hazırlayan bu hastalık, tırnak kenarlarından başlayan ve ileri evrelerde tırnak rengini beyaz, sarı, kahverengi ve yeşil tonlarına dönüştürmektedir. Bununla birlikte tırnak uç kısımlarını kırılması, pullanarak dökülme, kalınlaşma ve renk değişikliği ile ağrı ve kokuya yol açarken; yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir.

Tırnak Mantarı Tedavisi

Mikroorganizmaların yol açtığı ve travmatik tırnak hasarlar ortaya çıkaran mantar tedavisinde kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. En etkili tedavi yöntemlerinden biri olan Lazer Tırnak Mantarı Tedavisi diğer tedavi yöntemlerine kıyasla süre, etkinlik ve kesin sonuç noktasında başarılı yanıtlar veren bir uygulamadır.

Tırnağı ve tırnak yatağını ısıtarak mantarın yol açtığı mikroorganizmaları direkt olarak etkileyen lazer tedavisi öncesinde tırnak mantarı derecesi, derinliği ve yayılımına uygun tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Bir enfeksiyon türü olan ve toplumda sıklıkla görülen tırnak mantarı ve tedavisinde kullanılan lazer teknolojisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Mantar Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulanan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Nasır Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Nasır Tedavisi
Nasır Tedavisi nasır probleminin ortadan kaldırılması ve tekrar nasır oluşumunun önlenmesi amacı ile lazer teknolojisinin kullanıldığı hızlı ve etkili cilt tedavisi yöntemidir.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Nasıl Yapılır?

El ve ayak tırnak mantarında kullanılabilen lazer ile Tırnak Mantarı Tedavisi dalga boyu, atım süresi ve enerjisi ile tırnak köküne kadar etkinliğini göstereni bir işlemdir. Atımlar esnasında tırnak yatağına kadar ulaşan ışınlar, noktasal etki ile direk olarak mantar hücrelerini hedef almaktadır.

Lazer enerjisinin sağlıklı cilt dokusuna zarar vermeden yalnızca mantar bakterilerini hedef aldığı bu tedavi, mantar enfeksiyonunun bulunduğu tırnağın tümüne problemin ortadan kaldırılması ve tekrarlanmaması amacı ile uygulanmaktadır.

Etkin ve basit bir yöntem olan lazer tedavisi ısıtarak tahrip etme prensibine dayanan bir işlem olduğu için ısı artışına bağlı gelişen hassasiyetin en aza indirilmesi için bölgeye lokal anestezik krem sürülerek uyuşma sağlanmaktadır. Daha sonrasında sistem başlığı ile düzenli ve kontrollü atışlar yapılmaktadır. Bölgenin taranmasının ardından işlem sonlandırılmaktadır.

Bazı durumlarda mantarın derecesine göre lazer ışınlarının nüfuz etme oranın arttırılması amacı ile tırnak törpülenmekte ya da inceltilmektedir. Ayrıca uygun tedavi alanının hazırlanmasının ardından tarama tırnak yataklarının kenarları ve parmak dokusunun tümü şeklinde yapılmaktadır. Böylece çevre dokuları tutabilme ihtimali de en aza indirilmiş olmaktadır.

Lazerin Mantar Tedavisindeki Etkinliği

Tırnak Mantarı Tedavisi içerisinde kullanmış olduğumuz lazer sistemi, cilt altında baktesid etkiye sahiptir. Bu etki cilt altında oluşturduğu ısı artışı ile aktive olmakta ve mantara yol açan mikroorganizmaları tahrip ederek öldürmektedir.

Tırnak mantarının gücünü azaltan bu tedavinin en önemli etkinliklerinden biri de mantarın çoğalmasını durdururken, cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktif hale getirmesidir. Böylece mantar nedeni ile yapısı bozulmuş tırnak ve tırnak yatağı yeniden yapılanarak sağlıklı tırnak dokusunu ortaya çıkarmaktadır.

Tırnak Mantarı Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Lazer ile mantar tedavisi mantarın yaygınlığına, karakterine, bulunduğu parmağa ve parmak sayısına, lazer tedavisinden alınan yanıta ve cilt sağlığı gibi parametreler ele alınarak uygulanmaktadır. Seans şeklinde uygulanan bu tedavinin seans sayısı ve seans aralıkları da bu parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tedavi öncesi ön kontrol önerilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Tırnak Mantarı Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet